Miłość i związki

Durne porady dotyczące związku, których nie należy stosować

durne rady dotyczące związku

Wiadomo, że nasi przyjaciele i bliscy pragną dla nas wszystkiego, co najlepsze. Niestety, nie wszystkie ich porady są dobre. Choć kierują się szlachetnymi pobudkami, to czasem warto mieć swój rozum. Przedstawiamy durne porady dotyczące związku, których nie należy stosować.

Obniż swoje standardy

Nigdy tego nie rób! Lepiej być samą niż z byle kim. Masz swoje oczekiwania i będziesz cierpliwie czekała, aż zatrzęsie się ziemia, a na twej drodze stanie właściwy facet. Z wyglądu dokładnie taki, jak to sobie obmyśliłaś. Z charakteru taki, abyś była przy nim szczęśliwa. I zakochany w tobie tak samo jak ty w nim.

Musisz go sobie wychować

Facet to nie dziecko, aby go wychowywać. Albo akceptujesz go takim, jakim jest, albo od razu możesz rozejrzeć się za innym. Niestety, dorośli ludzie nie zmieniają przyzwyczajeń, są już ukształtowani. Druga sprawa, czy chciałabyś być z facetem, który nie kocha ciebie tylko obraz ciebie po metamorfozie? Czy chciałabyś się specjalnie dla niego zmieniać?

Związek nie musi być dobrą zabawą

Ale związek to też nie więzienie, przykry obowiązek ani kara za grzechy. Nie zawsze jest różowo, ale powinien nieść ze sobą też pozytywne emocje. Jeśli ich brakuje, to po co ci taka znajomość?  Nic na siłę. Jeśli tylko cierpisz w znajomości z mężczyzną, to nie jest dobra relacja.

Nie idź z nim do łóżka za szybko

O ile na samym początku to rzeczywiście lekkomyślny pomysł, bo nie wiesz, z kim masz do czynienia i jak skończysz, o tyle nie ma sensu czekać w nieskończoność. Jeśli masz ochotę na seks z tym facetem, to po prostu idź z nim do łóżka. Przy okazji dowiesz się, czy do siebie pasujecie.

Nie rozmawiaj o problemach w sypialni

One same się nie rozwiążą. Poza tym nie może tak być, że on np. pomija grę wstępną i przechodzi od razu do penetracji, a ty zwijasz się z bólu. Bądźmy uczciwi wobec siebie. Jeśli coś nam nie pasuje, to porozmawiajmy o tym z partnerem na spokojnie, bez rzucania oskarżeń.

Znajdź sobie kogoś

Znasz koleżanki, które opowiadają ci o zaletach życia we dwoje i ciągle nakłaniają cię do znalezienia swojej drugiej połówki? Wiesz zapewne, jakie jest to irytujące. Pamiętaj, że jeśli jest ci dobrze solo, to masz prawo tak żyć. Jeśli uznasz, że chcesz to zmienić, bo trafisz na właściwego faceta, wówczas dasz mu szansę.

Komentarze

Mindi

2 lata temu

Przyznaję, niektóre porady są durne. Ale czasem warto się chociaż przez chwilę zastanowić. Dla mnie kiepskie jest namawianie kobiet to szybkiego pójścia do łóżka, zachęcam aby jednak najpierw przekonać się czy kochamy tego mężczyznę. Nie jestem zbyt dobrego zdania o kobietach, które zbyt często próbują się w łóżku. Jeśli nie wiemy czy kochamy mężczyznę to seks nam w tym nie pomoże aby mu zaufać czy się do kogoś przekonać. I czy gdy spotkamy wartościowego mężczyznę, tego wymarzonego to czy on będzie szanował taką kobietę, myślę, że on też będzie miał pewne wartości.

Zostaw komentarz