Kultura Styl życia

Dlaczego warto obejrzeć La La Land?

La La Land

Zdobywca 7 Złotych Globów, 14 nominacji do tegorocznych Oscarów, czyli głośny film La La Land. Musical, który przeniesie każdego w niesamowity świat. Czym zasłużył sobie na takie wyróżnienie, dlaczego warto obejrzeć La La Land?

Musical w mistrzowskim stylu

Gatunek taki jak musical, jest dość trudny zarówno dla aktorów jak i twórców. Wielkim wyzwaniem jest zrobienie musicalu, który porwie tłumy. Choć w historii mieliśmy filmy muzyczne, na których do dziś wzorują się twórcy, stworzenie takiego dzieła, które nie będzie przesadzone i może nieco odczaruje pogląd niektórych osób na musicale. Podstawą są zdolni aktorzy, którzy zaśpiewają i zatańczą, przekazując widzom piękną historię, najlepiej o miłości i wielkiej pasji. I tak po Grease, Mama Mia, czy Dirty Dancing mamy film, który z pewnością zapisze się na kartach historii filmu. La La Land to dzieło Damien’a Chazella, które już ma na swoim koncie 7 Złotych Globów i wielką szansę na Oscara, w dodatku niejednego! Gala Oscary 2017 przed nami, a polscy widzowie mogą aktualnie oglądać La La Land w kinach.

Gwiazdorska obsada

Co zrobić by otrzymać film, który przyciągnie tłumy do kin na całym świecie? Zatrudnić do obsady aktora znanego z romansów, do którego wzdychają kobiety. Głównymi bohaterami filmu La La Land jest Rayan Gosling oraz Emma Stone. Rayan gra Sebastiana, pianistę jazzowego, którego marzeniem jest otwarcie własnego klubu. Emma występuje jako Mia, ambitna, kobieta, próbująca swoich sił na castingach do filmów czy seriali. Oprócz tej dwójki znanych postaci amerykańskiego kina, w filmie występuje także John Legend, który urzeka swoim głosem. Nasi bohaterowie śpiewają tak, że po seansie chce się wracać do tych wspaniałych dźwięków i dobrych tekstów. Elementem, który niezwykle czaruje widza jest jazz. Muzyka jest kwintesencją musicalu, a tutaj została dobrana idealnie. Film jest ukłonem w stronę starego dobrego Hollywood i muzyki, która jest jedną z najlepszych form komunikacji.

Retro klimat

Akcja musicalu toczy się w czasach współczesnych, ale twórcy wpletli w całość retro styl, nadając filmowi wspaniały klimat, kojarzony z kinem niezależnym. Dostajemy więc stare samochody, charakterystyczne lokale, w których grają jazz. Do tego wspaniałe stroje, szczególnie głównych bohaterów, które przenoszą nas w czasie, do innego, bajkowego świata, w którym także pragniemy się znaleźć. Nawiązania do kinowych hitów czy miejsca charakterystycznych dla Hollywood i filmowego świata kina sprawiają, że nieustannie uśmiechamy się, śledząc losy na ekranie.

La La Land – za tych, co mają marzenia!

musicalGłównym motywem filmu jest pogoń za marzeniami. Bohaterowie zakochują się w sobie, każde pragnie spełnić swoje marzenia, a życie weryfikuje ich losy. La La Land to propozycja dla wszystkich osób, które mają marzenia. Już same piosenki pięknie wprowadzają nas w nastrój marzeń. Gdy dodamy do tego piękne krajobrazy i historię miłosną, mamy kandydata do Oscara. Warto spełniać marzenia, warto wierzyć i robić w życiu to, co się naprawdę kocha. Zaczarowany świat La La Land pokazuje nam, że życie bywa przewrotne. Całość została tak smacznie skomponowana, że nawet sceptycy będą zachwyceni takim wydaniem musicalu. Gwarantujemy, że po seansie nie będziecie chcieli rozstawać się ze światem marzeń, a w waszych uszach będzie brzmiał jazz.

„Za tych, co mają marzenia! Jakkolwiek głupie by nie były”

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Mindi

7 lat temu

Rozmarzyłam się czytając recenzję 🙂 Czekam na okazje i wybiorę się na ten film do kina. Dawno nie byłam na musicalu a lubię takie rozśpiewane filmy z dobrą muzyką.

Emilly27k

7 lat temu

Filmu co prawda nie widziałam, ale znam Rayana Goslinga z innych ról. Bardzo dobry aktor. W wolnym czasie obejrzę film skoro Dulcynea nawet zachwala pozytywnie.

dulcynea

7 lat temu

Ten film warto obejrzeć. Bo to niezły kawałek kina , mam wrażenie że takiego kina z przed lat .
Ten musical bardzo mi się podobał , mogłabym go obejrzeć jeszcze raz .
Otrzymał , chyba, trzynaście nominacji do nagrody Akademii. Świetna muzyka, fantastyczna piosenka i aktor główny R. Gosling po prostu bomba.
Warto iść do kina 🙂

Zostaw komentarz