Miłość i związki

Dlaczego mężczyźni nie wychwytują aluzji?

dlaczego mężczyźni nie wychwytują aluzji

Kobiety są bardzo wyczulone na aluzje, wystarczy drobny gest, by potrafiły bezbłędnie odgadnąć intencje rozmówcy. Gdy koleżanka przy wszystkich zebranych niby żartem opowiada o księdzu, który nie chciał się zgodzić, aby została chrzestną swojego bratanka, ponieważ mieszka bez ślubu z partnerem, wszystkie panie wiedzą, że ona pragnie oświadczyn. Tymczasem sam zainteresowany w ogóle nie widzi problemu. Przecież został on rozwiązany, ksiądz ostatecznie zgodził się, aby jego partnerka została chrzestną maluszka.  W ogóle nie widzi w tym niczego, co wymagałoby jego interwencji. Swoją biernością i niedomyślnością doprowadza ukochaną do szewskiej pasji.  Dlaczego mężczyźni nie wychwytują aluzji?

Dlaczego kobiety rzucają aluzje?

Kobiety często uciekają się do aluzji, ponieważ chcą w ten sposób uniknąć otwartej konfrontacji. Poza tym wolą dać mężczyźnie do zrozumienia, że czegoś chcą lub z czymś się nie zgadzają, ponieważ pragną, aby działanie wyszło z jego inicjatywy. Same nie lubią być przypierane do muru, więc wybierają delikatną sugestię. Zresztą ta metoda przynosi świetne rezultaty w kontaktach z innymi kobietami.  Panie często w mig wychwytują, co ma na myśli ich przyjaciółka i często razem dokańczają zdanie.  Niestety, mężczyźni są całkowicie niewrażliwi na aluzje i zdają się ich w ogóle nie zauważać. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego on nie spieszy mi z pomocą?

Mężczyźni przede wszystkim są ukierunkowani na rozwiązywanie problemów. Lubią, gdy te są przedstawione wprost. Facet nie domyśli się, że oczekujesz od niego pomocy przy instalacji nowego systemu operacyjnego na laptopie, jeśli sama go nie poprosisz o wsparcie czy radę. Nie wynika to z jego złej woli. Po prostu mężczyźni nie zwykli oferować pomocy swoim kumplom, ponieważ z ich punktu widzenia jest to forma obrazy kompetencji kolegi.  Wspierają się dopiero wówczas, gdy wprost poproszą o pomoc.  Jeśli zatem potrzebujesz pomocy, to po prostu o tym powiedz.

Dlaczego on nie odczytuje podtekstów?

Mężczyźni nie domyślą się też, że chcesz pójść do kina na dany film, nawet jeśli nieustannie opowiadasz, jak bardzo cię zaciekawił. Prędzej założą, że chcesz go po prostu obejrzeć. Na pewno nie domyślą się tego, że chcesz iść do kina akurat z nimi.  Niestety, faceci nie potrafią prawidłowo odczytywać podtekstów. Nie są bowiem tak emocjonalni jak panie.  Kobiety nauczyły się odczytywać aluzje i chętnie korzystają z tego daru, ponieważ pozwala on uniknąć niepotrzebnej agresji czy też konfrontacji.

Dlaczego on nie spełnia moich marzeń?

Zapewne chciałabyś, aby twój mężczyzna częściej wychodził z inicjatywą i potrafił spełniać twoje oczekiwania bez twoich sugestii. Która z nas nigdy nie narzekała, że on w ogóle nic nie robi, podczas gdy nam kończy się cierpliwość.  Dla faceta zwykła wiadomość po dłuższym czasie nieodzywania się jest po prostu zwykłą informacją. Podczas gdy dla pań często stanowi zaproszenie do zgody. Gdy po kłótni napisze do nas przyjaciółka, od razu wiemy, że chce naprawić kontakt i powrócić do tego, co było. Panowie nie są tacy domyślni. Co gorsza, zwykła odpowiedź, która naszym zdaniem stanowi dla nich otwartą furtkę, w ich mniemaniu nic nie znaczy.

Różnice w sposobie komunikacji kobiet i mężczyzn

Osoby, które nie rozumieją różnic w sposobie rozumowania kobiet i mężczyzn, często się denerwują i sprzeczają. To, co dla mężczyzn jest oczywiste, zdaniem kobiet wymaga doprecyzowania. Krótkie męskie przeprosiny postrzegane są jako niedostateczne, podczas gdy facet uważa, że naprawdę sporo zrobił. W końcu przeprosił, a wymagało to od niego nie lada odwagi.

Dlaczego on nie zabierze mnie na piknik?

Na dodatek wiele kobiet narzeka, że ich mężczyźni są bierni i w ogóle nie okazują im troski. Niewątpliwie chciałybyśmy, aby panowie częściej domyślali się tego, co siedzi nam w głowie. Sprawiali nam miłe niespodzianki, kupowali nasze ulubione białe lilie lub zbierali polne kwiaty i formowali z nich bukiet, zabierali do kina czy teatru na preferowany przez nas repertuar, długo nas całowali podczas gry wstępnej. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Jeśli chcesz, aby on coś zrobił, to musisz mu to powiedzieć wprost. Naucz się prosić o to, czego pragniesz, a zobaczysz, że z czasem on sam zacznie organizować ci niespodzianki. Jak tylko dobrze rozezna się w twoich nawykach, preferencjach i tym, czego od niego oczekujesz, zacznie to robić.

Dlaczego mężczyźni nie wychwytują aluzji?

Mężczyźni nie wychwytują aluzji, konieczność odczytywania podtekstów wręcz ich przeraża. Z kolei kobiety często wychodzą z założenia: domyśl się, czego chcę i udowodnij, że mnie kochasz.  Jeśli on nie wyłapuje naszych intencji, denerwujemy się, a nierzadko nawet płaczemy z bezsilności. Warto jednak sobie uświadomić, że przeciętny mężczyzna to nie bohater komedii romantycznej, który domyśli, że chcemy, aby nas zabrał na zamek w pobliskiej miejscowości czy zorganizował piknik za miastem. To zwykły człowiek, który potrzebuje konkretnych wskazówek. Dysponując nimi, jest w stanie spełnić nasze marzenie. Jeśli zatem chcesz, aby on spełniał twoje marzenia, to musisz najpierw opowiedzieć o swoich wszystkich najskrytszych pragnieniach. Im więcej z nim rozmawiasz, tym więcej on wie o tobie i twoich oczekiwań. Tym samym jest mu łatwiej wymyślić dla ciebie prezent urodzinowy.

 

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz