Moda

Dlaczego warto postawić na ciekawy płaszcz?

ciekawy płaszcz

iam_os z Unsplash

Płaszcz to elegancki element garderoby, który zawsze jest w dobrym guście. Zmieniają się jednak detale z nim wiązane oraz fasony. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto postawić na ciekawy płaszcz.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto postawić na ciekawy płaszcz?
  2. Oryginalny płaszcz jako wyróżnik stylu
  3. Ciekawy płaszcz nie musi kosztować majątku – co mają do zaoferowania sieciówki?
  4. Ciekawy fason płaszcza
  5. Oryginalny kolor płaszcza

Dlaczego warto postawić na ciekawy płaszcz?

Większość kobiet wybiera czarny płaszcz o klasycznym kroju. Dlaczego właśnie decydujemy się na takie okrycie wierzchnie? Okazuje się, że zależy nam na tym, aby to miało charakter uniwersalny i pasowało nam do wszystkiego. Tymczasem płaszcz ma to do siebie, że skrzętnie ukrywa to, co mamy pod spodem. W rezultacie wcale nie musimy się tak przejmować jego uniwersalnością. Zielony płaszcz także pasuje do większości stylizacji, ponieważ nie widać, czy pod spodem mamy pomarańczowy, żółty czy beżowy sweter. Warto jednak zadbać o to, aby był odpowiedniej długości. Jeśli postawisz na zbyt krótkie okrycie wierzchnie, nie tylko możesz częściej marznąć, ale też mieć problem z wystającym swetrem, spódnicą czy sukienką.

Oryginalny płaszcz jako wyróżnik stylu

Dlaczego warto postawić na ciekawy płaszcz? Między innymi dlatego, że to element garderoby, który jest oglądany przez innych przez większą część roku. Zima to nie jedyna pora roku, kiedy nosimy okrycia wierzchnie. Po te sięgamy również wiosną i jesienią, a nawet latem. Niestety, nie zawsze pogoda nas rozpieszcza. Nierzadko w środku lipca czy sierpnia następuje gwałtowne ochłodzenie. Wówczas okazuje się, że musimy wyjąć z szafy okrycia wierzchnie, żeby nie zmarznąć i się nie przeziębić. W rezultacie warto zadbać o to, aby przez większą część roku nie wyglądać nudno.

Oryginalny płaszcz
Marta Filipczyk z Unsplash

Ciekawy płaszcz nie musi kosztować majątku –  co mają do zaoferowania sieciówki?

Ciekawy płaszcz kojarzy nam się raczej z dziełem projektanta. Wiele z nas nie stać na zakup okrycia wierzchniego za kilka lub kilkanaście tysięcy. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdane na czarny płaszcz o klasycznym kroju. Na szczęście sieciówki też oferują bogactwo krojów i kolorów. Znajdziemy w nich wiele oryginalnych modeli. Musimy tylko otworzyć się na niestandardowe rozwiązania. Dla osoby, która przywykła do prostych rozwiązań, może to stanowić pewną trudność.

Ciekawy fason płaszcza

Oryginalny płaszcz, który będzie stanowił wyróżnik twojego stylu, może mieć ciekawy fason. Obecnie modna jest asymetria. Ta nadaje modowego smaczku nawet czarnemu okryciu wierzchniemu. Na rynku możemy znaleźć również płaszcze o kroju sukienki. Te świetnie sprawdzą się w eleganckich stylizajach. Docenią je również romantyczki.

Oryginalny kolor płaszcza

Ciekawy płaszcz to często taki o sprawdzonym kroju, który występuje w mniej popularnym kolorze. Na polskich ulicach króluje czerń, beż, brąz i szarość. Dużo rzadziej można natomiast spotkać zielone czy czerwone płaszcze. Tymczasem te można kupić nawet w kolorze liliowym, chabrowym czy słonecznym. Ciekawy odcień płaszcza powinien jednak korespondować z naszym typem urody. Analiza kolorystyczna nie jest niepotrzebnym wymysłem, odgrywa niezwykle istotną rolę. Pozwala wskazać odcienie, które sprawiają, że wyglądamy promiennie, pomimo zmęczenia. Wyróżniamy ciepłe i chłodne typy urody. Do ciepłych zaliczamy wiosnę oraz jesień. Natomiast do chłodnych lato i wiosnę. Jeśli lepiej ci w srebrze, sięgaj po chłodne kolory, vide niebieski, zieleń, krwista czerwień, fuksja i fiolet. Ciepłe typy urody mogą wybierać musztardę, rudości, pomarańcz, koral, beże i brązy.

Dodaj komentarz