domowe-sposoby-na-problemy-z-prostata

Procesy starzenia dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie można uciec przed tym etapem, ale można się do niego przygotować. Z pomocą przychodzą nam domowe sposoby na problemy z prostatą.

Problemy z prostatą pojawiają się ok. 60. roku życia, aczkolwiek pierwsze objawy związane z przerostem prostaty dają się we znaki ok. 40. roku życia. Często przerośnięty gruczoł krokowy uciska na cewkę moczową, co przekłada się na trudności podczas oddawania moczu. U mężczyzn czasami pojawia się problem z rozpoczęciem oddawania moczu, podczas wykonywania tej czynności pojawia się ból i pieczenie. Na szczęście istnieją domowe sposoby na wyżej wspomniane dolegliwości.

REKLAMA

Właściwa dieta

Dieta powinna obfitować w ryby (łososia, makrelę, tuńczyka), bogatą w fitoestrogeny soję, pomidory, arbuzy, a szczególnie ich pestki, dynię, siemię lniane. Jednocześnie warto pić zieloną herbatę. W diecie nie może zabraknąć pokarmów, które stanowią źródło cynku i selenu.

Masaż prostaty

Podczas masażu lekarz wyciska z gruczołu krokowego wydzielinę, resztki moczu, bakterie i inne zbędne substancje. Domowym odpowiednikiem takiego zabiegu jest… masturbacja. Badania udowodniły skuteczność tego sposobu.

Sabina Sosnowska

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ