Miłość i związki

Dlaczego moja kobieta jest chłodna?

Dlaczego moja kobieta jest chłodna

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, musisz zrozumieć, że ludzie mają różne charaktery. To, co ty odbierasz jako chłód, dla kogoś innego będzie wylewnością, a dla kogoś jeszcze innego normalnością.  W związku z tym, iż każdy z nas wychodzi z domu rodzinnego z pewnymi potrzebami i spostrzeżeniami, bardzo często je powiela w swoim dorosłym życiu. Dlaczego moja kobieta jest chłodna?

Przyczyn może być wiele, ale to, co odbierasz jako chłodne zachowanie, nie znaczy, że ona cię nie kocha.  Kobiety mają różne charaktery, podobnie jak mężczyźni. Jedne są emocjonalne i bardzo czułe. Drugie nieco chłodniejsze i zdystansowane, dopiero jak stworzy im się dogodne warunki, stają się dużo bardziej wylewne. A inne miały w domu zimny chów i dla nich to normalna postawa. Każdy człowiek inaczej wyraża miłość i każdy chciałby, aby druga strona okazywała mu ją tak, jak on tego oczekuje. A to rodzi komplikacje.

Jeśli przeszkadza ci, że ona jest chłodna, zwyczajnie z nią o tym porozmawiaj. Nie musisz od razu jej atakować, ani ujawniać się ze swoimi uczuciami. Możesz jej powiedzieć, że lubisz, jak jest spontaniczna i otwarta, że wtedy super bawisz się w jej towarzystwie. Możesz też powiedzieć wprost, że nie miałbyś nic przeciwko, aby częściej cię przytulała czy chwytała za rękę. Kobiety często potrzebują równie prostych komunikatów jak mężczyźni.

Gdy ty się obrażasz, nie odzywasz, ona myśli, że była w stosunku do ciebie zbyt wylewna i cię przeraziła. Nie spodobało ci się jej zachowanie, dlatego teraz jej unikasz jak ognia.  Dochodzi do wniosku, że musi być jeszcze bardziej chłodna i zdystansowana, to wasza relacja ulegnie naprawie albo umrze śmiercią naturalną.

Kobiety nie lubią namolnych facetów i same nie lubią być namolne. Dlatego też musisz jej powiedzieć, że lubisz jej spontaniczność i czułość. Możesz jej na spokojnie powiedzieć, co ci przeszkadza i jak to widzisz. Jeśli jej nie zaatakujesz, tylko zwyczajnie i spokojnie powiesz, co ci nie pasuje, to pewnie będzie chciała zmienić swoje zachowanie względem ciebie.

Tak naprawdę uciekając od niej, bo brakuje ci czułości, utwierdzasz ją w przekonaniu, że faceci nie znoszą czułości. Ona potem będzie tylko bardziej chłodna i zdystansowana.  Daj jej wyraźny znak, że zawsze może się odezwać, przytulić, zaprosić cię gdzieś itp. Gdy sabotujesz jej starania, ona nie będzie się więcej starać. Klucz do sukcesu stanowi szczera rozmowa. Jeśli ona nie jest nawiedzona, to wytknięcie jej wprost, co ci nie pasuje w jej zachowaniu, nie zaszkodzi, a pomoże. Pamiętaj jednak, że ważna jest forma.  Jeśli mimo wszystko będziesz dla niej miły, ona będzie chciała się dla ciebie zmienić na lepsze. Bo problemem nie jest to, że cię nie kocha, nie umie być czuła i bardziej otwarta, ale to, że nie wie, czego ty od niej oczekujesz. Im bardziej rzeczowe kobiety, tym bardziej potrzebują prostych pytań: czy chcesz związku ze mną, czy mogłabyś być bardziej otwarta.  Takie panie nie lubią domysłów. Zawsze możesz jej też powiedzieć, aby mówiła wprost, o co jej chodzi, bo nie lubisz się domyślać.

Dodaj komentarz