Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Dlaczego metroseksualni mężczyźni kręcą kobiety?

metroseksualni mężczyźni

Metroseksualizm narodził się w latach 90. XX wieku. Jedni uważają metroseksualnych mężczyzn za gogusiów, którzy stanowią zaprzeczenie męskości. W końcu co to za czasy, że facet pomyka w dopasowanej koszulce w kropki? Nie brakuje jednak miłośniczek modnie ubranych panów. Dlaczego metroseksualni mężczyźni kręcą kobiety?

Tradycyjny mężczyzna kontra metroseksualista

Jedne kobiety szukają „prawdziwych” mężczyzn, którzy nie przykładają zbyt dużej wagi do ubioru, fryzury i pielęgnacji zarostu. Nie znoszą bowiem konkurencji na polu urodowo-modowym. Facet przesadnie dbający o siebie jest dla nich aseksualny. Mogą się z nim przyjaźnić, ale nie pójdą z nim do łóżka, gdyż nie budzi on w nich ani krzty pożądania.  Istnieją jednak kobiety, które czują silny pociąg do metroseksualnych mężczyzn.

Dlaczego metroseksualni mężczyźni kręcą kobiety?

Metroseksualny facet to przede wszystkim mężczyzna zadbany. Kupuje dopasowane, przylegające do ciała ubrania, które podkreślają jego zgrabną sylwetkę.  Metroseksualista nie wstydzi się założyć kolorowych rurek, koszulki w kropki czy sweterka zapinanego na guziczki.  Taki mężczyzna dba też o swoje włosy, stosuje dobre szampony, odżywki i maski, często odwiedza fryzjera, aby ten modnie go ściął. Dba też o swój zarost. W niczym nie przypomina on nieokiełznanej brody i wąsików. Zarost jest zawsze równo przycięty, czysty i pachnący.  Jakby tego było mało, dba o to, co ląduje na jego talerzu. Nie zajada się chipsami, fast foodami, słodyczami etc.  Zawsze ma czas na siłownię i nierzadko solarium. Jest zadbany i atrakcyjny fizycznie. Często pierze spodnie i regularnie zmienia bieliznę, dlatego z jego strony nigdy nie odczuwamy przykrej woni.

Swój ciągnie do swojego, czyli dlaczego atrakcyjna kobieta chce mieć zadbanego faceta?

Atrakcyjne kobiety często mają słabość do zadbanych mężczyzn. W końcu ileż można tłumaczyć facetowi, że wiszące w kroku spodnie wyglądają naprawdę paskudnie? Ile razy można wysyłać go do fryzjera lub przekonywać do zgolenia rzadkiego wąsika a la Trynkiewicz? Na dodatek faceci lubią nosić się na szaroburo, przez wiele ubierają to samo.  Nie wyrzucą ulubionego dresu, nawet jeśli pojawi się na nim ohydna tłusta plama.  Jakby tego było mało, wiele panów doczekało się pokaźnych brzuszków piwnych, ponieważ nie zna umiaru w jedzeniu chipsów, słodyczy i fast foodów.

Kobiety mają różny gust przy wyborze mężczyzn

Z jednej strony mamy zaniedbanych, zapuszczonych mężczyzn, dla których kontakt z mydłem stanowi prawdziwe wyzwanie. Z drugiej zadbanych, metroseksualnych facetów. Pośrodku znajdują się faceci znający znaczenie słowa higiena, jednak niedbający tak o siebie jak metroseksualiści.  Każdy typ znajdzie swoje miłośniczki, no może za wyjątkiem brudasów. Kobiety naprawdę nie znoszą mężczyzn ociekających potem, od których w autobusie da się wyczuć urynę.

Dla części pań zadbani faceci będą traktowani jak aseksualni lalusie-gogusie, ponieważ za bardzo będą im przypominać o rytuałach postrzeganych jako kobiece. Istnieją jednak kobiety, których kręcą wyłącznie metroseksualni mężczyźni. Czysty, schludny, ale niezbyt przebojowy facet w zbyt luźnej bluzie nie przykuje ich uwagi, natomiast mężczyzna w taliowanej koszulce od razu wpadnie im w oko. Jak widać, gusty kobiet są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każda z nas może odnaleźć swoje szczęście a nawet bratnią duszę zainteresowaną kwestiami modowymi;)

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

Irena

3 lata temu

Nie trzeba być metroseksualnym facetem, aby dbać o siebie. Pewnie, że lubię jak mężczyzna jest zadbany, jak ładnie pachnie, jak jest czysty i ma każdego dnia umyte włosy 😉 Ale nie chciałabym się bić z mężczyzną o kolejkę w łazience do lustra. Nie chciałabym godzinami pomagać mu w wybieraniu ciuchów w sklepie czy słuchać że on nie ma się w co ubrać 😉 Poza tym dobrze czuję się wiedząc, że to jednak moje ciuchy zajmują więcej miejsca w szafie 🙂
Mężczyzna ma być zadbany, ale przede wszystkim męski. Nie zniosłabym przy sobie laluni 😉

Zostaw komentarz