Eurowizja 2017 Styl życia

Eurowizja 2017. Artsvik czarnym koniem Eurowizji? Czy Eurowizja 2018 odbędzie się w Erywaniu?

artsvik

Andres Putting /eurovision.tv

W Armenii bardzo szybko przystąpiono do wyboru reprezentanta na Eurowizję 2017. Po tym, jak Iveta Mukuchyan zajęła w zeszłym roku wysokie miejsce w konkursie, przygotowano kilkuodcinkowe preselekcje narodowe. Rozpoczęły się one w październiku 2016 roku, a zakończyło w Wigilię. Głosami widzów Artsvik została wybrana reprezentantką Armenii na Konkursie Piosenki Eurowizji 2017. Niestety, na prezentację jej utworu musieliśmy poczekać aż do 13 marca. Była to jednocześnie ostatnia opublikowana piosenka, stworzona specjalnie z myślą o konkursie. Czy Artsvik okaże się czarnym koniem Eurowizji?

 

Psychodeliczny folk receptą na zwycięstwo Eurowizji?

Armenia od lat podnosi poziom Eurowizji, wysyła na konkurs głównie utwory z elementami etnicznymi, aczkolwiek nie jest to regułą. W tym roku zdecydowano, że na scenie w Kijowie Artsvik wykona piosenkę Fly With Me, która stanowi istną mieszankę stylów. Znajdziemy tutaj folk, psychodeliczne wstawki, powiew nowoczesności i coś antycznego. Fly With Me sprawia wrażenie muzycznej modlitwy odprawianej w jednej ze wschodnich świątyń. W utworze Artsvik można odnaleźć fascynację buddyzmem, ale nie tylko. Armenia zadbała, aby ubiegłoroczna Eurowizja miała wielkie szanse odbyć się w Erywaniu.

Artsvik zabiera nas w podróż do wschodnich świątyń

Artsvik nie tylko wykonuje ciekawy utwór, pewnie stawia dźwięki, w jej piosence w ogóle trudno odnaleźć jakiekolwiek nieczystości, ale też zabiera nas w magiczną podróż. To zasługa zjawiskowych wizualizacji utrzymanych w kolorze purpury i różu. Duże wrażenie robi też gra świateł oraz orientalny taniec dwóch tancerek, które wykonują ciekawe ruchy dłoni przy twarzy piosenkarki. Na koniec piosenki Armenia przygotowała efekty pirotechniczne.

Eurowizja – zakłady bukmacherskie. Jak wypada w nich reprezentantka Armenii?

Fani Eurowizji uważają, że to właśnie Artsvik mogła awansować z pierwszego miejsca z I półfinału. Armenia mogła bowiem liczyć zarówno na wsparcie jurorów, jak i widzów. Bukmacherzy widzą w Ormiance kandydatkę do zwycięstwa. Wprawdzie jej szanse ocenia się nieco niżej niż Blanche czy Kristiana Kostova, to jej piosenka zdecydowanie wyróżnia się na tle stawki konkursowej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku brakuje utworów z elementami etnicznymi. Jedyne folkowe kawałki prezentuje Armenia i Białoruś.

Artsvik na co dzień mieszka w Moskwie, to właśnie w Rosji po raz pierwszy dała o sobie znać większej publiczności. Artystka wystąpiła w II edycji rosyjskiego programu Golos, który stanowi odpowiednik The Voice of Russia. Artsvik swoje zmagania zakończyła dość wcześnie, odpadła bowiem na etapie bitew.  Po programie wydała 3 single, na swoim koncie wciąż nie ma długogrającego krążka. Czy Eurowizja 2017 to zmieni i pomoże Artsvik nawiązać współpracę z dużą wytwórnią muzyczną?

Fly With Me wybrzmi w I części finału Eurowizji

Podczas wczorajszej konferencji prasowej po zakończeniu I półfinału Eurowizji Armenia wylosowała I połowę finału. Oznacza to, że może otworzyć tegoroczny finał. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się już prawdopodobnie z nocy z czwartku na piątek. Finaliści Eurowizji losują bowiem tylko połowę konkursu, w której zaprezentują się publiczności. O dokładnej kolejności decydują organizatorzy, w tym przypadku telewizja ukraińska. Ma ona za zadanie tak ułożyć listę występów, aby była ona atrakcyjna dla wszystkich odbiorców. Chodzi między innymi o to, aby dwie ballady nie wybrzmiewały po sobie.

Irmina Cieślik

Dodaj komentarz