Kultura Styl życia

Facet do poprawki – Joanna Sykat

Facet do poprawki

Szukasz powieści, która rozbawi cię, jednocześnie pokazując, że kobieta to wcale nie taka słaba płeć, na jaką wygląda? Najnowsza książka Joanny Sykat pt. Facet do poprawki to pozycja idealna dla ciebie, autorka okrasiła wykreowaną przez siebie historię dużą dawką poczucia humoru.

Wykałaczka, czyli pomoc dla kobiety zgnębionej przez ród męski

Kunda prowadzi niecodzienną działalność gospodarczą. Jako Wykałaczka pomaga sponiewieranym przez mężczyzn kobietom odejść od zwyrodnialców, nie tracąc przy tym dotychczasowego poziomu życia.  Do Kundy zgłaszają się różne osoby – pobite przez mężów żony, panie przymuszane do orgii oraz zdradzane czterdziestolatki. Każdej z nich główna bohaterka oferuje profesjonalną pomoc skrojoną na miarę w zamian za sowite wynagrodzenie.

Kunda doskonale sobie radzi, gdyż w przeszłości pracowała jako policjantka. Musiała jednak odejść ze służby ze względu na konflikt z komendantem. Zemściła się jednak na nim, pomagając jego żonie wyjść na prostą. Tak też narodziła się Wykałaczka.

Historia kobiety mającej większą odwagę od niejednego mężczyzny

Kunda jest dość nietypową osobą. Wykazuje wiele zachowań przypisywanych mężczyznom. Najbardziej na świecie kocha Kune – pająka, którego otrzymała od Mariusza – swojego kolegi z policji. Oprócz niego ma kota, z którym łączy ją szorstka przyjaźń. Dba o niego, ale nie nadała mu jeszcze konkretnego imienia.

Choć Kunda wydaje się osobą silną, jej też czasem zdarzają się wpadki podczas akcji. Drzemie w niej bowiem delikatny, kobiecy pierwiastek. Kunda nie ma też takiej krzepy jak niektórzy mężczyźni, których przychodzi jej skompromitować.

Relacje Kundy z mężczyznami

W trudnych chwilach główna bohaterka może liczyć na Mariusza, swojego kolegę z policji. To właśnie on jest jej numerem alarmowym na okoliczność wpadek w pracy. Mariusz pomaga jej też wyjść cało z tarapatów, gdy po raz kolejny przekracza dozwoloną prędkość. Czy ta przyjaźń ma szanse przerodzić się w coś więcej?

Facet do poprawki – książka pełna dobrego humoru

Facet do poprawki to książka, przy której można dosłownie popłakać się ze śmiechu. Sposoby, w jakie Kunda rozprawia się z zepsutymi do szpiku kości mężczyznami, bawią lepiej od skeczy Monty Pythona. Facet do poprawki to powieść, po którą warto sięgnąć w długie, jesienne wieczory, aby poprawić sobie humor. Joanna Sykat zadbała o to, aby czytało się ją lekko i przyjemnie. Tak naprawdę to lektura na 3 godziny, ponieważ od tej książki nie sposób się oderwać choć na chwilę.

Komentarze (4)

alibabka

7 miesięcy temu

Zapowiada się coś innego, rzadko się zdarza, że pojawiają się książki o kobietach wymierzających sprawiedliwość niewiernym mężom:)

Zostaw komentarz