Psychologia

Dlaczego mężczyźni nienawidzą kobiet?

Dlaczego mężczyźni nienawidzą kobiet

Oczywiście nie chodzi tutaj o wszystkich mężczyzn, większość zachowuje się normalnie i potrafi nawiązywać zdrowe relacje z paniami.  Niestety, nienawiść do kobiet także występuje w naszym społeczeństwie. Może przyjmować mniej lub bardziej zakamuflowaną postać. Dlaczego mężczyźni nienawidzą kobiet?

Czym przejawia się nienawiść do kobiet

Może manifestować się w sposób typowo seksistowski, wówczas mężczyzna jawnie głosi pogląd, że kobiety są głupsze, gorzej radzą sobie w pracy, nie powinny piastować stanowisk kierowniczych, bo ich zachowaniem sterują hormony. Czasem nienawiść przybiera postać krytycznej oceny wyglądu pań. Ta jest brzydka, bo ma mały biust, a druga ma krzywą twarz. Niektórzy faceci, którzy nie umieją nawiązywać dobrych relacji z paniami, obwiniają o to przedstawicielki płci przeciwnej, zamiast poszukać problemu w sobie. To histeryczka, dlatego przede mną ucieka i jest opryskliwa. Taki mężczyzna ma często problemy z empatią i nie rozumie, że zachowuje się w sposób, który może budzić w kobietach poczucie realnego zagrożenia. W związku z tym one postrzegają go jako osobę niezrównoważoną, przed którą trzeba się strzec. Czasem nienawiść wobec kobiet przybiera postać przemocy fizycznej. Ta nie musi manifestować się w życiu codziennym. Na spacerze czy podczas oglądania telewizji facet może zachowywać się stosunkowo normalnie. Jednak gdy dochodzi do seksu, jest bardzo brutalny wobec partnerki, chce jej celowo zadawać ból, aby coś sobie zrekompensować. Może też zmuszać ją do takich form aktywności seksualnych, która ona nie akceptuje. Nienawiść wobec kobiet to też robienie im na złość. Taki facet może celowo nie przychodzić na umówione spotkania, podrywać inne panie na oczach tej, z którą się spotyka.

Dlaczego mężczyźni nienawidzą kobiet? Trudne relacje z matką

Co sprawia, że większość mężczyzn zachowuje się wobec kobiet normalnie, a tylko część ich nienawidzi i na swój sposób wyrównuje z nimi rachunki? Zazwyczaj problem zahacza o trudne relacje z matką. Jeśli ta była niedostępna, surowa lub stosowała przemoc, ewentualnie nie broniła swojego syna, gdy znęcał się nad nim jej partner, on może swoją złość wyładowywać na innych kobietach. Matki nie wypada nienawidzić, jaka by nie była, on ją kocha i stawia na piedestale. Jego negatywne emocje znajdują ujście w łóżku, gdzie może wykorzystać swoją przewagę nad partnerką i zadawać jej wyłącznie ból. To taki odwet za to, co zrobiła mu matka.

Pierwsza miłość i pierwsze rozczarowania

Czasem nienawiść wobec kobiet ma związek z pierwszą partnerką. On bardzo ją kochał, nieustannie zabiegał o jej uwagę. Okazywał jej zainteresowanie. Jednak ta pewnego dnia zostawiła go dla innego. On poczuł się tym mocno dotknięty i zraniony, w rezultacie w jego głowie zakodowała się informacja – one wszystkie są podłe, trzeba im pokazać ich miejsce w szeregu.

Odrzucanie przez kobiety

Nie zawsze problem wynika z głębszej relacji z kobietami. Niektórzy mężczyźni są już na wstępie przez nie odrzucani. Skoro nie mogą być z tymi, które im się podobają, to zemszczą się na tym, które uda im się uwieść. Taki facet ma zazwyczaj niską samoocenę, gdyby była ona mocno ugruntowana to odmowy randki nie traktowałby tak śmiertelnie poważnie i nie szukał odwetu.

Zaburzenia psychiczne a nienawiść wobec kobiet

Czasem nienawiść wobec kobiet wynika z poważnych zaburzeń psychicznych. Jeśli jakiś mężczyzna z twojego otoczenia znęca się w taki lub inny sposób nad paniami, warto mieć na uwadze, że może też okazać się niebezpieczny.  Z takim facetem lepiej nie utrzymywać żadnych relacji, nie zdradzać mu żadnych informacji na swój temat.

Dodaj komentarz