Moda

Dlaczego kobiety lubią nosić sukienki?

Dlaczego kobiety lubią nosić sukienki

Choć większość pań na co dzień wybiera jeansy i  T-shirt, to jednak coraz więcej kobiet przekonuje się do sukienek i spódnic. Zauważają to sieciówki, które wypuszczają coraz więcej typowo kobiecych elementów garderoby. Są one dostępne w różnych długościach – mini, midi i maxi oraz w rozmaitych krojach – kształt litery A, bodycon, babydoll. Dlaczego kobiety lubią nosić sukienki?

Sukienki są bardzo kobiece

Nie ma bardziej kobiecych elementów garderoby niż sukienki i spódnice. Nic tak pięknie nie podkreśla zgrabnych nóg, wcięcia w talii oraz biustu jak dobrze skrojona sukienka.  Część pań lubi wyglądać dziewczęco i sięga wówczas po zwiewne kreacje. Część wybiera bardziej eleganckie sukienki, które nadają się także na większe wyjścia czy spotkania biznesowe.

Sukienki są wygodne

Kobiety uwielbiają sukienki za ich wygodę. Nosi się je niezwykle komfortowo, ponieważ nigdzie nas nie uciskają, nie krępują ruchów. Latem lepiej przepuszczają powietrze, przez co pocimy się zdecydowanie mniej.  Jeansy często są zbyt twarde, ich szwy okazują się drapiące. Poza tym gdy kupujemy dopasowane spodnie i jesteśmy przed okresem, może się okazać, że te gdzieś zaczynają się nam wbijać. Jest to efekt zatrzymywania wody w organizmie, który mija wraz z początkiem miesiączki. Niemniej w tym okresie w spodniach możemy czuć się jak nadmuchany balon.  W sukienkach znika to uczucie dyskomfortu. Wystarczy założyć taką, która nie opina brzucha.

Sukienki są zdrowsze

Latem zaleca się noszenie sukienek, ponieważ te  są zdecydowanie zdrowsze dla kobiet. Z racji, iż przepuszczają powietrze, chronią przed infekcjami intymnymi. W upalne dni odradza się noszenie grubszych spodni, ponieważ te stwarzają dogodne warunki dla drożdżaków, które intensywnie się namnażają i mogą powodować kandydozę.

Sukienki pozwalają podkreślić atuty kobiecej sylwetki

Sukienki stanowią doskonałe rozwiązanie dla pań, które lubią podkreślać swoje mocne strony. Z ich pomocą można wysunąć na pierwszy plan zgrabne, długie nogi, wyeksponować jędrne pośladki czy kształtny biust. Wszystkie te atuty równocześnie eksponują sukienki bodycon, które opinają ciało. Jeśli chcemy skoncentrować się tylko na biuście i talii, możemy wybrać sukienkę o kroju litery A z dekoltem kopertowym. Sukienki stanowią doskonałe rozwiązanie dla kobiet pewnych swoich mocnych stron.

Dodaj komentarz