Gdy pojawia się problem... Seks

Erekcja podczas przytulania – czy to normalne zjawisko?

erekcja podczas przytulania

Mężczyźni podobno cały czas mają ochotę na seks, a ich libido jest rozbuchane. W praktyce jednak panowie nie myślą non stop o erotycznych igraszkach, ich głowy zaprząta szereg innych problemów. Niemniej czasem zdarza się, że erekcja u nich pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. Choć mogłoby się wydawać, że stanowi ona powód do zadowolenia, wielu mężczyzn wprawia ona w konsternację.  Skąd się bierze erekcja podczas przytulania i czy jest to normalne zjawisko?

Erekcja podczas spaceru z dziewczyną

Mężczyźni na ogół wstydzą się, że ich penis jest w stanie gotowości podczas codziennych czynności.  Gdy dopiero poznają kobietę, to boją się jej reakcji na erekcję podczas przytulania, całowania, obejmowania itp. Nie chcą wyjść na napalonego zboczeńca. Z drugiej strony boją się też, że kobieta uzna ich za mało doświadczonych seksualnie. W końcu dorosły mężczyzna powinien panować nad erekcją, a ta nie powinna pojawiać się z błahych powodów.

Erekcja podczas przytulania to czysta fizjologia

Jak jednak okazuje się, erekcja podczas przytulania nie jest niczym złym i nie świadczy o żadnej nieprawidłowości. Wręcz przeciwnie, dowodzi, że mężczyzna jest w pełni sprawny, a kobieta, z którą się spotyka, wywołuje w nim pożądanie. To także znak, że trafił na odpowiednią partnerkę. Kobieta również nie powinna mieć powodów do niepokoju. Po pierwsze, erekcja nie jest czymś, nad czym można w pełni zapanować. Po drugie, to chyba dobrze, że tak działamy na swojego faceta, że niewiele mu trzeba, aby znaleźć się w stanie gotowości? Erekcja podczas przytulania świadczy nie tylko o silnej chemii, ale też o dużej wrażliwości mężczyzny i jego zaangażowaniu. W końcu nie każda kobieta na ulicy podnieca go tak silnie.

Wzwód  podczas całowania to żaden powód do wstydu!

Przyjęło się, że tylko prawiczek może doświadczyć erekcji podczas czynności niezwiązanych typowo z seksem. Ta może pojawić się np. podczas przytulania, ale nie tylko. Czasem facet ma erekcję, gdy całuje kobietę w policzek, usta, dotyka jej ręki, kładzie dłoń na jej kolanie lub po prostu znajduje się bardzo blisko niej na spacerze. Zdarza się też, że partnerka, zupełnie nieświadomie, ubiera się lub maluje w sposób, który silnie podnieca jej faceta.  Wówczas obserwuje się u mężczyzny mimowolną erekcję, która wprawia go w zakłopotanie. Panowie często nie mają pojęcia, co zrobić w zaistniałej sytuacji. Tymczasem najlepiej byłoby, gdyby po prostu nie wstydzili się swojego podniecenia i nie próbowali go na siłę ukryć. Kobiety wzwód podczas przytulania czy spaceru traktują jako duży komplement i czują się bardziej atrakcyjne. Cóż, działa to trochę jak samonapędzające się koło. Erekcja podczas przytulania sprawia, że i kobiecie udziela się atmosfera podniecenia seksualnego.

Brak doświadczenia seksualnego a erekcja podczas dotykania kobiety

Rzeczywiście u mężczyzn bez doświadczenia seksualnego częściej zdarza się erekcja podczas przytulania. Facetowi, który nigdy nie uprawiał seksu, już sam kontakt fizyczny z kobietą nierzadko wystarcza, by poczuć silne podniecenie.  Choć panowie na ogół się tego wstydzą i wolą unikać kobiety, niż się skompromitować w jej oczach, mając erekcję podczas przytulania, to panie nie mają z tym żadnych problemów. W końcu to przyjemne uczucie mieć świadomość, że istnieje mężczyzna, który tak silnie reaguje na nasz widok i bliskość.

Dodaj komentarz