Kultura Styl życia

Do trzech chłopów sztuka – Marta Obuch

Do trzech chłopów sztuka

Marta Obuch zyskała popularność jako autorka komedii kryminalnych, które bawią i intrygują czytelnika. Do trzech chłopów sztuka to kolejna książka pisarki, która poprawia humor i pozwala zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Atrakcyjna kobieta mająca za sobą nieudane małżeństwa

Matylda pracuje jako lekarz medycyny sądowej. To piękna i niezwykle atrakcyjna kobieta, która jednak nie ma szczęścia do mężczyzn. Za bardzo im nadskakuje i dba o nich, przez co ci odwdzięczają się jej zdradą. Matylda ma na swoim koncie dwa nieudane małżeństwa.

Przyjaźń z nową partnerką byłego męża

Po rozstaniu z Jurkiem związała się z Sebastianem. Pierwszy był stomatologiem, drugi zajmuje się farmakologią. Z Jurkiem nawiązała poprawne stosunki. Co ciekawe, zaprzyjaźniła się z jego nową partnerką, Lusią. Obie panie nadają na tych samych falach. Można by rzec, że połączyła je chemia. Doskonale się rozumieją i chętnie wspierają się w trudnych chwilach.

Planowanie zemsty dodaje sił

Matylda postanawia zemścić się na swoim obecnym, wkrótce byłym mężu. Sebastian mocno zaszedł jej za skórę, ponieważ ośmieszył ją w jej miejscu pracy, wdając się w romanse z pielęgniarkami i studentkami medycyny. Jakby tego było mało, w swoim nagannym zachowaniu nie widzi nic złego. Uważa, że mężczyzna tak już ma, że czasem pozwala sobie na skok w bok, a żona nie powinna wszczynać z tego powodu awantury.

Nieoczekiwane spotkanie po latach i wstrząsające znalezisko

Zemsta, jaką zaplanowała Matylda, wydaje się dość dotkliwa. Aby ją przeprowadzić kobieta musiała się zaopatrzyć w parę rzeczy w markecie budowlanym. Ze swoimi zakupami odjechała taksówką, którą prowadził Tyta, jej dawny adorator ze szkoły średniej, który z wiekiem zyskał na atrakcyjności.  Mężczyzna przez lata pracował w policji, teraz jednak postanowił się przebranżowić, aby poprawić swoją kondycję psychiczną. Gdy Matylda wysiada z auta, okazuje się, że zostawiła w nim jedną reklamówkę, obok której znajduje się obcięty, zakrwawiony palec z obrączką. Do kogo należy ów fragment ludzkiego ciała? Czy Matylda ma coś na sumieniu? Jak zareaguje Tyta na to odkrycie? Zgłosi sprawę policji, czy porozmawia z kobietą?

Świetna komedia kryminalna, która bawi i intryguje

Do trzech chłopów sztuka to świetnie skonstruowana komedia kryminalna. Można w niej znaleźć wiele zabawnych dialogów i akcji. Już czytając pierwszą stronę, czytelnik zaczyna się śmiać. Kolejne są równie udane. Marta Obuch posiada rzadki dar do takiego opowiadania o trudnych i bolesnych sprawach, że można nabrać do nich dystansu. Do trzech chłopów sztuka to także książka, która zawiera sprawnie skonstruowaną intrygę. Jej rozwikłanie wcale nie jest takie łatwe. Choć powieść liczy ponad 400 stron, to czytelnik ani przez chwilę się nie nudzi, bo chce dowiedzieć się, skąd wziął się obcięty ludzki palec w reklamówce Matyldy. Główni bohaterowie są wyraziści i bardzo łatwo zapadają w pamięć.

Jeśli chcesz poprawić sobie humor, uciec na chwilę od trosk i zmartwień, koniecznie sięgnij po komedię kryminalną autorstwa Marty Obuch pt. Do trzech chłopów sztuka.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz