Eurowizja 2017 Styl życia

Eurowizja 2017. Czy 17-letni Kristian Kostov poprowadzi Bułgarię do historycznego zwycięstwa?

kristian kostov

Andres Putting/eurovision.tv

Eurowizja 2017 obfituje w młodych, niepełnoletnich wykonawców, których szanse na zwycięstwo są wysoko oceniane przez bukmacherów. Oprócz Blanche z Belgii na eurowizyjnej scenie pojawi się jeszcze Kristian Kostov i Isaiah Firebrace. 17-letni wokaliści mogą pochwalić się naprawdę ciekawymi wokalami, na uwagę zasługują też kompozycje, z którymi powalczą o Grand Prix tegorocznej Eurowizji. Czy Kristian Kostov poprowadzi Bułgarię do historycznego zwycięstwa?

 

II półfinał Eurowizji już jutro – poznaj rywali Kasi Moś

Kristian Kostov startuje w II półfinale Eurowizji, który odbędzie się już jutro, czyli 11 maja. TVP 1 będzie transmitowała drugi odcinek zmagań konkursowych od godz. 21:00.  Wprawdzie Polacy nie mogą oddawać głosów w II półfinale Eurowizji, ale nie muszą sobie odmawiać przyjemności uczestnictwa w tym wielkim, europejskim święcie muzycznym.  Warto przyjrzeć się występowi potencjalnych rywali Kasi Moś.

Kristian Kostov uczniem Dimy Bilana

Kristian Kostov na scenie w Kijowie wykona utwór Beautiful Mess, który jest poświęcony miłości. Jego prostota, silny wokal Bułgara oraz elementy etniczne wywierają pozytywne wrażenie. Warto nadmienić, iż Kristian Kostov po raz pierwszy oglądał Eurowizję, gdy po Grand Prix sięgał reprezentujący Rosję, Dima Bilan. Piosenkarz, który na scenie w Belgradzie wykonał zwycięskie Believe, był później mentorem wokalnym Kristiana Kostova, który uczestniczył w jednej z edycji dziecięcej wersji talent show The Voice of Russia.  W występie Bułgara można dostrzec inspirację występem Dimy Bilana. Kristian Kostov na chwilę kładzie się na scenie. Niemniej jego utwór w przeciwieństwie do Bilana ma stosunkowo prostą oprawę sceniczną. Na estradzie nie zobaczymy żadnych łyżwiarzy ani skrzypków. Kostov pozostaje na niej sam, poza sceną znajduje się jego chórek, który wspiera młodego artysty od strony wokalnej.

Beautiful Mess utworem twórców ubiegłorocznej piosenki Poli Genovej

Beautiful Mess to piosenka, która została skomponowana przez tych samych twórców, którzy odpowiadają za ubiegłoroczny sukces Bułgarii. Poli Genova z utworem If love was  a crime zajęła historyczne, 4. Miejsce.  Co ciekawe artyści nie poprzestali na skomponowaniu Beautiful Mess, napisali oni także piosenkę Dance Alone dla Macedonii i In Too Deep dla Serbii.  Wszystkie trzy kraje startują w II półfinale Eurowizji. Istnieje zatem wysokie prawdopodobieństwo, że wymienią się punktami i to właśnie one awansują do sobotniego finału.

Kristian Kostov przyszedł na świat 15 marca 2000 roku w Moskwie. Jego ojciec jest Bułgarem, natomiast matka pochodzi z Kazachstanu. Kristian Kostov zyskał w Rosji ogromną popularność za sprawą świetnych występów w dziecięcej wersji talent show The Voice of Russia (oryginalna nazwa „Gołos Dieti”). W programie dostał się pod skrzydła jednego z najpopularniejszych rosyjskich piosenkarzy, dwukrotnego reprezentanta Rosji na Eurowizji, Dimy Bilana. To właśnie on zainspirował chłopca do nauki śpiewu, wygrywając w Belgradzie z utworem Believe.

Bułgaria na Eurowizji – jeden z faworytów bukmacherów

Rozmawiając z fanami Eurowizji, można usłyszeć, że Kristian Kostov zostanie hojnie nagrodzony punktami przez kraje z byłego Związku Radzieckiego. To właśnie on ze względu na miejsce urodzenia ma zostać spadkobiercą Rosji, która przez konflikt z Ukrainą nie startuje w tegorocznej Eurowizji.  Bułgaria występuje w II półfinale nie tylko z takimi sprzymierzeńcami punktowymi jak Serbia, Macedonia i Rumunia. Może też liczyć na wsparcie punktowe z Ukrainy, Białorusi, Estonii i Litwy. Bukmacherzy uważają, że Kristian Kostov może wygrać II półfinał Eurowizji. Czy tak się stanie, przekonamy się już niebawem.

Przed Bułgarią dziś próba jurorska, podczas której Kostov zostanie poddany ocenie przez profesjonalistów.

Irmina Cieślik

Dodaj komentarz