Miłość i związki

Dlaczego facet nie chce z tobą być, pomimo tego, że cię kocha?

strach przed zaangażowaniem

Nam kobietom może to wydawać się absurdalne.  Doskonale wiemy, jak trudno jest się w kimś zakochać, jeszcze trudniej z wzajemnością.  Gdy w końcu trafiamy na swój ideał i on odwzajemnia nasze uczucia, to po prostu chcemy  z nim być.  Dla nas stanowi to naturalną kolej rzeczy, ale nie dla mężczyzn. Dlaczego facet nie chce z tobą być, pomimo tego, że cię kocha?

Boi się utraty wolności

Niektóre kobiety potrafią zatruć życie facetowi, nieustannie go kontrolując. To naprawdę nic miłego dostać po raz dziesiąty SMS-a: gdzie jesteś? Mężczyzna nie jest małym dzieckiem, które może zgubić się w mieście. Daj mu trochę wolności i nie śledź każdego kroku. Jeśli będziesz go inwigilować niczym CBA, on od ciebie ucieknie, nawet jeśli cię kocha. Dla mężczyzn potrzeba wolności jest bardzo ważna. Gdy czują, że kobieta ich ogranicza, uciekają od niej w tempie ekspresowym.  Pamiętaj, że ciągła inwigilacja może zniszczyć nawet największą miłość.

Nie jest zadowolony z seksu

Dla mężczyzn seks stanowi istotny element związku. Nic dziwnego, że gdy w łóżku coś nie gra i nie należycie do szczególnie dopasowanych w tym względzie, on może poszukać sobie kogoś innego. Cóż, dla niektórych mężczyzn miłość to za mało, aby spróbować się zgrać w życiu erotycznym. Wolą oni od razu rozejrzeć się za kobietą, która będzie do nich bardziej dopasowana seksualnie.

Dlaczego facet nie chce z tobą być, pomimo tego, że cię kocha? Kobieta go zdradziła

Jeśli go zdradziłaś, całowałaś się z innym po pijaku, umówiłaś się z nim na piwo za plecami swojego faceta, nie dziw się, że ukochany nie chce mieć z tobą nic wspólnego. Nawet największa miłość to za mało, by zapomnieć o zdradzie. To poważne przewinienie, nad którym nie da się przejść do porządku dziennego.  Zdrada niszczy zaufanie, bez którego nie da się zbudować związku. Skoro kobiety nie wybaczają niewierności, to tym bardziej nie robią tego mężczyźni, którzy wysoko cenią sobie swój honor.

Czuje się jak marionetka

Największym grzechem kobiet jest próba zmieniania partnera. Zamiast zaakceptować go takim, jakim jest albo rozstać się i poszukać kogoś odpowiedniego, to kobiety manipulują facetem. Krzyczą, szantażują, wszczynają awantury, fundują mu ciche dni w nadziei, że ten zrobi to, do czego się go zmusza. Żaden facet nie chce być z histeryczką, która go nie akceptuje  i chce go zmienić. Widziały gały, co brały i teraz nie powinny  mieć o to pretensji.

Nie potrafi się otworzyć emocjonalnie

Związek wymaga otwarcia się na uczucia i drugą osobą.  Trzeba nauczyć się z nią rozmawiać o tym, co czujemy. Wypowiedzenie słów: kocham cię, także wymaga odwagi.  Jeśli mężczyzna nie ufa nam na tyle, by się otworzyć, będzie bał się odrzucenia, wyśmiania i zranienia. W rezultacie strach go sparaliżuje i podejmie decyzję o pozostaniu w swojej bezpiecznej skorupie.  To, że on boi się zaangażować, nie oznacza, że cię nie kocha. Ale tylko on może przezwyciężyć swój lęk. Ty tego nie zrobisz za niego, choćbyś stanęła na rzęsach.

Dodaj komentarz