Miłość i związki

Entuzjazm, czyli cecha, którą można zachęcić kobietę do okazywania uczuć

entuzjazm w relacjach damsko męskich

Dlaczego twoja kobieta nie okazuje ci żadnych emocji? Zapewne nie raz  się nad tym zastanawiałeś. Uznałeś pewnie, że ten typ tak ma, ale przy przyjaciółkach jest szczera i bardzo otwarta. Dlaczego tak się dzieje? Czy wiesz, że entuzjazm to cecha, która może zachęcić kobietę do okazywania uczuć?

Facet pozbawiony wszelkich emocji

Jak każda kobieta nie znoszę, gdy facet jest jak skała. Pozostaje niewzruszony na wszystko, co się wokół niego dzieje. Jest sztywny jak kij od miotły, nie okazuje żadnych emocji, jego mowa ciała jest bardzo uboga, a mimika pozbawiona ekspresji.  Krótko mówiąc, źle się czuję w sytuacji, gdy nie jestem w żaden sposób w stanie odczytać, o co chodzi facetowi.

Facet bez mimiki wywołuje strach

Moja przyjaciółka zwykła mawiać o niektórych ludziach, że mają ciągle minę kota wypróżniającego się na pustyni. Muszę przyznać, że coś jest na rzeczy. Gdy rozmawiam z facetem i widzę całkowity brak emocji, mina jest niewyraźna, to zastanawiam się, czy aby za chwilę nie wybuchnie agresją. A może powinnam dać dyla, bo ma mnie dosyć i go zaczynam męczyć swoim towarzystwem.

Kobiety skupiają się na mowie ciała

Kobiety są bardziej ekspresyjne i jak dużo przebywają w swoim gronie, uczą się odczytywać z mowy ciała nastroje drugiej osoby. To się w większości sytuacji świetnie sprawdza. Widzą, kiedy druga osoba jest wściekła, wiedzą, jak ją uspokoić. Dostrzegają też wyraźną radość i wiążą ją z konkretną sytuacją. Dlatego jej przyjaciółka od razu wie, że ona potrzebuje rozmowy i gorącej czekolady, bo zwyczajnie widzi to po jej mowie ciała.

Ona się ciebie najzwyczajniej boi

Faceci są mniej ekspresyjni, ale jednak większość umie okazać szczery entuzjazm i brak zadowolenia.  Jeśli mężczyzna nie potrafi przedstawiać sobą żadnych emocji, to kobieta nabiera dystansu. Nawet jak ma ochotę go przytulić, to tego nie zrobi. Nie złapie go za rękę i może mieć problem nawet z wysłaniem wiadomości, bo nie wie, jak on to przyjmie. On jest dla niej zagadką, a jego reakcja potencjalnym zagrożeniem.

Zachęcaj ją do działania, okazując entuzjazm

Dużo łatwiej przychodzi nam okazywanie uczuć, gdy wiemy, czego możemy spodziewać się po drugiej osobie. Potrzebujemy też zachęty. Gdy jest dobrze, to chociaż uśmiechnij się, odwzajemnij przytulanie lub pocałunek. Albo sam złap za rękę. Powiedz, że to lubisz. My nie jesteśmy wróżkami, a tulenie się do kogoś, kto nie wiadomo, czy ma na to ochotę, to żadna przyjemność. Okaż więcej entuzjazmu i zadowolenia, gdy kobieta robi to, co naprawdę lubisz.

Pozytywne reakcje zachęcą ją do okazywania uczuć

My potrzebujemy jasnych komunikatów. Jeśli lubisz być przytulany lub trzymany za rękę, to ją pocałuj w policzek, gdy wykaże inicjatywę. Jeśli chcesz, żeby częściej pisała lub dzwoniła, to powiedz, że to miło, że napisała/zadzwoniła. Jeśli chcesz, aby proponowała ci spotkania, to nawet jak odmawiasz z braku czasu, proponuj alternatywne rozwiązania. Gdy chcesz, aby cię dotykała, to powiedz, że lubisz czuć na sobie jej palce i skórę. Jak wymyśli ci jakieś czułe przezwisko, to odpowiedz jej tym samym. Każdy potrzebuje pozytywnego feedbacku. Gdy jesteś chłodny i zdystansowany, nie zachęcasz jej do działania. Tylko odpychasz ją od siebie. Kobiety boją się reakcji faceta. Nie chcą, abyś na nią huknął ze złości.

Rozmawiaj z nią, gdy wszystko idzie po twojej myśli, miłym, przyjaznym tonem głosu. Niby pierdoła, ale ona od razu wyczuje, że jest wszystko okej. Uśmiechaj się do niej, gdy złapie cię za rękę lub ramię. Niech wie, że to akceptujesz. Z czasem ona będzie coraz bardziej śmiała.

Dodaj komentarz