Styl życia

Dlaczego warto zapisać dziecko na lekcje angielskiego?

Dlaczego warto zapisać dziecko na lekcje angielskiego

Grafika dostarczona przez partnera

Znajomość języków obcych jest dziś niezbędna w różnych dziedzinach życia. Choć w ostatnim czasie, dzięki rozwijającej się technologii, dużo łatwiej przetłumaczyć tekst, czy porozumieć się przy pomocy translatora w telefonie, to wciąż znajomość języka angielskiego daje więcej swobody zarówno w sytuacjach służbowych, jak i towarzyskich. Dlaczego nauka angielskiego jest tak ważna u dzieci?

Nie ma dolnej granicy wieku dla nauki języków obcych. Chociaż poziom i forma przekazywanych treści musi być dostosowana do wieku, to już przedszkolak może osłuchiwać się z językiem i utrwalać podstawowe zwroty podczas zabawy. Zapisując swoją pociechę na angielski dla dzieci Poznań, masz pewność, że nauka będzie nie tylko obowiązkiem, ale także pasją. Znajomość języka obcego bardzo ułatwia życie, a im wcześniej dzieci zaczynają się go uczyć, tym swobodniej i naturalniej się nim posługują. Jakie korzyści daje znajomość języków obcych?

Znajomość angielskiego zwiększa szanse na rynku pracy

W sporej części ofert pracy, szczególnie na lepiej płatne stanowiska, znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymagań. Sprawne posługiwanie się tym językiem nie stanowi już dodatkowego atutu, czy przewagi, a raczej jest umiejętnością niezbędną. Biegła znajomość angielskiego ułatwia także wkroczenie na zagraniczny, bardziej atrakcyjny rynek pracy. Szczególnie dziś, kiedy praca zdalna umożliwia szukanie zatrudnienia nawet w odległych częściach świata.

Języki obce ułatwiają podróżowanie

Znajomość języków obcych przydaje się także w życiu prywatnym. Dużo łatwiej i bezpieczniej jest podróżować, jeśli zna się język, którym mówią mieszkańcy kraju, do którego się przyjechało. Przydatny jest też język angielski, w którym można porozumieć się w wielu częściach świata.

Kontakt z inną kulturą jest bardzo cenny

Dzięki dobrej znajomości języka obcego można lepiej zrozumieć kulturę i historię danego kraju. Oglądanie filmów i czytanie książek w oryginale pozwala nie tylko obcować z językiem, ale także poznać sposób myślenia osób, które go używają. Jak twierdził znany filozof, Ludwig Wittgenstein „granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata”. Poznawanie nowych sposobów wyrażania myśli i przedstawiania rzeczywistości jest więc czynnością bardzo rozwijającą.

Nauka angielskiego pomaga budować pewność siebie

Lekcje angielskiego mogą mieć różny przebieg, jednak ich ważnym elementem jest nauka mówienia w tym języku. Może to być nieco stresujące, szczególnie dla nieśmiałych dzieci, jednak z czasem pozwala poczuć się bardziej pewnie i wykazywać większą otwartość również w codziennych relacjach z innymi ludźmi.

Posługiwanie się innym językiem pozwala nawiązywać relacje z ludźmi z całego świata

Dzięki znajomości języków obcych można znaleźć przyjaciół w różnych częściach świata. Osoby, które porozumiewają się w tym samym języku, dużo łatwiej nawiązują relacje i mogą się poznać bliżej. Takie kontakty pozytywnie wpływają na sferę psychiczną, mogą także być pomocne w różnych sytuacjach.

Dodaj komentarz