Miłość i związki

Dlaczego warto postawić na związek pełny emocji, a nie ten, który wydaje się racjonalny?

związek pełny emocji

Niektórzy ludzie popełniają zasadniczy błąd. Zamiast postawić na związek pełny emocji, decydują się na relację z człowiekiem, który może ma szereg zalet, ale nie budzi żadnych uczuć. Nikt nie zasługuje na to, by okłamywać i dawać złudzenie prawdziwej miłości, a w rzeczywistości być z nim z rozsądku.  Racjonalność to dobra cecha, ale nie w sferze uczuć. Dlaczego warto postawić na związek pełny emocji, a nie ten, który wydaje się racjonalny?

Związek pełny emocji to miłość + pożądanie

Związek pełny emocji może nie jest najłatwiejszy, ale za to dostarcza ci tego, czego naprawdę potrzebujesz. Każdy zasługuje na to, aby przeżyć ten wyjątkowy stan zakochania, słynne motyle w brzuchu, pulsujące pożądanie, które pojawia się w towarzystwie drugiej osoby.  To uczucie nieporównywalne do niczego innego.  Tylko związek pełny emocji ma rację bytu. Ten zrodzony z rozsądku przypomina układ biznesowy. Daje korzyści, ale nie daje uczuć, nie zapełnia pustki w naszym życiu.

Związek z rozsądku nie zapełni pustki

Trafić na osobę, która daje ci te emocje, jest naprawdę ciężko. Niemniej warto na nią poczekać.  Wiele osób nie ma w sobie za grosz cierpliwości i wpakowuje się w związek oparty na zdrowym rozsądku i chłodnej kalkulacji. W ten sposób udaje się uciec przed samotnością, ale nie ma mowy o znalezieniu prawdziwego szczęścia.

Życie w związku opartym na rozsądku przypomina jedzenie nieprzyprawionej zupy. Teoretycznie coś jeść musisz, ale w praktyce jest to pozbawione smaku.  Nie dostarcza ci żadnej satysfakcji i przyjemności, jedynie zaspokaja potrzeby fizjologiczne.

Nie ma co krzywdzić siebie i drugiej osoby. Jeśli to nie jest ta magia, silna chemia, magnetyczne przyciąganie, to nic z tego nie wyjdzie. Obydwoje stracicie czas, a druga osoba może przypłacić ten układ swoim cierpieniem.

Tam, gdzie iskrzy, jest szansa na zgranie się

Związek pełny emocji to zupełnie inna bajka. Nawet jeśli nie wszystko układa się po waszej myśli, czasem dochodzi do zgrzytów, to przy dobrej woli w końcu się dogadacie i zgracie.  Emocje, które w sobie wzbudzacie, pomogą wam dojść do porozumienia. Tam, gdzie są prawdziwe emocje, iskrzy tak, że aż inni to widzą.  Tam, gdzie są silne emocje, jest miejsce na prawdziwy, długoletni związek. Gdy ludzie wzbudzają w sobie intensywne uczucia, to mają silną motywację, by walczyć o siebie każdego dnia i pielęgnować tę relację. W rezultacie nie wkrada się do niej nuda, która jest cichym zabójcą miłości. Jaką masz motywację do walki o związek oparty na rozsądku? Żadną.

Tam gdzie emocje, tam też silnie fizyczne przyciąganie

Związek pełny emocji to relacja, w której wiele rzeczy dzieje się samoistnie. Partnerzy mają na siebie ogromną ochotę, co przekłada się na życie seksualne. Erotyczne igraszki nie są dla nikogo przykrym obowiązkiem, lecz czystą przyjemnością.  Obie strony mają na nie ochotę. Seks jest bardzo namiętny, bo między wami występuje silne napięcie erotyczne.

Gdy po prostu chcesz się zaopiekować kobietą

Poza tym osobę, która wzbudza w nas silne emocje, chce się chronić, dbać o nią, dawać jej wszystko to, co najlepsze. Związek pełny emocji to relacja, która jest mniej narażona na wzajemne krzywdzenie się.  Nikt tu nie chce nikogo ranić, panuje wzajemny szacunek, pewne dobre rzeczy jak opiekuńczość wychodzą samoistnie.

Związek pełny emocji dostarcza nam najwspanialszych przeżyć i wspomnień, do których wciąż powracamy. Daje nam też ogromną siłę i motywuje do działania.  Naprawdę warto poczekać na osobę, która nas dosłownie rozpali. Lub jeśli ta pojawi się na horyzoncie, zwyczajnie dać jej szansę, nawet jeśli nie wszystko początkowo układa się perfekcyjnie.

Dodaj komentarz