Miłość i związki

Dlaczego w miłości warto kierować się sercem?

dlaczego w miłości warto kierować się sercem

Miłość to jedyna sfera życia, której sobie nie zaplanujesz od a do z. Możesz kontrolować swoją płodność, karierę zawodową etc., ale uczucie nie pojawi się na zawołanie.  Dlaczego w miłości warto kierować się sercem?

Najszczęśliwsze są związki zrodzone z romantycznej miłości

Może w tym zaplanowanych przy wykorzystaniu zdrowego rozsądku rzadziej dochodzi do konfliktów, ale też brakuje chemii i tego przyciągania.  Po każdym nieporozumieniu można próbować się pogodzić. Gorzej, gdy życie jest całkowicie bezbarwne, bo wybrałaś sobie na partnera faceta, który się o ciebie starał, zamiast powalczyć o tego, na którego rzeczywiście ci zależy. Czasem warto przestać robić za księżniczkę na ziarnku grochu i po prostu postarać się. On wydaje ci się zainteresowany, ale brakuje mu odwagi, by zrobić krok do przodu. To bądź cierpliwa i spróbuj złapać z nim regularny kontakt. Najwyżej nic z tego nie wyjdzie, ale jak się uda, to będziesz miała związek pełny namiętności i emocji, a nie przeszywające cię poczucie pustki.

Nikogo nie oszukujesz

Po co wiązać się z facetem, którego nie kochasz? Zależy ci na innym, może nie jest to łatwa znajomość, ale trzeba walczyć do samego końca, by później nie żałować.  Jeśli jesteś z kimś tylko dlatego, że się o ciebie starał i jest okej, to go krzywdzisz. Każdy zasługuje na odwzajemnione, gorące uczucie, a nie jego namiastkę.  Zamiast szukać zapchajdziury, zastanów się, jak dotrzeć do tego faceta, który wydaje się tobą zainteresowany, a jednocześnie boi się zrobić kolejny krok naprzód. Może coś go blokuje i uda się ustalić źródło problemów, po czym je usunąć.

Kobieca intuicja rzadko zawodzi

Pamiętasz, jak wyczuwałaś, że twoja przyjaciółka zostanie zdradzona przez swojego faceta, który rzekomo się o nią starał? To się potwierdziło. Pamiętasz, gdy wyczuwałaś, że twój kolega czuje do ciebie coś więcej? Nigdy nie robił nic złego, ale gdy się upił, jego prawdziwe intencje wyszły na jaw.  Pamiętasz, że gdy poznałaś Pana Wyjątkowego, on do ciebie sam nie podszedł, ale coś ci mówiło, że musisz przejąć inicjatywę i okazało się, że miałaś rację. Udało ci się z nim umówić na spotkanie. Kobieca intuicja rzadko zawodzi. Jeśli czujesz, że jemu na tobie zależy, choć nie umie tego jednoznacznie pokazać, to istnieje duża szansa, że masz rację.

Bo prawdziwe uczucie zdarza się rzadko

Kobiecie trudno się zauroczyć mężczyzną, bo w wyniku ewolucji stałyśmy się bardzo wybredne. Ma nam to pomóc w znalezieniu dobrego partnera, który będzie pomagał nam w opiece nad dziećmi.  Jeśli więc zakochałaś się,  to nie ma sensu walczyć z tym uczuciem. O wiele lepiej powalczyć o to, aby wam wyszło, pomimo licznych trudności. Czasem coś nie styka, bo obydwoje popełniacie błędy. Spróbuj je zlokalizować i wyeliminować.  O miłość trzeba walczyć do samego końca.

Dodaj komentarz