Męska Strefa Problemy z prostatą

Domowe sposoby na problemy z prostatą

domowe-sposoby-na-problemy-z-prostata

Procesy starzenia dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie można uciec przed tym etapem, ale można się do niego przygotować. Z pomocą przychodzą nam domowe sposoby na problemy z prostatą.

Problemy z prostatą pojawiają się ok. 60. roku życia, aczkolwiek pierwsze objawy związane z przerostem prostaty dają się we znaki ok. 40. roku życia. Często przerośnięty gruczoł krokowy uciska na cewkę moczową, co przekłada się na trudności podczas oddawania moczu. U mężczyzn czasami pojawia się problem z rozpoczęciem oddawania moczu, podczas wykonywania tej czynności pojawia się ból i pieczenie. Na szczęście istnieją domowe sposoby na wyżej wspomniane dolegliwości.

Właściwa dieta

Dieta powinna obfitować w ryby (łososia, makrelę, tuńczyka), bogatą w fitoestrogeny soję, pomidory, arbuzy, a szczególnie ich pestki, dynię, siemię lniane. Jednocześnie warto pić zieloną herbatę. W diecie nie może zabraknąć pokarmów, które stanowią źródło cynku i selenu.

Masaż prostaty

Podczas masażu lekarz wyciska z gruczołu krokowego wydzielinę, resztki moczu, bakterie i inne zbędne substancje. Domowym odpowiednikiem takiego zabiegu jest… masturbacja. Badania udowodniły skuteczność tego sposobu.

Sabina Sosnowska

Procesy starzenia dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie można uciec przed tym etapem, ale można się do niego przygotować. Z pomocą przychodzą nam domowe sposoby na problemy z prostatą.

Zioła – napary i nasiadówki

Z ziół można przygotowywać nasiadówki. Jakie rośliny zasługują na uwagę?

  • pokrzywa zwyczajna mająca działanie moczopędne, oczyszczające i przeciwzapalne,
  • palma sabałowa najlepsza pod postacią naparu,
  • skrzyp polny działający moczopędnie i oczyszczający, doskonały i na napary, i na nasiadówki,
  • czarny bez działający przeciwbólowo, moczopędnie, odtruwająco i przeczyszczająco.
    Warto kupić gotową mieszankę ziół i regularnie korzystać z jej dobrodziejstw.

Na temat przyczyn problemów z prostatą pojawiło się wiele teorii. Jedna z nich mówi, iż kłopoty te wynikają ze stresu i przekonania mężczyzn, że zapalenie prostaty prowadzi wprost do nowotworu. W związku z tym warto znaleźć relaksujące hobby.

Sabina Sosnowska

Komentarze (4)

pati25

7 lat temu

Problem z prostatą dotyczy wielu mężczyzn.Albo będzie dotyczył.Warto zatem znać te naturalne sposoby i zacząć je stosować

drobina

7 lat temu

Tak Panowie! Na problemy z prostatą także są skuteczne sposoby. Pod warunkiem, że nie będziecie uciekać przed tym problemem i zaczniecie działać:-X

Mindi

7 lat temu

Ciekawy artykuł, pierwszy raz czytam o naturalnych metodach leczenia męskiego schorzenia. Muszę to z mężem przemyśleć, nie ma tego problemu ale może warto zadziałać profilaktycznie.

Zostaw komentarz