Migrena

Domowe sposoby na migrenę

domowe-sposoby-na-migrene

Migrena zazwyczaj dopada nas znienacka. Ból, który jej towarzyszy, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Czy istnieją domowe sposoby, które pozwalają złagodzić objawy migreny?

Stare filmy i powieści przyczyniły się do postrzegania migreny jako przypadłości pań, wywodzących się wyższej klasy społecznej. W rzeczywistości jest ona poważną chorobą neurologiczną. Osoba, która zmaga się z tym schorzeniem, nie potrafi przewidzieć, kiedy dojdzie do kolejnego ataku. Ból, który towarzyszy migrenie jest tak silny, iż często towarzyszą mu omdlenia, wymioty i biegunka.

Leki na migrenę

W związku z tym, iż migrena stanowi poważny problem, nie należy jej lekceważyć. Osoba, która zmaga się z tą przypadłością, powinna zasięgnąć opinii lekarza. Specjalista przepisze stosowne leki. Warto pamiętać, iż ból, który towarzyszy migrenie, jest na tyle silny, iż zwykłe tabletki przeciwbólowe mogą okazać się nieskuteczne.

Przewidywanie ataku

Osoby, które cierpią z powodu migreny, powinny nauczyć się obserwować swój organizm. Jeśli chory prawidłowo rozpozna objawy, które zwiastują atak, będzie mógł zapobiec niepożądanym dolegliwościom, przyjmując leki.

Domowe sposoby walki z migreną

W związku z tym, iż intuicja bywa zawodna, a migrena często pojawia się znienacka, warto zapoznać się z domowymi sposobami, które łagodzą dolegliwości.

Tabletki przeciwbólowe

Osoba, która cierpi z powodu migreny, powinna nosić przy sobie tabletki przeciwbólowe dostępne bez recepty. W przypadku łagodnego ataku takie składniki jak kwas acetylosalicylowy czy ibuprofen powinny przynieść ulgę. Warto pamiętać, iż niezależnie od efektów należy zachować umiar. Jeśli po przyjęciu dopuszczalnej liczby tabletek nie następuje ulga, nie wolno przyjmować kolejnych pastylek.

Irmina

Migrena zazwyczaj dopada nas znienacka. Ból, który jej towarzyszy, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Czy istnieją domowe sposoby, które pozwalają złagodzić objawy migreny?

Silne leki przeciwbólowe

W sytuacji, gdy migrenie towarzyszą mdłości, wymioty i światłowstręt należy niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarza. Tylko specjalista może przepisać skuteczne środki przeciwbólowe. Medykamenty dostępne bez recepty nie uporają się z uciążliwymi dolegliwościami.

Przeczekanie ataku

Kiedy pojawi się atak migreny, należy położyć się w cichym, wygodnym miejscu. Czasem kilkugodzinna drzemka rozwiązuje problem. Zanim skorzystamy z dobrodziejstw łóżka czy fotela, powinniśmy spuścić rolety. Światło może nasilać dolegliwości.

Chłodne okłady

Dobre rezultaty przynoszą również chłodne okłady. Jeśli nie jesteśmy w stanie dotrzeć do łazienki, żeby zmoczyć ręcznik, warto poprosić o pomoc któregoś z domowników.

Uciskanie tętnicy skroniowej

Chorzy często wspominają o uldze, którą poczuli, uciskając tętnicę skroniową. Warto skorzystać z tej metody, zważywszy na fakt, iż nie niesie ona skutków ubocznych. Decydując się na to rozwiązanie, należy zachować umiar. Zbyt silny ucisk może utrudnić przepływ krwi i zakończyć się niedotlenieniem mózgu.

Choć migrena jest poważną chorobą neurologiczną, czasem warto skorzystać z domowych sposobów. Chłodne okłady i tabletki przeciwbólowe bez recepty mogą okazać się pomocne przy zwalczaniu uciążliwych dolegliwości.

Irmina

Komentarze (3)

Mindi

7 lat temu

Przeczytałam z zaciekawieniem ten temat. Sama nie mam tych dolegliwości ale moja sąsiadka bardzo się męczy z bólami migrenowymi. Myślę, ze kilka sposobów uda mi się podpowiedzieć, może coś jej ulży.

drobina

7 lat temu

Z własnego doświadczenia wiem, że środki przeciwbólowe są bardzo odporne na migrenę:-X Zazwyczaj po prostu nie pomagają. Najczęściej robię sobie zimne okłady i … czekam, aż wszystko wróci do normy. Oj! Czasami to czekanie trwa ze trzy dni:\

Zostaw komentarz