Kultura Styl życia

Dolina mgieł i róż – Agnieszka Krawczyk

Dolina mgieł i róż – Agnieszka Krawczyk

W malowniczym pensjonacie, który powstał w odrestaurowanym pałacu, spotykają się różne osobowości ze swoimi problemami. Agnieszka Krawczyk zabiera nas w magiczne miejsce, które kusi pięknym wyglądem oraz pozytywną energią. Dlaczego warto sięgnąć po powieść Dolina mgieł i róż?

Jak przełamać kryzys twórczy?

Sabina Południewska jest autorką kilku bestsellerów. Pisanie zawsze przychodziło jej z łatwością. Zasiadała przed laptopem, a słowa same układały się w logiczne zdania, a zdania w niezwykłe historie. Sabina nigdy nie rozumiała swoich kolegów z branży, którzy skarżyli się na kryzys twórczy. Niestety, ten dopadł również ją. Jej wydawca początkowo zaproponował jej skorzystanie z usług ghostwritera, a gdy Południewska się nie zgodziła, wysłał ją do malowniczego pensjonatu.

Awaria samochodu początkiem nowych znajomości

Już w drodze do pałacyku Pod Graalem i Różą spotykają Sabinę nieoczekiwane przygody. Jej samochód nagle staje, a kobieta zdaje się pozostawiona sama sobie. Na szczęście spotyka dziewczynkę, która choć sprawia wrażenie niemiłej, to powiadamia mieszkańców pałacu o awarii pojazdu. Sabinie na odsiecz rusza miejscowo lekarz, ojciec Julinki.

Dziewczynka z zespołem Aspergera

Julinka z kolei jest bardzo inteligentną dziewczynką, która może sprawiać nie najlepsze pierwsze wrażenie ze względu na zespół Aspergera. Strata matki w młodym wieku tylko nasiliła objawy choroby. Dziewczynka ma problem z wyłapywaniem żartów, ironii czy empatią.  Osoba Sabiny od początku ją fascynuje.

Pensjonat z duszą

Pensjonat jest prowadzony przez miłą, Milę Mossakowską, która obecnie spodziewa się dziecka. Pałac kupiła wraz z mężem, byłym wiceministrem i doprowadziła do jego renowacji. Teraz zachwyca wszystkich, którzy go odwiedzają.

Ekscentryczni goście pensjonatu

W pensjonacie nie brakuje lokatorów, w tym postaci ekscentrycznych takich jak Carmen. To krewna Mili, która przyjechała z Ameryki Południowej i uczy się języka polskiego z romansów. W związku z tym jej zasób słownictwa jest dość specyficzny, co w połączeniu z ogromną wylewnością, może budzić liczne podejrzenia.

Czy Sabina otworzy się na uczucia?

Czy Sabinie uda się napisać książkę, na której zależy jej wydawcy? Jak podejdzie do mieszkańców pensjonatu? Czy jej zdystansowanie ustąpi wreszcie miejsca szczerej sympatii i otwartości? Czy Sabina znajdzie nić porozumienia z Julinką? Jak potoczą się losy głównych bohaterów powieści pt. Dolina mgieł i róż?

Agnieszka Krawczyk po raz kolejny stworzyła wzruszającą historię, która intryguje od pierwszej strony niczym dobry kryminał. Dolina mgieł i róż to jedna z tych książek, od których trudno się oderwać, nie poznawszy zakończenia. Powieść została pięknie wydana, już jej okładka przyciąga oko czytelnika.  Dolina mgieł i róż ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz