Biust(o)nosze Moda

Dlaczego warto postawić na brafitting, czyli profesjonalny dobór biustonoszy?

biustonosze marki Panache

biustonosze marki Panache

Potrzebujesz nowego biustonosza, co robisz? Rynek jest zalany stanikami – samo kupienie go nie powinno stanowić problemu. Zmieńmy więc pytanie na nieco trudniejsze: Chcesz kupić wygodny biustonosz, dopasowany do Twoich potrzeb, co robisz?

Biustonosze w galerii handlowej…

Możesz pójść na lokalny bazarek, tam znajdziesz najtańsze staniki. Niestety jakość bazarowych biustonoszy nie jest najlepsza, podobnie jak dostępna rozmiarówka. Do tego w cenie ból ramion i pleców – nawet nie bierzcie tego pod uwagę. Możesz pójść do sklepu w galerii handlowej. Miłe dla oka oświetlenie, muzyka, profesjonalne zdjęcia na ścianach, modne kolory staników i o wiele wyższa cena mogą sugerować, że masz do czynienia z produktami premium. Niestety tak nie jest – jakość materiałów czy konstrukcje pozostawiają wiele do życzenia… Podobnie jak tabela rozmiarowa. Już dawno temu “odkryto”, że miseczka A to nie jest miseczka mała, B – średnia, C – duża, D – kto w ogóle ma taki biust? Kosmetyczną poprawką jest coraz szersza dostępność miseczek E oraz F (w niektórych tylko obwodach!), jednak to nadal za mały zakres rozmiarowy, żeby móc profesjonalnie dobrać biustonosz. Szczególnie, że miska sama w sobie nic nam nie mówi o wielkości biustu…

Na rozmiar biustonosza składa się litera oznaczająca głębokość miski oraz obwód, który jest gwarancją solidnego podtrzymania piersi i wygody, której szukasz. Niestety – sieciówkowe sklepy tutaj również zawodzą. Znalezienie obwodu 60, 65 cm czy w drugą stronę 95 cm i więcej – graniczy z cudem! A żeby jeszcze to były te ładne staniki z witryny, to zapomnij…

biustonosze marki Panache
biustonosz marki Panache

Brafitting = profesjonalny dobór biustonoszy

Trzecią opcją jest pójście do brafitterki – niestety nadal niewiele kobiet się na to decyduje. Powody są zazwyczaj pragmatyczne. Sklepy oferujące profesjonalny dobór biustonoszy to małe, lokalne biznesy, takie jak nasz – Bra Revolution. Nie stoi za nami ogromna korporacja, która zaleje cały kraj billboardami czy ulotkami. Trzeba wiedzieć gdzie jesteśmy albo znać adres naszego sklepu online – to duża bariera. Drugą sprawą jest naturalna niepewność wobec czegoś czego nie znamy i wstyd, który może towarzyszyć takiej wizycie – może być tak, że zdajesz sobie sprawę z noszenia źle dopasowanego stanika, ale nie chcesz go pokazać obcej osobie.

biustonosze marki Panache
biustonosz marki Panache

Jesteśmy takie same                                                                  

Pomocne w pokonaniu tego poczucia mogą być statystyki. Brafitting, czyli usługa dobrania biustonosza uwzględniająca indywidualne potrzeby jest w Polsce stosunkowo młoda. Młode pokolenie kobiet może szczęśliwie stawiać swoje pierwsze kroki w bieliźnianym świecie pod czujnym okiem profesjonalistek, jednak większość z nas nie miała takiej możliwości i starała się jak najlepiej dopasować stanik mając do dyspozycji kilka krojów i kilka rozmiarów. Dzisiejsze brafitterki (w tym ja) również nosiły źle dopasowane staniki aż ktoś im pokazał, że można inaczej i że są marki, które uwzględniają różnorodność rozmiarów i sylwetek kobiet. Nie wyobrażasz sobie nawet jaką satysfakcję zawodową czuje brafitterka, która jest świadkiem metamorfozy stanikowej, gdzie klientka wychodzi z nowym stanikiem w rozmiarze 70G zamiast do tej pory noszonego 90B – takie sytuacje nie są rzadkie.

biustonosze marki Panache
biustonosz marki Panache

Klucz do sukcesu

Najważniejsza jest wiedza i doświadczenie – to one sprawiają, że kobiety decydują się dobrać stanik wspólnie z brafiterką. Łatwo znaleźć w Internecie informacje o tym jak się zmierzyć, są również tabele rozmiarowe – same napisałyśmy taki przewodnik po rozmiarach. Nie ma jednak co ukrywać, że pierwsze kroki mogą być trudne. Czasami przymierzając biustonosze jednej marki można, w zależności od modelu, nosić nawet trzy różne rozmiary! Zmieniając markę sprawa jeszcze bardziej się komplikuje… Dlatego – w przypadku zakupów internetowych – jeżeli nie masz  możliwości przymierzenia wielu biustonoszy na miejscu (zawsze zachęcamy do zagospodarowania na wizytę w naszym salonie minimum 15 minut), to warto zamówić kilka podobnych rozmiarów – dzięki temu zwiększasz szanse na wybranie najbardziej dopasowanego stanika. Resztę oczywiście można zwrócić do sklepu.

biustonosze marki Panache
biustonosz marki Panache

Współpraca w przymierzalni

Warto jednak odwiedzić nas osobiście. Wizyta u brafitterki to jednak nie tylko udany zakup – dzielimy się wskazówkami jaki typ biustonosza jest korzystny dla konkretnego biustu. Bierzemy pod uwagę rozstaw piersi, konsystencję biustu, rozmiar czy nawet wzrost. Uzbrojona w wiedzę klientka jest o wiele bardziej świadoma przy następnych zakupach. Zazwyczaj przy tej okazji dostajemy relacje z plusów dobrze dobranego stanika: odciążony kręgosłup i ramiona, łatwiejsze utrzymanie wyprostowanej sylwetki, momentalne wysmuklenie i wiążąca się z tym wszystkim samoakceptacja i lepsze samopoczucie. Dla wielu kobiet duży biust to kompleks, który często znika w momencie uświadomienia sobie, że nasz biust to nie wyjątek, a jeden z wielu, normalnych rozmiarów.

biustonosze marki Panache
biustonosz marki Panache

Idealny stanik

To jakie są te dopasowane staniki? Mają szerokie ramiączka, zabudowane miski i są bez drutów? Niestety krąży mit, że tak właśnie wygląda wygodny stanik. Nie bój się, stanik z opisu też mamy! Jednak nie warto przywiązywać się do tej wizji. Często kobiety rekompensują sobie zły rozmiar szerokimi ramiączkami czy brakiem fiszbinów, które w każdym dotychczasowym staniku wpijały się w ciało powodując ból. Dobrze dopasowany stanik nie powoduje żadnego bólu – na początku można go czuć na ciele, w końcu to zupełnie nowe doświadczenie. Szybko jednak zapomina się o nim, tak samo jak o wcześniej wymienionych dolegliwościach związanych z noszeniem złego rozmiaru… Kluczem do sukcesu jest odpowiedni obwód pod biustem, dopasowana głębokość miski oraz konstrukcja uwzględniająca nasze osobiste parametry.

biustonosze marki Panache
biustonosz marki Panache

Zapraszamy na naszą stronę www.brarevolution.com, gdzie znajdziesz przewodnik po rozmiarach, wskazówki jak dopasować biustonosz, recenzje konkretnych staników oraz sklep internetowy.

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, który mieści się na warszawskim Żoliborzu przy pl. Wilsona 4 (wejście od ul. Słowackiego) – może to już czas na wygodny, dopasowany stanik?

biustonosze marki Panache
biustonosz marki Panache

Komentarze (4)

Lanza

4 lata temu

Ja wolę zapłacić więcej za dobry biustonosz, który naprawdę cechuje się wysoką jakością niż za marną imitację stanika z sieciówki, który rozciąga się w obwodzie po trzech założeniach.

Zostaw komentarz