Moda

Eleganckie spodnie w kant – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Eleganckie spodnie w kant

Eleganckie spodnie w kant dla wielu z nas stanowią codzienność. W niektórych firmach wymaga się ich noszenia. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w bankach, urzędach czy w biurach, gdzie ma miejsce bezpośredni kontakt z klientem. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Długość spodni w kant

Eleganckie spodnie w kant na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, ale gdy przyjrzymy się opisowi produktu na stronie internetowej, okazuje się, że nogawka jednych jest krótsza niż drugich. Ma to kluczowe znaczenie z kilku powodów. Po pierwsze, nie każda z nas czuje się komfortowo w spodniach o długości 7/8, które sprawiają wrażenie przykrótkawych. Czujemy się w nich źle, bo wyglądają na podprowadzone z szafy młodszej siostry. Po drugie, są niepraktyczne w chłodne dni, bo odsłaniają kostkę. Po trzecie, w firmach, w których obowiązuje ścisły dress code, eleganckie spodnie w kant o długości 7/8 nie zawsze są dozwolone.

Wysokość stanu eleganckich spodni

Jeśli musisz chodzić do pracy w spodniach w kant, zwróć uwagę na wysokość stanu. W miarę możliwości wybieraj te z wysokim stanem. To bardzo ważne, ponieważ niski stan lubi zsuwać się niżej, odsłaniając naszą bieliznę, co w miejscu pracy nie jest wskazane. Poza tym biodrówki masakrują pośladki, robiąc z nich naleśnik. Ten krój już tak ma, że deformuje pupę.

Kolor spodni w kant

Każde biuro ma swoją specyfikę. W banku często określony jest kolor spodni w kant, najczęściej mają one być czarne, granatowe lub błękitne. Jednak już w innych firmach dopuszczalne są różne kolory. W takiej sytuacji możesz pozwolić sobie na klasyczną czerwień, kobalt, a nawet fuksję czy biel.  Kolor dobierz do swoich indywidualnych preferencji, możesz przy tym uwzględnić także obowiązujące trendy. Tej jesieni bardzo modna będzie czerwień.

Z jakiego materiału uszyto eleganckie spodnie

Bardzo często eleganckie spodnie w kant wyglądają pięknie, ale tylko na wieszaku czy zdjęciu promocyjnym. Musisz sobie zdać sprawę z tego, że spodnie ze 100-procentowej wiskozy będą się gniotły. Identyczna sytuacja będzie miała miejsce przy spodniach z czystej bawełny. Jednak już niewielki dodatek elastanu czyni je bardziej rozciągliwymi i mniej gniotliwymi.  Unikaj eleganckich spodni w kant, w których 95% stanowi poliester, a 5% elastan. Kiepsko przepuszczają one powietrze, są niewygodne i w przypadku prasowania musimy uważać, aby ich nie przypalić.

Czy zamek w spodniach sam się rozpina?

Gdy masz na sobie eleganckie spodnie w kant, wykonaj w nich kilka przysiadów. Sprawdzisz w ten sposób, czy zamek sam się nie rozpina. Niestety, wiele suwaków jest źle wszytych lub bardzo niskiej jakości. Przez co przy siadaniu się rozpinają, odsłaniając naszą bieliznę.

Dodaj komentarz