Męska Strefa Męskie dolegliwości

Domowe sposoby na wzmocnienie erekcji

Wzmocnienie erekcji

Zaburzenia erekcji to problem, który może dotknąć mężczyzn w różnym wieku. Problem może mieć podłoże psychologiczne, cielesne lub łączone. Gdy panowie z powodów zdrowotnych wykażą się niedyspozycją w łóżku, zaczynają odczuwać wstyd i lęk. To nasila kłopoty z utrzymaniem erekcji. Jeśli jednak partnerka wykaże się zrozumieniem, może pomóc mężczyźnie w przywróceniu wzwodu. Jakie są domowe sposoby na wzmocnienie erekcji?

Na męskie problemy z erekcją wpływa wiele czynników. Zła dieta, problemy zdrowotne, zanieczyszczenia środowiska, zaburzenia snu, zaburzenia hormonalne czy stresujące życie – powodów kłopotów z potencją może być wiele. Utrata wzwodu psuje atmosferę w sypialni i odbiera mężczyźnie pewność siebie. Warto znać sposoby na przywrócenie erekcji w takiej sytuacji.

Erekcja – czym jest?

Sama erekcja jest to usztywnienie i powiększenie się penisa w wyniku dopływu krwi do jego tkanek jamistych. Członek jest jedynym organem w męskim ciele, który jest w stanie funkcjonować bez problemów w zupełnie różnych warunkach ukrwienia. Objętość krwi, która musi dopłynąć do penisa, by osiągnął on wzwód, wynosi aż 130 ml. W trakcie erekcji jego długość może wzrosnąć nawet o 75%, dlatego tylko w jej trakcie mierzy się długość członka. Osiągnięcie wzwodu jest warunkiem niezbędnym, by mężczyzna mógł uprawiać miłość z partnerką. Z tego względu zaburzenia erekcji to problem dla panów bardzo wstydliwy, choć niepotrzebnie! Niedyspozycja w sypialni może zdarzyć się każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku. Nie jesteśmy przecież zawsze w stanie gotowości seksualnej. Na nasze figle w sypialni wpłynąć mogą kłopoty z pracą czy złe samopoczucie. Na szczęście odpowiednie metody mogą pomóc w utrzymaniu wzwodu i zagwarantować udany seks.

Pierwsza pomoc – pieszczoty

Utrata wzwodu może się zdarzyć w czasie penetracji, podczas gry wstępnej lub po założeniu prezerwatywy. Choć taka sytuacja wywołuje zażenowanie u obojga partnerów, warto, by oboje postarali się przywrócić erekcję i kontynuować stosunek. Najlepszą metodą są pieszczoty oralne, które pobudzą wszystkie najczulsze punkty męskiego przyrodzenia. Najskuteczniejsze jest wzięcie przez partnerkę członka do ust i wykonywanie kolistych ruchów oraz szybkich muśnięć językiem. Warto połączyć tę metodę z pobudzaniem palcami punktów erogennych mężczyzny – jąder, szwu mosznowego i obszaru między workiem mosznowym a odbytem. Jeśli metoda ta nie jest skuteczna lub partnerka nie akceptuje seksu oralnego, wypróbować można pocieranie penisa łechtaczką i sromem. Także zaciskane na członku mięśnie Kegla, kołysanie biodrami oraz wykonywanie głębokich pchnięć zamiennie z ocieraniem łechtaczki o główkę członka powinno na nowo rozpalić w mężczyźnie ogień.

Pobudzenie dzięki nowym doznaniomZaburzenia erekcji

Zanik erekcji może być spowodowany zbyt słabym podnieceniem partnera. Warto przyjrzeć się swojemu życiu seksualnemu – czy nie wkradła się w nie rutyna? Być może zwykle uprawiamy miłość w tej samej pozycji, zawsze w sypialni i o podobnej porze. A to właśnie nuda najbardziej zabija namiętność! Mocniejszych wrażeń zmysłowych może dostarczyć seks w łazience, kuchni czy w hotelowym pokoju. Także wizyta w sklepie z gadżetami erotycznymi, obejrzenie filmu dla dorosłych albo nowa, seksowna bielizna partnerki mogą przełamać rutynę i sprawić, że seks znów stanie się ekscytującą przygodą. A wtedy o utratę wzwodu mężczyzna nie będzie musiał się martwić.

Zdrowy tryb życia a wzmocnienie erekcji

Jeśli problemy z utrzymaniem wzwodu pojawiają się u mężczyzny często, powinien on przyjrzeć się swojemu trybowi życia. Największym wrogiem erekcji jest palenie papierosów, które stanowi jedną z głównych przyczyn impotencji. Istotnym czynnikiem zaburzeń jest także nadmiar tłuszczu w organizmie, który sprzyja zwężaniu naczyń krwionośnych i rozwoju cukrzycy. Wpływa to negatywnie nie tylko na sprawność seksualną, ale na ogólne samopoczucie. Najlepszym sposobem, by poprawić erekcję i cieszyć się udanym seksem, jest regularna aktywność fizyczna. Wystarczy już 3-kilometrowy, codzienny spacer, by tętnice funkcjonowały na optymalnym poziomie i dostarczały wystarczającą ilość krwi do członka. Istotne jest także porządne wysypianie się oraz prawidłowa dieta. Codzienne spożywanie owoców, warzyw oraz ryb i mięczaków znacznie poprawia ogólną wydolność organizmu. Udany seks bez problemów z erekcją jest więc wypadkową zdrowego trybu życia oraz komfortu psychicznego. Na szczęście, na spełnienie tych warunków mamy bezpośredni wpływ.

Karolina Solga

Dodaj komentarz