Miłość i związki

Dlaczego kobiety kochają drani?

dlaczego kobiety kochają drani

Na pewno nie raz podczas rozmowy z przyjaciółkami zastanawiałaś się, dlaczego któraś z was po raz kolejny trafiła na drania, który doprowadził ją do łez i bardzo skrzywdził. Kobiety często nie rozumieją, dlaczego fajne babki nie potrafią znaleźć nikogo sensowego. Za każdym razem, gdy wydaje im się, że właśnie odnalazły szczęście, trafiają na jakiś niewypał. Dlaczego kobiety kochają drani?

Dlaczego ciągnie nas do drani?

Popularne porzekadło mówi, że kobiety kochają drani. Jest w tym sporo prawdy, choć żadna z nas świadomie nie wybiera mężczyzny, który ją skrzywdzi, to wiele z nas kręcą cechy, które często towarzyszą draniom.  W rezultacie często wybieramy facetów, którzy nie zasługują na naszą uwagę, ale wydają się nam niezwykle fascynujący. Z czasem szydło wychodzi z worka, a my coraz gorzej znosimy zaistniałą sytuację.  W końcu powtarzające się krzywe akcje zdejmują nam klapki z oczu i wtedy dostrzegamy, jak nasza relacja jest słaba.

Drań ma fascynującą osobowość i sporą wiedzę nt. kobiet

Tak się składa, że dranie są niezwykle ciekawi. Mają w sobie coś, co działa na kobiety jak magnes. Przyciągają do siebie mniej i bardziej doświadczone panie. Trudno oprzeć się ich urokowi. Drań ma w sobie często coś pociągającego. Potrafi nieźle zamydlić nam oczy swoimi wypowiedziami. Wie, jak dobierać słowa, aby umieć nas doprowadzić do euforii, a po chwili sprowadzić do parteru.  Doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich mocnych stron i chętnie je wykorzystuje w relacjach damsko-męskich. Dranie na ogół są też dobrymi znawcami kobiecej psychiki. Wiedzą, jak zakręcić kobietą, by dając jej kopniaka, nie stracić jej zainteresowania. Technika przyciągania i odpychania jest ich specjalnością.

Dranie mają fascynującą osobowość, większość kobiet nie rozumie ich zachowania, a że jesteśmy wychowane w przeświadczeniu, że każdemu warto dać szansę, tak też postępujemy. Niestety, robimy to ku swojej zgubie.  Drań nigdy się nie zmieni. Nieważne, jak bardzo go pokochamy i jak często będziemy go o tym zapewniać. On pozostanie sobą i będzie dalej nas krzywdził.

Minimum zainteresowania przy maksimum kobiecego zaangażowania

Co jeszcze robi drań? Okazuje kobiecie minimum zainteresowania, dokładnie tyle, ile potrzeba do tego, aby pociągnąć relację, pozwolić jej wegetować.  Nie robi nic więcej, bo i po co. W końcu kobieta nic dla niego nie znaczy. Jest tylko jedną z zabawek, którą zawsze można wymienić na inną. Nie trzeba zatem specjalnie o nią zabiegać i dbać.

Draniom nie można też odmówić inteligencji, poczucia humoru i umiejętności zachowania się w każdej sytuacji. Na ogół trzymają oni emocje na wodzy i wiedzą dokładnie, jak pokierować znajomością, aby osiągnąć to, czego pragną przy minimalnym wysiłku.  To nierzadko dusze towarzystwa, które mają rozległą sieć kontaktów i w grupie ludzi czują się jak ryba w wodzie. Brylują w towarzystwie, a to kobietom bardzo często się podoba.

Dlaczego kobiety kochają drani?

Można by pomyśleć, że kobiety są same sobie winne, że przyciągają takich typów. Otóż nie do końca tak jest. Idealne miłości pozostawmy twórcom komedii romantycznych. W prawdziwym życiu pojawia się wiele trudności, które trzeba pokonać. Ludzie mają swoje lęki, problemy z samooceną, okazywaniem bliskości etc. W związku z tym rzeczą naturalną jest, że wiele kobiet daje mężczyźnie kolejną szansę.  Czasem to się opłaca i facet naprawdę zmienia się na lepsze. Nie zawsze tak jednak jest. Nie każdy potrafi wykorzystać swoją szansę. Niektórzy mężczyźni mają naprawdę gdzieś, czy pewnego dnia od nich odejdziemy i ich sobie odpuścimy, czy będziemy trwały nadal. Można im godzinami tłumaczyć, że swoim zachowaniem nas ranią, a oni dalej będą robić swoje. Niestety, dając komuś jeszcze jedną szansę, dla spokoju własnego sumienia i w celu uniknięcia gdybania, często ściągamy na siebie kłopoty. Im dłużej trwa znajomość, tym bardziej się angażujemy. A jak już pojawią się emocje, to ciężko pogodzić się z myślą, że trafiłyśmy na drania.  Wolimy  dać mu jeszcze jedną szansę, próbujemy go zrozumieć etc.

Nie usprawiedliwiaj niewłaściwych zachowań mężczyzny

Ciężko znaleźć złoty środek. Z jednej strony nie należy przekreślać każdego  faceta, gdy ten choć raz zachowa się niewłaściwie. Nikt nie jest ideałem. Z drugiej nie należy zanadto usprawiedliwiać  mężczyzn, gdy ci zachowują się niewłaściwie. Zwróć uwagę, co o waszej relacji mówią bliscy. Jeśli wszystkie przyjaciółki zgodnie podkreślają, że to nie jest facet dla ciebie, że jemu na tobie zupełnie nie zależy, że facet, który chce być z kobietą, pisze do niej, dzwoni i umawia się na spotkania, to na pewno tak właśnie jest. Bądź ostrożna i nigdy w przypływie emocji nie myśl, że przyjaciele są zbyt surowi, a któraś z koleżanek zazdrości ci możliwości spotkań z atrakcyjnym facetem. Przyjaciele pragną twojego szczęścia i widzą o wiele więcej, ponieważ nie są zaślepieni miłością. Ty pod wpływem emocji za bardzo bronisz mężczyzny, nawet gdy on na to nie zasługuje i ewidentnie cię okłamuje z brakiem czasu. On go ciągle dla ciebie nie ma, to niemożliwe, aby przez 1,5 miesiąca nie znaleźć wolnego popołudnia czy wieczoru na wspólne wyjście na miasto. Nawet najbardziej zapracowany facet ma czasem wolne.

Kolejna porażka nie znaczy, że jesteś beznadziejna

Kobiety nie powinny dawać się wykorzystywać draniom. Bardzo ciężko pogodzić się z myślą, że ten cudowny facet, z którym znajomość zapowiadała się tak interesująco, tak naprawdę ma nas w głębokim poważaniu. Pamiętaj, aby nigdy nie uzależniać swojego samopoczucia od zainteresowania  ze strony faceta. To, że  z nim ci nie wyszło, nie oznacza, że jesteś beznadziejna, choć początkowo pewnie tak się czujesz. Choć trudno w to uwierzyć, w końcu znajdziesz właściwego faceta, w którym zakochasz się z wzajemnością.

Komentarze (2)

Aneta

5 lat temu

Cóż, z draniem raczej się nudzic nie można, zazwyczaj to przebojowi mężczyźni, którzy raczej nie zamienia sie w ciepłe kluchy siedzace przed telewizorem, może dlatego tak pociagają kobiety?

dulcynea

5 lat temu

Nie można sobie wmawiać , że jestem beznadziejna . Każda z nas napotyka na swej drodze różnych ludzi . Są też wśród nich i dranie, ale także przyzwoici mężczyźni. Mam koleżankę , która jest samotna po rozwodzie . Ona szuka partnera z uporem maniaka. Faceci się jej boją , wykorzystują jej determinację by zakładać związek. Teraz dojrzała do decyzji pójścia do psychologa .

Zostaw komentarz