Seks

Dlaczego mężczyźni wolą masturbację od seksu?

Dlaczego mężczyźni wolą masturbację od seksu

Dla większości kobiet to niezrozumiałe, masturbacja zawsze kojarzy nam się z towarem zastępczym gorszej jakości, którym trzeba się zadowolić z braku laku. Podejście do niej uległo sporej zmianie na przestrzeni ostatnich lat. Większość z nas w pełni akceptuje masturbację, nie ma w niej bowiem nic złego, jeśli umie się z niej korzystać. Gorzej, gdy staje się celem samym w sobie, który skutecznie odbiera apetyt na seks. Dlaczego mężczyźni wolą masturbację od seksu.

Wygoda

Cóż, żeby się masturbować, wystarczy wolna chwila i komputer z dostępem do internetu. Tam znajdziesz wszystko, od erotycznych zdjęć do filmów pornograficznych. Bez trudu można spełnić swoje ukryte fantazje bez wychodzenia z domu i nawiązywania bliższych relacji. Jeśli mężczyzna preferuje blondynki z obfitym biustem, to ma ich w sieci pod dostatkiem. Wystarczę parę klików i można działać. Nie trzeba przy tym wyszukiwać kobiety, umawiać się z nią na liczne spotkania, lepiej jej poznawać, być dla niej miłym i uwodzicielskim. Nie trzeba dbać o zaspokojenie jej potrzeb, liczyć się z jej odczuciami oraz słowami krytyki.

Przyjemność bez konsekwencji

Masturbacja to czysta przyjemność, która nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji. Nie trzeba się bać ciąży, chorób przenoszonych drogą płciową, kompromitacji i zaangażowania. Wiele osób mających problemy z samooceną decyduje się właśnie na nią, bo tutaj nie ma czynnika oceniającego.

Strach przed kompromitacją

Na masturbację decydują się także mężczyźni, którzy boją się skompromitować w oczach kobiety. Nie wiedzą, czy staną na wysokości zadania, zaspokoją swoją partnerkę. Strach przed kompromitacją jest na tyle duży, że zamiast wybrać formę zapewniającą większą przyjemność, decydują się masturbację, która jest towarem zastępczym.

Silniejsze doznania i pewny orgazm

Mężczyzna najlepiej zna swoje ciało, wie, jak je pieścić, by dostarczyć sobie maksimum przyjemności. Kobiety często są zbyt delikatne lub zwyczajnie nie są w stanie dać mu tego, co może on dla siebie zrobić sam. Skoro mężczyzna tak dobrze zna swoje ciało, to zawsze doprowadza siebie na sam szczyt.

Duża różnorodność

W internecie jest wszystkiego pod dostatkiem. Sado-maso, seksu grupowego, striptizu, kobiet o dużych biustach, kształtnych pośladkach, różnych kolorach skóry etc. Mężczyzna może za każdym razem realizować inną spośród wielu swoich fantazji.

Dodaj komentarz