Kultura Styl życia

#EraTindera – Jakub Przytarski

#EraTindera

#EraTindera to powieść obyczajowa, która stanowi debiut literacki Jakuba Przytarskiego. Opisano w niej postawy i emocje obecnych 20- i 30-latków, którzy coraz chętniej korzystają z aplikacji randkowych. To właśnie dzięki nim poznają nowych ludzi, z którymi umawiają się na spotkania. Jak to w rzeczywistości wygląda, przekonamy się podczas lektury powieści #EraTindera.

Relacje damsko-męskie pod lupą

To jedna z tych książek, o której myślimy jeszcze kilka dni po zakończonej lekturze. Z pewnością nie jest płytka ani odrealniona. Wręcz przeciwnie, prowadzi do ważnych wniosków nt. współczesnych relacji damsko-męskich. Jakub Przytarski szalenie trafnie analizuje seks, związki i miłość młodych ludzi. Robi to z dwóch perspektyw – damskiej i męskiej. #EraTindera pomoże kobietom zrozumieć meandry męskiej psychiki. Bardzo często nie rozumiemy, co dzieje się w głowie faceta i dlaczego ten zachowuje się w niezrozumiały dla nas sposób. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć te procesy, musisz sięgnąć po książkę Jakuba Przytarskiego. Ona pomoże ci ułożyć wiele spraw w głowie.

Świetny portret psychologiczny Diany

O dziwo, Jakub Przytarski świetnie radzi sobie z opisywaniem relacji damsko-męskich z kobiecej perspektywy. Oczywiście, nie każda kobieta myśli identycznie, ale trudno nie zgodzić się z wieloma kwestiami.  Autor stworzył świetny portret psychologiczny Diany. Doskonale oddaje emocje, które towarzyszą jej w określonych sytuacjach – podczas pierwszych randek, wiadomości otrzymanej od eks etc.

Płytkie relacje damsko-męskie

#EraTindera to książka, która nie zawsze niesie ze sobą optymistyczne przesłanie. Ukazuje bowiem płytkość wiele relacji damsko-męskich. Niestety, łatwy dostęp do aplikacji randkowych utrudnia podejmowanie decyzji.  Przypomina to trochę sklep z bogatym asortymentem, w którym powinno się łatwo robić zakupy, a w rzeczywistości nastręcza to sporo trudności.  Takie poznawanie jest często wyzute z emocji. Tu nie ma tych słynnych motyli w brzuchu, które pojawiają się, gdy spotkamy kogoś na ulicy i ten ktoś wywrze na nas bardzo pozytywne wrażenie.  Jest miło, ale bez rewelacji. O tym właśnie wspomina jeden z mężczyzn, gdy widzi Dianę biegnącą po schodach w jego kierunku.

Jakub Przytarski pokazuje też, że z aplikacji korzystają też osoby, które nie uporządkowały swojej przeszłości, vide Diana. Wciąż emocjonalnie tkwią w poprzednim związku i chociaż bardzo pragną kogoś poznać, to tamta osoba siedzi im w głowie. Z kimś takim nie da się stworzyć związku.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz