Libido Seks

Dlaczego mężczyzna odmawia seksu?

dlaczego facet odmawia seksu

Przyjęło się, że to kobiety boli głowa, gdy mężczyzna proponuje im seks. To panie są ukazywane jako strona bierna i nie zawsze chętna na erotyczne igraszki. Tymczasem faceci też odmawiają seksu, wprawiając w konsternację swoje partnerki. Kobiety czują się przez to nieatrakcyjne i niezaspokojone. Dlaczego mężczyzna odmawia seksu?

Seks to zdrowie, a także budowanie bliskiej, intymnej więzi z partnerem. Na dodatek dostarcza mnóstwo przyjemności i redukuje stres. Nic dziwnego, że chcemy go uprawiać nawet dwa razy dziennie, gdy nasze libido zwyżkuje. Niestety, czasem jedno z partnerów nie może lub nie chce skusić się na erotyczne igraszki. O ile stroną odmawiającą jest kobieta, to sytuację traktuje się normalnie. Panie mogą nie chcieć uprawiać seksu, ponieważ boli je głowa, mają okres, bolą je piersi przed okresem, nie mają nastroju lub są zmęczone po pracy.  Gdy facet odmawia seksu, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Pojawia się lęk, a nawet uczucie upokorzenia. W końcu mężczyźni są zawsze chętnie na erotyczne figle, a skoro ich odmawiają, to znaczy, że w ogóle ich nie kręcimy. Jest to jak siarczysty policzek wymierzony w stronę kobiety.  Tymczasem powodów, dla których on może nie chcieć uprawiać seksu, jest całe mnóstwo.

Dlaczego mężczyzna odmawia seksu? Stulejka

To problem natury medycznej, który można rozwiązać drogą chirurgiczną. Niestety, stulejka uniemożliwia wielu mężczyznom rozpoczęcie współżycia, ponieważ panowie wstydzą się pójść do lekarza. Zapominają przy tym, że specjalista nie takie rzeczy widział na oczy. Nieleczona stulejka nie tylko uniemożliwia uprawianie seksu, ale też może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.  Mężczyzna, który ją ma, podczas zbliżenia odczuwa silny ból, dlatego też unika seksu jak ognia.

Nadczynność tarczycy

Generalnie zaburzenia gospodarki hormonalnej wpływają negatywnie na nasze libido, osłabiają pociąg seksualny i sprawiają, że tracimy zainteresowanie erotyczną sferą życia. Gdy mężczyzna ma nadczynność tarczycy, często chodzi zmęczony i śpiący. Nic dziwnego,  że brakuje mu sił na seks i erotyczne figle. Na szczęście nadczynność tarczycy można leczyć, wówczas też facet powinien mieć więcej chęci, by wylądować z tobą w łóżku.

Choroby weneryczne

Niektórzy mężczyźni unikają seksu, ponieważ cierpią na choroby weneryczne, które złapali podczas skoku w bok lub w poprzednich relacjach. Facet może bać się, że zarazi nową partnerkę. Nie zawsze jednak jest tak wspaniałomyślny. Często zdarza się, że choroby weneryczne zniechęcają go do uprawiania seksu, ponieważ on boi się, że zauważysz, że z jego penisem jest coś nie tak i połapiesz się, że choruje na kiłę, rzeżączkę lub zmaga się z infekcją wywołaną przez chlamydię.

Problemy z erekcją

Nie tylko mężczyźni po czterdziestce miewają problemy z erekcją. Twój dwudziestoparoletni partner też może być dotknięty tą przypadłością. Niestety, współczesny tryb życia nie sprzyja zdrowiu seksualnemu. Ciągły stres, niezdrowa dieta, trzymanie laptopa na kolanach etc. – niby niewinne, niepowiązane ze sobą czynniki, a wszystkie sprzyjają problem seksualnym.  Żaden facet nie chce znaleźć się w sytuacji, że nie może stanąć na wysokości zadania, dlatego też woli odmawiać seksu. 

Przepracowanie

Mężczyźni często mówią, że nie mają ochoty na seks, ponieważ czują się zmęczeni po pracy. Czasem mamy problem, aby uwierzyć w te zapewnienia. W końcu wszyscy pracują i 90% mężczyzn uprawia regularny seks ze swoimi partnerkami. To normalne, że praca wpływa negatywnie na męskie libido, zwłaszcza gdy dzieją się w niej nieciekawe rzeczy, ale ciągłe tłumaczenie przepracowaniem wydaje się mocno podejrzane. Jeśli ty również nie wierzysz w te zapewnienia, to problem zapewne leży gdzie indziej.

Prawiczek

Odkąd jesteście razem, nigdy nie uprawialiście seksu? On nigdy też nie dotykał cię w bardziej intymny sposób, nie rzucał żartów z podtekstem i nie mówił, co chciałby z tobą zrobić?  Jeśli dla niego seks stanowi temat tabu, to masz trzy możliwości. On jest gejem, osobą religijną lub prawiczkiem. Mężczyzna, który nigdy nie uprawiał seksu, a nie jest już nastolatkiem, może odczuwać wewnętrzną blokadę przed zmianą tego stanu rzeczy. Z jednej strony najchętniej poszedłby z nami do łóżka, z drugiej nie wie, jak się za to zabrać, co robić i boi się kompromitacji. Czasem strach przed tym, że zostanie się wyśmianym przez partnerkę, uniemożliwia podjęcie próby współżycia.

Strach przed kompromitacją w oczach doświadczonej partnerki

Różnicie się doświadczeniem seksualnym, ty jesteś starsza lub po prostu miałaś więcej partnerów seksualnych. Jeśli on ma tego świadomość, może bać się kompromitacji. W jego oczach jesteś doświadczoną kobietą, która wie, czego chce.  Jeśli on traktuje cię poważnie i naprawdę jesteś dla niego kimś ważnym, to może pojawić się strach przed kompromitacją i odrzuceniem. Gdybyś dla mniej doświadczonego partnera była tylko przygodą, z pewnością wykorzystałby okazję, aby uprawiać z tobą namiętny seks i trochę się podszkolić.  Ale jesteś dla niego kimś więcej, kogo on nie chce stracić, dlatego też woli odwlekać moment pójścia do łóżka w nadziei, że ty też zakochasz się w nim dostatecznie mocno, aby nie uciec w przypadku porażki.

Przedwczesny wytrysk

Im mężczyzna ma mniejsze doświadczenie seksualne, tym trudniej powstrzymać mu wytrysk.  Panowie bardzo się tego wstydzą. Uważają bowiem, że przedwczesny wytrysk może ich skompromitować w oczach partnerki. Tymczasem kobiety mają do tego dużo luźniejsze podejście. Nie przejmują się, że on doszedł za szybko, wierzą, że następnym razem będzie lepiej, a nawet cieszą się, że tak mocno działają na swojego faceta, że ten po prostu dochodzi w tempie ekspresowym. Przedwczesny wytrysk to żaden powód do wstydu, ale faceci tego nie rozumieją i na wszelki wypadek wolą odmawiać seksu. Porażki na tle erotycznym traktują bowiem jako sytuacje godzące w ich męską dumę.

Gej

Cóż, gdy facet konsekwentnie odmawia seksu, to można nabrać podejrzeń, że woli erotyczne figle z mężczyznami. Niestety, gej nie zawsze potrafi pogodzić się z własną orientacją seksualną. Zdarza się też, że decyduje się na grę pozorów, aby nie stracić kontaktu z rodziną czy szacunku w miejscu pracy. Związek z kobietą odsuwa od niego podejrzenia o homoseksualizm, ale nie jest na tyle fascynujący, by iść z nią do łóżka.

 

Nie kręcisz go

Tak też może być. Niewykluczone, że on bardzo cię lubi, świetnie czuje się w twoim towarzystwie, brakuje mu emocjonalnej bliskości i troski. Ty zaspokajasz jego potrzeby emocjonalne, ale nie jesteś kobietą, do której czuje pociąg fizyczny. Nie oznacza to, że jesteś brzydka lub czegoś ci brakuje. Po prostu nie ma między wami chemii, dlatego też do tej pory nie trafiliście razem do łóżka.

Niskie libido

Mężczyzna czasem odmawia seksu, ponieważ ma niskie libido i za żadne skarby świata nie chce się do tego przyznać. Przyjęło się bowiem, że facet to prawdziwy ogier. Żadnej nie przepuści, co minutę kilka razy myśli o seksie etc. Tak jednak nie jest. Okazało się, że facetom nie tylko erotyczne figle w głowie, myślą oni też o wielu innych rzeczach.  Martwią się o pracę, swój samochód i relacje z kobietą, na której im zależy. Niskie libido to też ludzka rzecz. Niektórzy po prostu  z natury mają niższe potrzeby i nie ma w tym nic złego.

 

Zaspokajanie poza związkiem

Jeśli on zawsze z tobą uprawiał seks, lecz nagle przestał, to znaczy, że może zaspokajać się poza związkiem.  Kto wie, może na erotyczne figle jedzie za miasto, gdzie spotyka się z kochanką lub ma romans w pracy. Zwróć uwagę na jego zachowanie. Czy zdarza mu się odbierać wieczorami telefon i zamykać w pokoju? Czy chodzi bardziej podenerwowany i podekscytowany niż zazwyczaj? Na ogół kobiety widzą takie rzeczy, więc ty też pewnie je dostrzeżesz, jeśli istnieją podstawy do obaw.

Uzależnienie od masturbacji

Cóż, niektórzy mężczyźni wychodzą z założenia, że swoje potrzeby erotyczne najlepiej zaspokoją sami. Facet wie, co lubi i potrafi doprowadzić siebie do orgazmu dosłownie w chwilę. Może być przy tym egoistą i nikt nie zwróci mu uwagi. Jeśli uzależnienie od masturbacji dotyczy także twojego mężczyzny, to masz powód do niepokoju.  Facet  sam dochodzi i robi sobie dobrze, nie musi się przy tym wysilać, aby zaspokoić ciebie. Z jego punktu widzenia to sytuacja idealna. Z twojego patowa.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz