Kultura Styl życia

Dziennik Bridget Jones. Dziecko – Helen Fielding

Dziennik Bridget Jones Dziecko

Bridget Jones to postać kultowa, która na stałe weszła do kanonu popkultury. Kolejne tomy przygód tej zwariowanej, a zarazem zabawnej kobiety cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. W listopadzie nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała  się najnowsza powieść Helen Fielding pt. Dziennik Bridget Jones. Dziecko. Czy książka dorównuje swoim wcześniejszym częściom?

Bridget Jones to postać, którą znają wszyscy, także ci, którzy nigdy nie mieli w ręku książki Helen Fielding ani nie oglądali żadnej z filmowych ekranizacji. Ku zadowoleniu fanów ta zwariowana i zabawna kobieta z wiekiem nie zmienia się ani trochę. Wprawdzie już nie walczy tak obsesyjnie ze zbędnymi kilogramami,  nie liczy wypalonych papierosów i wypitych lampek wina, ale przez swoją niefrasobliwość wciąż staje się bohaterką zabawnych perypetii.

Dziennik Bridget Jones. Dziecko – powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji

Powieść Dziennik Bridget Jones. Dziecko rozpoczyna się dość intrygująco. Główna bohaterka szykuje się na chrzciny dziecka swojej przyjaciółki. Oczywiście przy tym uroczystym wydarzeniu po raz kolejny daje się we znaki kiepska organizacja Bridget. Przed wyjściem z domu panna Jones widzi pod swoimi oknami tłumy przechadzających się kobiet w ciąży. Co ciekawe, jej znajoma w ogóle nie dostrzega grupy ciężarnych. Czyżby Bridget dopadły omamy wzrokowe? A może stanowią one zapowiedź zmian, jakie nastąpią w życiu najsławniejszej singielki?

Bridget Jones dowiaduje się, że jest w ciąży. Niestety, nie wie, czyjego potomka się spodziewa. Kto jest ojcem dziecka najsłynniejszej singielki? Zanim poznamy odpowiedź na to pytanie, staniemy się świadkami wielu zabawnych perypetii i zaskakujących zwrotów akcji. Dziennik Bridget Jones. Dziecko to jedna z tych książek, które czyta się, śmiejąc się na głos.

Bridget Jones receptą na jesienną chandrę

Choć najnowsza powieść Helen Fielding nie należy do najcieńszych, miłośnicy Bridget Jones mogą odczuwać niedosyt, wszak ich ulubiona bohaterka stanowi najlepsze lekarstwo na jesienną chandrę. Nic tak nie poprawia humoru jak niefrasobliwość Bridget i jej wypowiedzi, które przechodzą do historii literatury jako kultowe. Dziennik Bridget Jones. Dziecko to powieść, którą możemy z czystym sumieniem polecić osobom, które szukają dobrej rozrywki i chcą choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności.

Irmina Cieślik

Komentarze (5)

Zyśka

5 lat temu

Bridget Jones to postać, która zawsze pozwala mi nabrać dystansu do życia i problemów. Mąż uważa, że oglądając jej przygody, dostaję niekontrolowanych napadów śmiechów;)

migotka

5 lat temu

Bridget Jones jest świetna na wisielczy humor. Wystarczy chwila, by nieciekawy grymas na twarzy przemienił się w pełny uśmiech:)

dulcynea

5 lat temu

Uwielbiam perypetie Bridget Jones , mam wszystkie wydane do tej pory części powieści . Mam też filmy na dvd z adaptacją powieści.
Tej części nie mam , muszę ją kupić .
A może Święty Mikołaj zechce mi ją przynieść 🙂

Zostaw komentarz