Seks

Dlaczego nie jesteś wystarczająco mokra podczas penetracji?

Dlaczego nie jesteś wystarczająco mokra podczas penetracji

Masz wielką ochotę na seks, twój facet cię podnieca, a mimo to twoja pochwa nie jest dostatecznie nawilżona. Wbrew pozorom to problem, którego nie należy lekceważyć.  Okazuje się bowiem, że seks  bez odpowiedniego poślizgu jest bolesny  i niewiele ma wspólnego z rozkoszą. Dlaczego nie jesteś wystarczająco mokra podczas penetracji?

Karmisz piersią

Kobiety, które karmią piersią, mają dość specyficzną gospodarkę hormonalną. W ich organizmie estrogeny utrzymują się na dość niskim poziomie, a to oznacza spadek syntezy wydzieliny pochwowej, która pełni rolę naturalnego lubrykantu. W takiej sytuacji warto sięgnąć doraźnie po żel nawilżający, który nada pożądany poślizg.

Palisz papierosy

Kobiety, które palą papierosy, często borykają się z problemem zwężenia tętnic i żył, w tym także tych zaopatrujących pochwę w składniki odżywcze. W rezultacie produkcja naturalnej wydzieliny staje się niewystarczająca.

Zaburzenia w gospodarce hormonalnej

Suchość pochwy stanowi częsty objaw niedoboru estrogenów. Może to oznaczać, że borykasz się z zespołem policystycznych jajników lub potrzebujesz pomocy endokrynologa, który dobierze dla ciebie odpowiednie dawki hormonów.

Odczuwasz niechęć do partnera

Nie zawsze jest ona w pełni uświadomiona. Czasem facet, który ma świetny charakter, nie odpowiada ci na poziomie feromonów. Jego zapach cię drażni.  Czasem jest też tak, że facet podczas seksu robi rzeczy, które nie do końca ci nie odpowiadają i dlatego twoje ciało buntuje się przeciwko współżyciu z nim.

Uczulenie na chemikalia

Dotyczy to zarówno płynów do higieny intymnej, jak i proszków, w których pierzesz bieliznę. Jeśli któryś z produktów cię alergizuje, powoduje podrażnienie, któremu towarzyszy suchość pochwy. W rezultacie nie umiesz się odpowiednio rozgrzać przed seksem.

Rozkojarzenie

Jeśli czymś się stresujesz, usilnie poszukujesz rozwiązania jakiegoś problemu, to jesteś myślami gdzie indziej i nie umiesz wczuć się w erotyczny nastrój. W rezultacie twoja pochwa nie jest solidnie nawilżona, bo nie potrafisz się podniecić.

Seks jest zbyt nudny

Rutyna to największy zabójca erotycznej atmosfery. Gdy na samą myśl o seksie, wiesz, że nie będzie działo się nic ekscytującego, to znak, że pora poprosić partnera o wprowadzenie paru nowości. Wówczas wróci podniecenie, a wraz z nim nawilżenie pochwy.

Dodaj komentarz