Seks

Dlaczego mężczyźni stresują się seksem?

dlaczego mężczyźni stresują się seksem

Mężczyźni też stresują się seksem. Ty boisz się, że zobaczy twoją oponkę, cellulit lub będzie miał zastrzeżenia do pośladków lub piersi. On martwi się z nieco innych powodów. Dlaczego mężczyźni stresują się seksem?

Wstydzi się swojego penisa, jąder etc.

Mężczyźni mają kompleksy na punkcie budowy swoich narządów płciowych. Faceci naoglądali się porno i teraz każdy uważa, że ma małego, nie zadowoli kobiety z takim penisem etc. Na dodatek panowie mają zastrzeżenia do swoich asymetrycznych jąder i wyglądu moszny. Każdy panicznie boi się, że wyśmiejesz jego fizyczność.

Boi się przedwczesnego wytrysku

Faceci boją się też, że dojdą za szybko, zanim ty w ogóle zdążysz się rozgrzać. Nie chcą zapisać się w twojej pamięci jako słabi kochankowie. Przeraża ich myśl, że dojdą po kilku ruchach. Warto powiedzieć swojemu facetowi coś miłego w takiej chwili, aby przestał się tym stresować, lecz skupił na tobie i czułości.

Boi się problemów z erekcją

Każdy mężczyzna panikuje na samą myśl, że jego penis w kluczowym momencie nie staje, a może się tak zdarzyć, ponieważ kortyzol, zwany hormonem stresu, wpływa niekorzystnie na wzwód.  Dlatego martwienie się o erekcję działa jak samospełniająca się przepowiednia.

Boi się, że nie dojdzie

I to też będzie wstyd. Kobieta na dodatek uzna, że go nie podnieca i seks z nią nie sprawia jej przyjemności.  Niektórzy mężczyźni znieczulają się przed seksem, aby uniknąć przedwczesnego wytrysku. Stosunek trwa dłużej, ale orgazm nie przychodzi. Wreszcie mężczyzna kończy, czuje się tym wszystkim przytłoczony i zaczyna unikać partnerki.

Boi się, że nie sprawi ci przyjemności

Mężczyźni chcą dostarczać kobiecie przyjemności podczas seksu. Gdy ta sztuka im nie wychodzi, zaczynają czuć się naprawdę podle. Każdy facet marzy o tytule idealnego kochanka. Boi się, że brak orgazmu przełoży się na niezadowolenie kobiety i jej decyzję o rozstaniu.

Boi się, że to będzie wasze ostatnie spotkanie

Gdy coś w łóżku pójdzie nie tak, on może czuć, że cię zawiódł, zwłaszcza gdy sama nie wysyłasz mu pozytywnych komunikatów, lecz ograniczasz przytulanie i nie piszesz do niego wiadomości.  Dlatego on zawsze się boi, czy sprosta twoim oczekiwaniom i go nie zostawisz.

Dodaj komentarz