Miłość i związki

Dlaczego kobiety nie uprawiają seksu bez miłości?

Dlaczego kobiety nie uprawiają seksu bez miłości

Mogłoby się wydawać, że skoro seks jest tak przyjemny, to można go bez trudu oderwać od emocji i cieszyć się nim samym w sobie. O ile mężczyźni świetnie radzą sobie z tym zadaniem, o tyle kobiety mają z nim ogromny problem. Dlaczego kobiety nie uprawiają seksu bez miłości?

Są bardziej emocjonalne

Kobiety chcą uprawiać seks z pobudek emocjonalnych. Gdy spotykają odpowiedniego mężczyznę, zakochują się w nim, to pragną jak najbardziej zbliżyć się do niego. Poza tym seks i pieszczoty z facetem, do którego nic nie czują, wielu paniom kojarzy się z czymś obrzydliwym i mało przyjemnym. Jest to czynność typowo mechaniczna, pozbawiona emocji, a co za tym idzie niedająca satysfakcji. U kobiet zadowolenie z życia erotycznego, pożądanie, orgazm i przyjemność rodzą się w głowie.  Jak tu pragnąć faceta, który jest nam zupełnie obojętny? Do łóżka możemy pójść tylko z kimś, kogo szczerze pokochamy.

Więcej ryzykują

Podczas seksu ryzykujemy zdecydowanie więcej. Żadna antykoncepcja nie daje 100-procentowej gwarancji, że tym razem unikniemy wpadki.  Nic dziwnego, że chcemy iść do łóżka z kimś, kogo kochamy, aby ewentualna ciąża nie była największą życiową tragedią, tylko czymś, co pojawiło się nieplanowanie, ale też cieszy, w końcu to dziecko ukochanego mężczyzny.

Nie czują potrzeby bliskości z kimś, kogo nie kochają

Kobiety uprawiają seks z potrzeby bliskości. Nie ma sensu zaznawać jej z kimś, kto emocjonalnie jest nam odległy. Z kimś takim nawet namiętne pocałunki i ulubione pieszczoty nie sprawiają żadnej przyjemności. Co innego seks z ukochanym facetem. On nie musi być perfekcyjny, ale wystarczy, że cię dotknie, a już drżysz z rozkoszy i pożądania. Seks z ukochanym facetem ma jedną zaletę – zawsze jest boski, bo można z nim być blisko i czuć się bezpiecznie.

Nie chcą być blisko z kimś, komu w pełni nie ufają

Seks z facetem, którego nie kochamy, nie jawi się jako specjalnie bezpieczny. Trudno się przed nim otworzyć. Nie wydaje się to zbyt atrakcyjną perspektywą, dlatego wiele kobiet uprawia go tylko z miłości. Tam, gdzie mogą zaryzykować i pozwolić sobie na większą otwartość, bo mężczyzna wzbudza w nich też zaufanie.

Dla nich seks to wyraz miłości

Najważniejszy punkt, dla wielu kobiet seks to wyraz miłości, a nie osobny byt, z którego można czerpać przyjemność bez zobowiązań. Drzemie w nas romantyczna natura, poza tym nie lubimy traktować innych ludzi przedmiotowo i czuć się traktowane przedmiotowo. To może wydawać się zastanawiające, ale tak to działa.

Dodaj komentarz