Dbaj o włosy i paznokcie Uroda

Dlaczego farbujemy włosy?

dlaczego-farbujemy-wlosy

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmieniła kolor włosów. Większość z nas farbuje je regularnie. Dlaczego decydujemy się na takie zmiany? Co powoduje inny kolor włosów na głowie?

Wolność w farbowaniu

Po farbę często sięgają już nastolatki. Zmiana koloru w tak młodym wieku – choć niezdrowa dla włosów – bywa wyrazem buntu i chęci podkreślenia swojej wolności i indywidualności. Nastolatki podążają za trendami mody, a czasami też za trendami lansowanymi przez konkretną subkulturę. Farbowanie w tym wypadku nie tylko uatrakcyjnia wygląd, ale przede wszystkim nadaje indywidualność i niezależność młodej kobiecie.

Nowy kolor na zmianę

Dorosłe kobiety farbują włosy z wielu różnych powodów. Chcą czuć się bardziej atrakcyjnie, chcą prezentować spójny wizerunek, albo po prostu chcą poczuć się dobrze. Czasami radykalna zmiana “na głowie” odbija się też w życiu.
Nowy kolor włosów może sprawić, że kobieta poczuje się bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie – bardziej pewna siebie i kobieca. Wszystko zaczyna się w psychice, tak więc zwykła zmiana koloru może pociągnąć za sobą zmianę nastroju, nastawienia do życia, a w rezultacie może przynieść prawdziwe życiowe zmiany.

Monika Witczak

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmieniła kolor włosów. Większość z nas farbuje je regularnie. Dlaczego decydujemy się na takie zmiany? Co powoduje inny kolor włosów na głowie?

Farba na siwe włosy

Wreszcie przychodzi moment, kiedy na głowie zaczynają się pojawiać pierwsze siwe włosy. Wiele kobiet wówczas próbuje zamaskować upływający czas nowym kolorem włosów. Mało która kobieta dumnie obnosi się ze swoimi siwymi włosami. A jeśli już chcą to zrobić – wówczas też farbują włosy (np. na gołębi blond), by równomiernie rozprowadzić ładniejszy odcień siwizny na głowie.

Tak naprawdę nie ważne dlaczego farbujemy włosy – czy chcemy podkreślić swoją indywidualność, czy poprawić swój humor lub wygląd, czy chcemy coś zmienić w swoim życiu. Najważniejsze, to dobrze czuć się ze swoimi włosami, w każdym wybranym kolorze.

Monika Witczak

Komentarze (14)

Emilly27k

7 lat temu

Jeśli chodzi o mnie to ja wolę używać farb zmywalnych. Są bezpieczne i powodują mniej zniszczenia włosów. Unikam kolorów jasnych, ale lubię kolory wiśni, brązu, mahoniu.

pati25

7 lat temu

Wybierając farbę do włosów zwracajmy uwagę,aby nie zawierała składnika PPD czyli para-fenylenodiaminy .
Jest to naj niebezpieczniejszy składnik.Znane są przypadki śmierci kobiet,które doznały wstrząsu anafilaktycznego, a więc niezwykle silnej reakcji alergicznej.
Najbardziej znany jest przypadek 38-letniej Julie McCabe, matki dwójki dzieci i kochającej żony, która z pewnością nie przypuszczała, że farbowanie włosów skończy się dla niej dusznościami, potem trwającą niemal rok śpiączką, a następnie śmiercią.

W prasie zagranicznej opisywany był też przypadek 17-latki, Tabathy McCourt. Dziewczyna, wkrótce po nałożeniu farby zaczęła krzyczeć z bólu i wymiotować, potem upadła na podłogę. Jak wynika z relacji przyjaciół, ogromnie cierpiała. Wezwanym ratownikom medycznym nie udało się jej uratować. Zmarła w zaledwie 20 minut po zetknięciu się ze szkodliwym barwnikiem.

nowa

10 lat temu

Ja zaczęłam farbować włosy jak zaczęłam zmieniać swoje życie.Miało być inne i jest , moja fryzura na głowie też jest inna. Teraz mam włosy krótsze, przyciemnione i co najważniejsze dobrze się z nimi czuję.:-)

pati25

10 lat temu

Ja farbuję włosy od czasu kiedy zauważyłam siwe włosy.Nie zmieniam koloru.Farbuję na mój naturalny kolor.Gdy zauważam siwy odrost i zaczyna on mi bardzo przeszkadzać to od razu sięgam po farrbę i farbuję…..Po tym od razu czuję się lepiej.Nie nawidzę mieć siwych włosów

stazyz

10 lat temu

Ja farbuję moje włosy, bo siwe bardzo podobają mi się u staruszek i u panów… szpakowaty mężczyzna mmmm:-X Nieraz z kolorem troszeczkę poszaleję hihihi, moja paleta to brązy aż do rudości. Próbowałam balejażu i pasemek, ale się nie sprawdziły. Mam króciutkie włosy, a związku z tym praktycznie raz w miesiącu je ścinam, więc po pasemkach zostawały na głowie lamparcie cętki:P;)

Tess

10 lat temu

Nie farbuję włosów. Siwiały mi stopniowo i tak chyba wszyscy się przyzwyczaili dom mnie. Z wiekiem pasują do mnie. Mam trochę mniej kłopotów z kolorem 😉

Danusiate

10 lat temu

Ja mam czarne włosy, więc siwe błyszczą w nich bardzo mocno, dlatego muszę farbować dość często, bo takie odrosty z siwymi nitkami wyglądają bardzo nieestetycznie. Ponieważ nie chcę używać rozjaśniacza – farbuję na ciemne brązy.

mejgosia

10 lat temu

Właściwie to nigdy nie miałam zafarbowanej całej głowy na jeden kolor! Jestem zwolenniczką tzw. pasemek, lub balejażu. Wolę balejaż, bo nie jest tak bardzo widoczny, tylko delikatnie rozświetla fryzurkę. Czasami pokuszę się na jakiś intensywny kolorek, ale przeważnie tylko rozjaśniam swoje naturalne włoski. Mam wrażenie ,że dzięki temu nie widać siwizny, która niestety już się pojawia, a i odrosty są mniej uciążliwe! 😛

kasia1358

10 lat temu

ja zaczęłam siwieć zaraz po 30-tce,bardzo nierówno i jak mam takie odrosty w granicach 2-3 cm to włosy wyglądaja na bardzo zaniedbane.Nikt nie mówi….o masz siwe włosy tylko najczesciej weź cos zrób z tymi włosami.Co najmniej jakby nie były siwe tylko tłuste albo z kołtunem.Troszke ta siwizna sprawia wrazenie jakbym nie dbała o siebie

Mindi

10 lat temu

Wcześnie zaczęłam farbować włosy, zaczęłam siwieć z dnia na dzień z przyczyn zdrowotnych. I bardzo żałuję, ze muszę farbować bo bardzo nie lubię tych zabiegów. Nigdy nie jestem zadowolona bo kolor wychodzi nierówno albo jest zbyt ciemny, pewnie z powodu nierównej siwizny. Siwe włosy pewnie się lepiej przyjmuje w późniejszym wieku, jeśli za młodu zaczyna się farbować to potem chyba już nie potrafiłabym w którymś momencie zobaczyć siebie siwą, byłby to niezły szok.

dulcynea

10 lat temu

Włosy farbuję już ładnych parę lat. Zaczęłam farbować , kiedy skończyłam robić trwałą ondulację. A moje włosy straciły barwę i były takie nijakie:-X
Jeszcze chyba nie mam siwych włosów , jestem więc blondynką od urodzenia , teraz dzięki farbie.

filodendron

10 lat temu

Ja też od dawna farbuję włosy. Nie znoszę siwych odrostów. Farbuję na ogół na kolor zbliżony do moich naturalnych włosów – brąz, kasztan , głęboki burgund. Kiedyś nawet krótko miałam blond – i tak dzialał na Hiszpanów, że wszędzie mąż musiał ze mną chodzić. Strasznie ich te blondy podniecają.Po tym epizodzie wróciłam do brązu i mam spokój;) .
Nie chcę siwizny, choć u innych pań – bardzo mi się podoba.:-X

drobina

10 lat temu

Włosy farbuję od…oj(!) od bardzo dawna tzn. od czasu,gdy w zastraszającym tempie zaczęły mi siwieć;-). Nie eksperymentuję za dużo z kolorami. Przeważnie maluję je na swój naturalny kolor lub prawie naturalny, czyli wszystko się kręci wokół brunetki:-X.
Może kiedyś „dojrzeję” do mojej siwizny:-X? Ciężko będzie(woot), więc pewnie będę zmieniała kolor stopniowo, aż dotrę do gołębiego blondu, a potem… Nie! Siwego jeszcze nie przyjmuję do wiadomości:-X(woot)

Zostaw komentarz