Seks

Dolegliwości, które pojawiają się po seksie – jak ich uniknąć?

Dolegliwości, które pojawiają się po seksie

Seks dostarcza niezapomnianych przeżyć, pozwala się zrelaksować i zbliżyć do partnera. Warto jednak pamiętać, że  czasem dochodzi do skutków ubocznych. Przedstawiamy dolegliwości, które pojawiają się po seksie i podpowiadamy, jak ich uniknąć.

Poraniona i krwawiąca pochwa

Mężczyzna, który ma wyczucie, z pewnością nie będzie dla ciebie zbyt ostry i nie doświadczysz tego rodzaju dyskomfortu. Poraniona i krwawiąca pochwa świadczy o tym, że seks był za ostry, a ty za mało nawilżona.  Jeśli jesteś solidnie podniecona i on jest dostatecznie delikatny, to nie poleci ci ani kropla krwi, a ty nie będziesz po seksie odczuwała pieczenia.  Jeśli zaraz po stosunku czujesz dyskomfort i gnasz do łazienki, to znak, że doszło do otarć.

Obtarte łokcie i kolana

Jeśli uprawiacie seks na podłodze, to podłóżcie pod siebie koc lub poduszki, aby zminimalizować kontakt z szorstką powierzchnią, która może powodować spory dyskomfort i prowadzić do przerwania ciągłości naskórka.

Ciało obce w pochwie

Na ogół jest nim prezerwatywa, która zsunęła się z członka. Spokojnie, można ją wyjąć tak, jak wyciąga się tampon. Obejdzie się bez pomocy lekarza. Musisz jednak mieć świadomość, że kondom, który się zsunął, mógł przyczynić się do wycieku plemników do twojej pochwy, a to grozi ciążą.

Alergia skórna

Jeśli korzystacie z nowych prezerwatyw z dodatkami smakowo-zapachowymi lub zawierające żel znieczulający doznania mężczyzny, to mogą stać się one źródłem alergii skórnej. On tak mocno znieczuli się np. mentolem, że nie tylko nie osiągnie orgazmu, ale też będzie musiał odwiedzić pogotowie.

Zakażenia układu moczowego

Jeśli partner był za ostry, doszło do otarć, w których będą namnażać się bakterie, które następnie przeniosą się do pęcherza moczowego. Kobiety, które uprawiają seks z mężczyzną obdarzonym wyczuciem i które są silnie podniecone, nie miewają otarć, a tym samym zakażenia układu moczowego nie są u nich zbyt często spotykane.

Grzybica pochwy

Przytrafia się tym parom, w których on niedostatecznie dba o higienę i nie używa prezerwatyw. Naprawdę warto zwracać większą uwagę na higienę intymną, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności.

Dodaj komentarz