Kultura Styl życia

Dlaczego kobiety kochają drani – Siggy Flicker

dlaczego kobiety kochają drani

Relacje damsko-męskie bywają naprawdę skomplikowane – ciężko znaleźć osobę, w której zakochamy się z wzajemnością. Niemniej niektóre kobiety częściej od swoich koleżanek trafiają na drani. Jaka jest tego przyczyna? Czy niektóre panie mają aż takiego pecha, a może same są sobie winne, bo mniej lub bardziej świadomie przyciągają do siebie określony typ mężczyzn?  Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poradniku Siggy Flicker pt. Dlaczego kobiety kochają drani.

Każda kobieta chciałaby w końcu stworzyć szczęśliwy związek, tymczasem trafia na kolejne niewypały. Złe doświadczenie sprawia, że w końcu traci wiarę w sukces i odpuszcza sobie poszukiwanie prawdziwej miłości. Jeszcze inne kobiety zamykają się na miłość, ponieważ boją się kolejnego zranienia. Efekt jest taki sam – singielki, które wcale nie są nimi z wyboru, zaczynają narzekać, że w ich życiu się nie układa. Brakuje w nim szczęścia i radości. Wszystko zmieniłoby się, gdyby na swojej drodze spotkały właściwego mężczyznę i zakochały się w nim z wzajemnością. Siggy Flicker w poradniku Dlaczego kobiety kochają drani pokazuje jednak, że to błędny sposób myślenia. Dlaczego?

Singielka nie jest mniej wartościowa

Kobiety często swoją wartość i poczucie szczęścia zupełnie niepotrzebnie uzależniają od tego, czy w danej chwili znajdują się w związku. Zakładają, że skoro są singielkami, to coś musi być z nimi nie tak. W rezultacie czują się gorsze od swoich zamężnych i zaręczonych koleżanek, które planują wspólne życie u boku wspaniałego partnera. Tymczasem to, czy jesteśmy szczęśliwe, czy też czegoś nam w życiu brakuje, nie ma w związku z facetem.  Poczucie spełnienia leży bowiem w nas. Jeśli czujemy się dobrze z samą sobą, naprawdę lubimy swoją osobę i w pełni siebie akceptujemy, bycie singielką nie będzie dla nas powodem do smutku. Wręcz przeciwnie – same w sobie jesteśmy wartościowe i nie ma to związku z posiadaniem wspaniałego partnera u boku. Owszem, to niesamowite uczucie zakochać się z wzajemnością w wartościowym mężczyźnie. Jednak życie bez niego nie jest mniej wartościowe.

Jakie wymagania musi spełniać mężczyzna?

Siggy Flicker namawia też do spisania listy oczekiwań stawianych facetowi. Nie chodzi wcale o to, by być wyjątkowo wybredną kobietą. Ba, Siggy Flicker wręcz przestrzega przed pogonią za ideałem. Chodzi jednak o rzeczy, które są dla nas istotne na obecnym etapie życie. Jeśli chcemy stałego związku, ale nie zależy nam w chwili obecnej na małżeństwie i dzieciach, powinnyśmy rozejrzeć się za mężczyzną, który chce być razem, wspierać się w trudnych chwilach i świetnie się bawić.  Lepiej odpuścić sobie związek z facetem, który pragnie stabilizacji, jak najszybszego zalegalizowania związku i powitania na świecie swojego potomka. Jeśli ważne jest dla ciebie poczucie humoru, unikaj mężczyzn nader poważnych, przy których będziesz czuła się sztywno. Liczy się dla ciebie wrażliwość i opiekuńczość? Odpuść sobie mężczyzn niespełniających tych kryteriów. Pamiętaj, aby na siłę nie szukać miłości i związku. Facet, który nie spełnia twoich podstawowych oczekiwań – ma zbyt duże parcie na dzieci, chce luźnej relacji opartej tylko na seksie, jest za sztywny i mało empatyczny, nie da ci szczęścia.

Nigdy nie zmienisz faceta, więc musisz go zaakceptować

Dlaczego kobiety kochają drani? Często wynika to z wiary, że mężczyznę można zmienić na lepsze. Siggy Flicker przekonuje jednak, że   w większości przypadków jest to praktycznie niemożliwe. W związku z tym należy dobrze zastanowić się, zanim zwiążemy się z danym mężczyzną. Bierzemy bowiem faceta z całym dobrodziejstwem inwentarza, jego wadami i zaletami. Nad niektórymi sprawami da się popracować – można np. poprosić mężczyznę, żeby częściej się do nas odzywał lub zabierał nas na miasto. On też może namówić nas na pewne rzeczy, np. wspólny wypad na zlot miłośników motocykli. Są jednak kwestie elementarne, w których każde nieporozumienie oznacza katastrofę. Jeśli ty szukasz stałego partnera, a on lubi skakać z kwiatka na kwiatek, to powinnaś mieć świadomość, że tego nie zmienisz.

Dlaczego kobiety kochają drani? Zajrzyj w głąb siebie

Siggy Flicker namawia do zajrzenia w głąb siebie i szczerej odpowiedzi na pytania zawarte w książce Dlaczego kobiety kochają drani. Autorka poradnika ma za sobą wieloletnie doświadczenia w zawodzie swatki. Przez lata skojarzyła ze sobą wiele par, które dziś żyją pełnią szczęścia.  Siggy Flicker podkreśla, że najważniejsza są szczerość i życie w zgodzie z sobą. Dla mężczyzny nie można rezygnować z siebie – swojego hobby, ekspresyjności etc., ponieważ w pewnym momencie po prostu zaczniemy się dusić. Poza tym nie należy nastawiać się na poważny związek, skoro w chwili obecnej interesuje nas tylko przygodna znajomość. Takie  okłamywanie siebie i innych jest po prostu nieuczciwe.

Siggy Flicker, zawodowa swatka, dzieli się swoimi radami

Poradnik Dlaczego kobiety kochają drani to pełna ciepła i humoru książka, która zwraca uwagę na błędy najczęściej popełniane przez panie w poszukiwaniu miłości.  Siggy Flicker przestrzega nas przed rozwiązaniami, które mogą okazać się dla nas li tylko rozczarowaniem. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Dlaczego kobiety kochają drani to poradnik, który powinna przeczytać każda kobieta pragnąca stworzyć satysfakcjonującą relację damsko-męską.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (2)

dulcynea

3 lata temu

Taka książka może być swietnym poradnikiem dla kobiet , które lubią tego typu książki.
Autorka z doświadczeniem w zawodzie swatki pewnie potrafi udzielać celnych rad 🙂

Zostaw komentarz