Moda

Dziwne trendy modowe na wiosnę 2021

Dziwne trendy modowe na wiosnę 2021

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Choć widok za oknem zdaje się wskazywać na coś zgoła odmiennego, to w rzeczywistości do tej wyczekiwanej pory roku pozostał nam nieco ponad miesiąc.  Nic dziwnego, że w sieciówkach powoli pojawiają się wiosenne kolekcje. Wiele z nich jest ciekawych, jednak niektóre skrywają rzeczy mało praktyczne. Przedstawiamy dziwne trendy modowe na wiosnę 2021.

Spodnie z niskim stanem odsłaniające majtki

To chyba najbardziej kontrowersyjny trend na wiosnę. W tym roku projektanci stawiają na spodnie z bardzo niskim stanem, spod których wystają gumki od majtek z wysokim stanem.  Zdaniem wielu osób wygląda to niesmacznie. Niewątpliwie trend ten nawiązuje do początku XXI wieku, kiedy to trzeba było uważać, podchodząc do tablicy, aby nie pokazać całej klasie swojej bielizny.

Spódnice z dziurami na wysokości bioder

Bardzo modne stały się też różnego rodzaju wycięcia odsłaniające nieco ciała. O ile wycięcie na wysokości brzucha można zrozumieć, o tyle dziury w spódnicy na wysokości bioder już niekoniecznie. Nawet mając zgrabne ciało, napotykamy na pewien problem. Jaką bieliznę dobrać do tak mocnych wycięć, aby ta nie wychodziła na świało dzienne?

Luźne jeansy z wielkimi dziurami na kolanach

Bardzo modne stały się luźne jeansy, które mają ogromne dziury na kolanach.  Są one mało praktyczne.  Po pierwsze, deformują sylwetkę, w takich za luźnych spodniach każda kobieta wygląda fatalnie. Po drugie, wielkie dziury sprawiają, że jest nam zimno w chłodniejsze dni. Po trzecie, czynią spodnie nietrwałymi. Dziury powiększają się podczas każdego zakładania ubrania, przez co w końcu ze spodni powstają szorty.

Kardigany na guziczki odsłaniające brzuch

Kardigany to cieplejszy element garderoby, zakładamy je w chłodniejsze dni. W związku z tym trudno zrozumieć, co przyświecało twórcom kardiganów o długości crop. Odsłaniają one brzuch, co czasem może wyglądać apetycznie, zwłaszcza gdy ma się płaską tę część ciała, ale w takim ubraniu można po prostu zmarznąć.

Patchworkowe jeansy

W sieciówkach pojawiły się też patchworkowe jeansy. Jedna nogawka jest np. biała, a druga czarna w białe pasy. Wygląda to dość oryginalnie, ale wymaga też sporej czujności przy tworzeniu stylizacji. Mając tak mocno wybijające się spodnie, trzeba pamiętać o gładkiej górze – bluzce, swetrze i kurtce.  Inaczej można przesadzić i nie wyglądać w nich dobrze.

Body w stylu Borata

Samo body to niezwykle praktyczna część garderoby. Jeśli nosimy spodnie czy spódnice  z wysokim stanem, z pewnością nie raz napotykamy na problem, że koszulka wychodzi nam ze dołu, albo zwyczajnie się w nim wałkuje. Body zawsze wygląda dobrze, ale wycięte aż pod biust po obu stronach sylwetki rodzi skojarzenia z Boratem. Nie wygląda to zbyt zmysłowo, lecz kiczowato.

Buty sportowe na bardzo wysokiej platformie

Bardzo modne stały się ostatnio buty sportowe na wysokiej platformie. W tym sezonie platforma będzie jeszcze wyższa. Te buty do złudzenia przypominają te, w których występowały członkinie legendarnej grupy Spice Girls. Jednak jak obuwie sportowe są niezbyt wygodne.

Dodaj komentarz