Menopauza Menopauza w umyśle

Dlaczego boimy się menopauzy?

dlaczego-boimy-sie-menopauzy

Okres przekwitania jest kolejnym naturalnym cyklem naszego życia. Jak na początku każdego nowego etapu zadajemy sobie wiele pytań, nie zawsze jednak znajdując na nie odpowiedź.

Dlaczego boimy się menopauzy?

Strach, związany z nadchodzącym okresem menopauzy, wynika z naszej niewiedzy. Boimy się utracenia swojej kobiecości, dolegliwości związanych z menopauzą i pragniemy za wszelką cenę zatrzymać czas. Zastanawiamy się, jak sobie poradzimy oraz jak dalej będzie wyglądać nasza codzienność. Pytania tego typu często spędzają nam sen z powiek. Czujemy się rozdrażnione, zdekoncentrowane i zmęczone życiem.

Jak go oswoić?

Choć początkowo może wydawać się to trudne, postarajmy się nie „nakręcać” i obsesyjnie myśleć o przemijaniu, zmarszczkach i chorobach. W ten sposób same odbieramy sobie radość życia, a przecież wszystko leży w naszych rękach. Jakiekolwiek wątpliwości pomoże nam rozwiać odpowiednia lektura oraz konsultacja lekarska. Specjalistyczne poradniki czy też książki o tematyce związanej z menopauzą zdobywają coraz większą popularność i uznanie Pań. Napisane odpowiednim językiem, z nutką dystansu i humoru, potrafią stać się doskonałym towarzyszem. Również Internet jest bogatym źródłem informacji, a forum internetowe związane z tematyką przekwitania stwarza możliwość wymiany doświadczeń.

W grupie raźniej?

Z całą pewnością tak! Począwszy od dyskusji internetowych, specjalnych klubów zrzeszających kobiety, siłowni, pływalni, kawiarni – coraz większa część rynku światowego kieruje swoją ofertę dla kobiet w wieku 50+. Przekwitanie przecież wcale nie oznacza, że mamy zamykać się w domu i robić na drutach. Wcale nie trzeba rezygnować z dotychczasowych zajęć i przyjemności. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy, ponieważ oferta jest naprawdę bogata. Jeśli zaś jej brakuje, spróbujmy niewielkim kosztem zorganizować coś w swojej okolicy same. Możliwości rozwoju jest naprawdę wiele!

Natalia Herzog

Komentarze (6)

elle@elle

8 lat temu

Zgadzam sie z Filo bo akurat rozpoczynam meno,brak miesiaczki to jest wlasnie najwieksza wygoda ,a menopauza to cos naturalnego cos co przychodzi z wiekiem i nie nalezy z nia walczyc ani sie wstydzic,w grupie zawsze razniej i na portalu :)))

pati25

8 lat temu

To etap życia.I nie ma co się użalać.Ze wszystkim możemy sobie poradzić.Z przykrymi objawami menopauzy też.Korzystajmy z życia i cieszmy się życiem.I nie myślmy o menopauzie bo nie jest taka straszna

aseret

8 lat temu

Ktoś powiedział przede mną, że na menopauzę trzeba mieć czas.
Ja potrafię doskonale wykorzystać mój wolny czas, więc i nie myślę o menopauzie. :)))

filodendron

8 lat temu

To jest prawda, zawsze jest raźniej w grupie. ja musze powiedziec ,że menopauza ani przez chwilę nie zrobiła na mnie złego wrażenia. Nienawidziłam mięsiączek – a teraz przynajmniej jest z nimi spokój 🙂

stazyz

8 lat temu

Zgadzam się z autorką artykułu, dość marudzenia! Trzeba zakasać rękawy i do wziąć się roboty!:P W grupie zawsze raźniej, radość się mnoży a troski rozbijają się na poszczególnych uczestników… a wiec są o niebo mniejsze:P:-X I traktujmy wszystko z przymrużeniem oka:) Życie wcale nie jest takie poważne jak nam się wydaje:-X

Zostaw komentarz