Miłość i związki

Drobne gesty, które wyrażają miłość

Drobne gesty, które wyrażają miłość

Wiele z nas narzeka na swoje drugie połówki, najczęściej twierdzimy, że nie okazują nam one uczucia w należyty sposób. Wątpimy w ich miłość. Tymczasem nie wszystko sprowadza się do słów: kocham cię. Przedstawiamy drobne gesty, które wyrażają miłość.

Czujesz ciepło w każdym  geście

Czasem druga osoba robi zwykłe rzeczy, rozmawia z nami, przepuszcza nas w drzwiach, służy radą, ale wyczuwasz w każdym takim drobiazgu trudne do zdefiniowania ciepło. Po prostu tak, jakby on obejmował cię zupełnie inaczej niż wszyscy mężczyźni, zupełnie inaczej zadawał ci pytania. Jest w tym coś wyjątkowego i pięknego. Mężczyźni nie wyczuwają takich niuansów, ale kobiety potrafią podskórnie wyczuć, że facet, choć jest skryty i nie okazuje jawnych oznak zainteresowania, jest w nas zakochany.

Szczery uśmiech

Inni faceci, koledzy z pracy etc. uśmiechają się do ciebie normalnie, a jego uśmiech zawsze jest szczery i wyraża prawdziwą radość. To nie tylko uniesione kąciki ust, ale też błyszczące oczy i uśmiech odsłaniający zęby. Przy nim po prostu czujesz, że szczerze się do ciebie uśmiecha i naprawdę cieszy ze wspólnie spędzonych chwil.

Błysk w oku

Gdy patrzysz w jego oczy, dostrzegasz ten charakterystyczny błysk. Zwyczajnie widzisz w nich przejaw miłości, zainteresowania i chęci zaopiekowania się tobą. Tak patrzy tylko mężczyzna, który kocha.

Troska o ciebie

On zawsze chętnie służy ci pomocą i bardzo o ciebie dba. Odwiezie cię wieczorem do domu, pomoże z ciężkimi drzwiami etc. Przy nim po prostu czujesz, że umie cię otoczyć troską.

Poczucie bezpieczeństwa

W jego ramionach czujesz się najbezpieczniej na świecie, zwłaszcza gdy przytula cię całym sobą. Mężczyzna, który stara się zapewnić ci poczucie bezpieczeństwa, z pewnością nie robi tego, ot tak. Stoi za tym głębsze uczucie.

Dopytywanie się

Facet powinien umieć cię o coś dopytać, jeśli tego nie robi, to nie interesuje się tobą, ani twoim życiem. Z pewnością cię nie kocha. Gdy on zawsze zadaje jakieś pytania do twoich wypowiedzi, możesz być spokojna.

Opowiadanie ciekawostek o sobie

Jeśli on chce, abyś wiedziała o nim jak najwięcej i chętnie dzieli się szczegółami ze swojego życia, to dobry znak. Jego zamknięcie świadczy o braku uczucia. On nie musi ci mówić absolutnie o wszystkim, ale powinien umieć się otworzyć i choć trochę ci zaufać.

Wsparcie i trzymanie kciuków

Osoba, która kocha, wspiera cię, trzyma za ciebie kciuki, życzy ci jak najlepiej i cieszy się z twoich sukcesów.  Jest to szczera radość. Jeśli druga strona cię dopinguje, bądź dobrej myśli.

Zapamiętywanie drobiazgów

Osoba, która kocha, chce wiedzieć o tobie jak najwięcej. Zapamiętuje każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Nazwę firmy, w której pracujesz, program, z którego w niej korzystasz.

Unikanie rzeczy, których nie lubisz

Nie lubisz czegoś, a druga osoba nie tylko cię do tego nie zmusza, ale też unika tych rzeczy podczas wspólnych spotkań, aby nie sprawić ci przykrości. Analogicznie o miłości świadczy sytuacja, gdy  on stara się zapewnić ci rzeczy, które lubisz.

Szacunek

On potrafi okazać ci szacunek, nie traktuje cię przedmiotowo. Nie pisze do ciebie w chamski sposób i nie traktuje jak pustej lalki. Na pierwszych randkach nie dążył do niczego, co mogłoby wzbudzić twój opór.

Dbanie o twoje potrzeby

Facet, który chce sprawić przyjemność swojej partnerce podczas seksu, nie robi tego dlatego, że tak wypada. Kierują nim jak najlepsze intencje. Dlatego on tak bardzo przeżywa wasz seks, bo mu na tobie zależy. Analogicznie kobieta, która kocha faceta, chce, aby było mu przyjemnie, lubi się do niego przytulać, cieszy się, gdy jest czuły i jest dla niego bardzo wyrozumiała, bo przecież fajne jest już to, że ją dotyka.

Czułe gesty

Zakochany facet prędzej czy później zdradzi swoje uczucia poprzez czułe gesty. Przytuli cię w ten sposób, pocałuje, złapie za rękę lub obejmie. Kobiety mają dodatkowy zmysł, który pozwala im odróżnić czysto erotyczne gesty od tych podszytych uczuciem.

Tembr głosu

W jego głosie też możesz wyczuć prawdziwe uczucie. Zakochany facet zupełnie inaczej zwraca się do swojej wybranki niż do przypadkowej piękności spotkanej na ulicy. W tym wszystkim dostrzeżesz ciepło.

Radość ze spotkań

Jeśli facet cieszy się ze spotkań z tobą jak mały chłopiec, to ewidentnie znak, że bardzo cię kocha. Jego radość może demonstrować się w różny sposób, ale z pewnością jej nie przeoczysz.

Rozkojarzenie

Zdarza się mu zapomnieć o czymś, coś pokręcić, gdy jesteście razem, chociaż to bardzo ogarnięty i inteligentny facet? Twoja obecność tak na niego działa, że nie umie skupić się na niczym innym poza twoją osobą.

Sposób przytulania

Gdy mężczyzna cię kocha, to zwyczajnie to czujesz podczas przytulanie. On przytula cię nieco dłużej, mocniej i żarliwiej. Robi to z reguły całym sobą. W jego ramionach czujesz się najszczęśliwsza na świecie.

Przygotowania do spotkania

On przykłada ogromną wagę do tego, aby przygotować się do każdego spotkania. Chce zaplanować wszystko w najdrobniejszym szczególe, aby sprawić ci maksymalną przyjemność. Uwzględnia twoje preferencje w tym, co robi. Sam też pragnie wyglądać dobrze, gdy gdzieś razem wychodzicie. Chce ci się podobać.

Lekki stres i drżący głos

Jeśli widzisz, że on czasem się stresuje wspólnym wyjściem, rozmową z tobą, nawet tą telefoniczną, to znak, że cię kocha. Żaden mężczyzna nie drży z nerwów, gdy ma cię gdzieś zaprosić, pocałować czy zacząć dążyć do seksu. Im więcej w tym niepewności, przeskakiwania z nogi na nogę, nerwowego drapania się po ręce, tym większe prawdopodobieństwo, że cię kocha i dlatego boi się coś zawalić.

Mowa ciała

Poczytaj książki o mowie ciała, znajdziesz w nich wiele ciekawych informacji. Sprawdź, ile z oznak zainteresowania przejawia druga osoba. Jeśli większość, możesz być pewna, że nie jest to kwestia przypadku.

Komplementy

Gdy mówi je zakochany facet, są miłe, kulturalne i bardzo szczere, widzisz w nim lekkie zakłopotanie i zawstydzenie.  My, kobiety, potrafimy poznać, kiedy facet mówi o pięknych oczach, bo nie wie, co powiedzieć, a wypadałoby to zrobić,  a kiedy mówi to szczerze, bo staje się przy tym dziwnie nerwowy.

Dodaj komentarz