Kultura Styl życia

Dom pełen miłości – Katarzyna Janus

Dom pełen miłości – Katarzyna Janus

Katarzyna Janus z wykształcenia jest lekarką, jednak oprócz praktykowania zawodu, pisze poruszające powieści obyczajowe, które chwytają czytelnika za serce. Dom pełen miłości stanowi trzeci tom mazurskiej serii, której akcja rozgrywa się w Błękitnym Domu. Tym razem Katarzyna Janus postanowiła skupić się na życiu Zosi. Dlaczego warto sięgnąć po Dom pełen miłości?

Gdy przeszłość wpływa na teraźniejszość

Zosię poznaliśmy już w poprzednich częściach sagi mazurskiej. Pierwszy tom koncentrował się na życiu Tosi, drugi na skomplikowanych losach Pauli. Trzeci został poświęcony Zosi, której przeszłość rzutuje na teraźniejszość. Dlaczego tak się dzieje?

Syndrom DDA a problemy w relacjach damsko-męskich

Zosia to dorosłe dziecko alkoholików, jej ojciec chętnie sięgał po kieliszek. W dorosłym życiu ma ona problem, aby stworzyć szczęśliwy związek. Kobieta nie może narzekać na brak powodzenia wśród mężczyzn. Niestety, znajomość z większością kończy się po pierwszej wspólnej nocy. Paula dostrzega błędy popełniane przez przyjaciółkę i próbuje jej uświadomić, w czym tkwi problem. Niestety, Zosia wydaje się być głucha na słowa bliskich sobie osób. Tymczasem kolejni ludzie przestrzegają tę doświadczoną przez życie kobietę przed przedwczesnym chodzeniem do łóżka z nowo poznanymi mężczyznami. Inaczej po raz kolejny boleśnie się zawiedzie i poczuje się wykorzystana.  Zosia w ramionach kolejnych mężczyzn szuka akceptacji, której nie otrzymała ze strony ojca. Niestety, nieświadomie przyciąga do siebie tych, którzy są bardzo podobni do taty i nie rokują na przyszłość.

Instynkt macierzyński

Czas upływa, a Zosia coraz bardziej słyszy dźwięk swojego tykającego zegara biologicznego. Tymczasem tak bardzo marzy o dziecku. Znajduje nawet kandydata na potencjalnego dawcę nasienia. Jednak wspólna noc nie owocuje ciążą.

Stateczny mężczyzna – idealny partner dla Zosi?

Imieniny Zosi stanowią doskonałą okazję do spotkania z przyjaciółmi, w tym z ojcem Pauli, Janem. Między nim a młodą kobietą zaczyna iskrzyć. Ta jednak obawia się dzielącej ich różnicy wieku i tego, że nie jest odpowiednia dla Jana. Gdy ten okazuje jej zainteresowanie, Zosia w panice ucieka.

Mężczyzna zapatrzony w siebie i kobieta z charakterem

Wkrótce w Błękitnym Domu zjawia się Kuba wraz z dwójką Greków. Zosia ma przygotować dla nich posiłek. Starszy to miły pan, który bezgranicznie kocha żonę, natomiast młodszy należy do mężczyzn, którzy nigdy nie słyszeli odmowy. Bezczelnie patrzy na Zosię, ta czuje się przez niego traktowana jak mięso. Nie chce po raz kolejny zostać wykorzystana, dlatego postanawia utrzeć nosa zarozumiałemu Grekowi.

Czy na Zosię czeka gdzieś prawdziwa miłość?

Wokół Zosi nie brakuje mężczyzn. Czy uda jej się znaleźć takiego, który szczerze ją pokocha i zapewni jej wszystko to, na co zasługuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej powieści Katarzyny Janus pt. Dom pełen miłości.

Jeśli szukacie pełnej ciepła powieści obyczajowej, w której niezwykle umiejętnie nakreślono portrety psychologiczne głównych bohaterów, koniecznie sięgnijcie po Dom pełen miłości. To książka, którą czyta się z zainteresowaniem, ponieważ nie brakuje w niej licznych zwrotów akcji.

Komentarze (4)

Lanza

1 miesiąc temu

Osobom, które pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, często trudno jest uwierzyć, że zasługują na wartościowy związek.

Goplana

1 miesiąc temu

Dobrze, że coraz więcej mówi się o syndromie DDA. W końcu w Polsce jest on bardzo powszechny, bo wiele rodziców pije. To taki spadek po PRL-u.

Zostaw komentarz