Miłość i związki

Dlaczego kobieta jest chłodna w stosunku do mężczyzny?

dlaczego kobieta jest chłodna wobec mężczyzny

Przyzwyczailiśmy, że kobiety są mistrzyniami w okazywaniu uczuć, podczas gdy mężczyźni potrafią je w sobie doskonale tłumić.  Czasem jednak panie mają problem z wyrażaniem emocji. Blokują je różne czynniki. Dlaczego kobieta jest chłodna w stosunku do mężczyzny?

Złe doświadczenie

Przeszłość determinuje naszą teraźniejszość. Kobiety, które w przeszłości sparzyły się na facecie i trafiły na takiego, który nie umiał docenić ich starań, był w stosunku do nich niemiły i tylko je upokorzył, nie będą zbyt wylewne.  To ich naturalny płaszcz ochronny, który zapobiega ich ponownemu zranieniu. Cóż, nie masz wpływu na to, z jaką kanalią spotykała się w przeszłości, ale możesz zbudować w niej zaufanie, a ona dzięki temu z czasem się otworzy. Musi tylko poczuć się przy tobie bezpiecznie.

Nie jest pewna jego reakcji

Mężczyźni bardzo różnie reagują na przejawy czułości. Jedni to doceniają, drudzy pozostają obojętni, istnieją też tacy, którzy szybko ukracają kobiece starania. Weź, przynosisz mi tylko wstyd, gdy przytulasz się do mnie na środku ulicy – takie słowa potrafią zabić emocje w niejednej kobiecie.  Dopóki ona nie będzie wiedziała, czego się może po tobie spodziewać, czy jej nie zranisz, ona nie będzie potrafiła sama wyjść z inicjatywą.

Nie wie, jak daleko może się posunąć

No właśnie, jeden facet w ogóle nie znosi pocałunków i przytulania, drugi woli to robić w domu, z dala od oczu wścibskiego otoczenia, a trzeci zawsze będzie zadowolony, gdy kobieta okaże mu czułość.  Musisz jej dać jakoś do zrozumienia, gdzie przebiegają twoje granice. Pamiętaj, że ona nie chce cię ani zezłościć, ani postawić w niekomfortowej sytuacji. Nie oznacza to wcale, że nie ma ochoty się do ciebie przytulić.

Wolno otwiera się na bliskość

Niektóre kobiety po prostu mają taki charakter. Nie potrafią się od razu otworzyć na czułość i inne gesty, ale z czasem wychodzi im to coraz lepiej. Działają stopniowo, dlatego też potrzebują ogromnych pokładów cierpliwości.

Nie chce się ośmieszyć

Cóż, niektóre kobiety boją się, że zaczną się do ciebie przytulać, mówić ci miłe rzeczy, podkreślać, jak byłeś dobry w łóżku, a ty im wtedy wyskoczysz z informacją, że masz inną. Kobieta też nie chce się ośmieszyć i robić z siebie idiotki.  Kobieta, która bywa chłodna, zamyka się jeszcze bardziej na okazywanie emocji, gdy wzbudzasz w niej zazdrość.  Utwierdza się w przekonaniu, że dobrze zrobiła, nie dając po sobie znać, że jej na tobie zależy.  Przynajmniej nie mogłeś jej zranić i upokorzyć, bo nie znasz jej uczuć. O wiele lepsze efekty osiągniesz, budując w niej zaufanie. Gdy jesteś wobec niej w porządku przestajesz wzbudzać w niej zazdrość, ona staje się bardziej otwarta. Pomóż jej przekroczyć bariery, które ją ograniczają. Nie dokładaj kolejnych rygli, wzbudzając w niej zazdrość i pokazując, że ta relacja zawsze dla ciebie nic nie znaczyła.

Dodaj komentarz