Kultura Styl życia

Droga do marzeń – Krystyna Mirek

droga do marzeń

Krystyna Mirek zdobyła serca czytelniczek swoimi powieściami poruszającymi najczulsze struny serca.  Właśnie nakładem Wydawnictwa Filia ukazało się wznowienie jej książki Droga do marzeń. Dlaczego warto sięgnąć po tę powieść?

Historia rozpuszczonej kobiety, która nagle traci wszystko

Konstancja to 23-letnia kobieta, która ma wszystko, czego zapragnie. To zasługa ojca, który jest dobrze sytuowany i naprawdę sporo zarabia. Młoda kobieta wie, że tato zawsze spełni każdą jej zachciankę. W związku z tym nie czuje potrzeby pracowania i zarabiania na swój byt. Na dodatek ma cudownego narzeczonego. Mężczyzna ten niby nie jest z Konstancją dla jej pieniędzy i pozycji, ale nawet on odwraca się od niej, gdy jej życie zmienia się nagle o 180 stopni.

Konstancja z dnia na dzień traci pieniądze, luksusowy dom i wszystko to, co zapewniało jej poczucie bezpieczeństwa. Młoda kobieta ląduje na ulicy i musi sobie radzić sama.  Gdy wszystkie możliwości zostają wyczerpane, Konstancja udaje się na dworzec kolejowy, gdzie pomaga jej Rafał.  Gdyby nie on, młoda kobieta mogłaby naprawdę źle skończyć.

Droga do marzeń – książka, która skłania do refleksji

Krystyna Mirek szczegółowo dopracowała fabułę powieści Droga do marzeń. To jedna z tych książek, które czyta się szybko i przyjemnie, wyciągając  z nich pewien morał.  Jej bohaterowie są żywi, barwni i wielowymiarowi.  Konstancja, choć jest nieco próżna i uważa, że to ojciec powinien ją utrzymywać przez całe życie, także wzbudza sympatię. To w gruncie rzeczy dobra kobieta, która troszkę się pogubiła przez otaczający ją luksus i blichtr.  Droga do marzeń stanowi koktajl dobrych i złych chwil. Książka nierzadko doprowadza czytelnika do śmiechu.

Pieniądze to nie wszystko

Krystyna Mirek w powieści Droga do marzeń poruszyła niezwykle ważny aspekt. Nagła utrata wszystkiego, co posiadamy, to prawdziwa tragedia, po której ciężko się otrząsnąć.  Autorka pokazuje też, jak płytcy potrafią być ludzie, którzy nas otaczają. Przyjaciele i partner potrafią się od nas odwrócić z dnia na dzień, gdy nasz status materialny ulega pogorszeniu.  Mając pieniądze, nie można się wywyższać. Jest to bowiem rzecz nabyta, którą łatwo można utracić. Kobiety nie powinny też nigdy pozostawać na utrzymaniu mężczyzny, gdyż jest to dość ryzykowne. Warto rozwijać się zawodowo i czerpać z tego satysfakcję. Praca daje kobiecie niezależność i wolność.  W powieści Droga do marzeń poruszono też temat wyniszczających tajemnic. Te niszczą tego, kto je zna i ukrywa przed swoimi bliskimi.

Konstancja musi przejść niezłą szkołę przetrwania. Nie będzie jej łatwo zmienić nastawienia do życia, ale w końcu zacznie odnajdywać się w nowej dla siebie rzeczywistości. Jaką rolę w tym wszystkim odegra Rafał? Odpowiedź na to pytanie odnajdziecie we wznowionej właśnie powieści Krystyny Mirek.

Komentarze

Tess

3 lata temu

Czytałam kilka książek pani Mirek, bardzo lubię jej powieści. Te książki są mądre i piszą o zwykłym życiu. Można się trochę nawet nauczyć z nich.

Zostaw komentarz