Moda

Dlaczego nie warto kupować podróbek?

Dlaczego nie warto kupować podróbek

W dzisiejszych czasach nie musimy kupować torebki za kilka tysięcy, by wyglądać stylowo. Jeśli nie mamy do swojej dyspozycji takiej ilości wolnej gotówki, możemy kupić modną torebkę w jednej z sieciówek. Dlaczego nie warto kupować podróbek?

Kupując podróbki, wspierasz czarny rynek

Gdy kupujesz podróbkę torebki, kurtki, butów, perfum czy szminki, wspierasz czarny rynek. Dajesz zarobić przestępcom, którzy ukradli cudzą własność intelektualną. Czy chciałabyś w swojej pracy stworzyć program obliczeniowy, który bezczelnie ktoś skopiował i na tym zarabia? Nie wspieraj złodziei własności intelektualnej.

Podróbki są kiepskiej jakości

Musisz wiedzieć o tym, że podróbki są wykonywane z kiepskiej jakości tworzyw. Zamek w portfelu stylizowanym na znaną markę, może przestać działać po pierwszym użyciu, pasek z torebki może zacząć się łuszczyć etc. Nie wspominamy nawet o podróbkach kosmetyków, które mogą zawierać szczurze odchody, toksyczne substancje i mnóstwo chorobotwórczych bakterii.

Podrabiane rzeczy mogą okazać się toksyczne

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawę, że kupując podróbkę jeansów, może nabawić się silnej alergii a nawet raka. Niestety, nie wiesz, czy materiał, z którego uszyto spodnie, spełnia jakiekolwiek normy. Może być po prostu toksyczny ze względu na barwniki wykorzystane przy jego produkcji.

Podróbki nie podlegają reklamacji

Gdy kupujesz torebkę w sieciówce, a ta się zepsuje, możesz złożyć reklamację i liczyć na jej naprawę lub wymianę.  Gdy sięgasz po podrabianą torebkę np. z AliExpress, musisz liczyć się z tym, że gdy się zepsuje, zostaniesz z niczym.

Wprawne oko dostrzeże podróbkę

Nie ma sensu szpanować przed znajomymi swoim rzekomym wysokim statusem społecznym. Wprawne oko dostrzeże niuanse, z których nie zdajesz sobie sprawy i od razu stwierdzi, że ma do czynienia z podróbką.  W ten sposób tylko się ośmieszysz.

Dodaj komentarz