Fitness Sfera mentalna

Dla kogo Trilo Chi?

dla-kogo-trilo-chi

Jedną z propozycji treningu oddziałującego na ciało i duszę jest Trilo Chi. Jego twórczyni Lucia Schmidt zainspirowała się chińską filozofią i wykorzystaniem działania energii witalnej, czyli właśnie Chi. Integrując ją z zachodnim fitnessem stworzyła program, który uczy prawidłowego, głębokiego oddychania, pozwala się zrelaksować i przezwyciężyć codzienne stresy.

Chińska tradycja

Według niej człowiek jest częścią makrokosmosu i podlega tym samym prawom, co on, a wiec zasadom pięciu przemian. Jego życie pełne przeobrażeń i nieznana przyszłość nie powinny stanowić przeszkody w dążeniach do równowagi. Pomoże mu w tym regularna praca nad uzdrowieniem some i psyche, prowadząca do osobistego rozwoju.

Trening Trilo Chi otwiera drzwi do chińskiej tajemnic harmonii ciała i duszy i uczy jak można wykorzystać je w życiu codziennym. Wykorzystywane na zajęciach różnorodne techniki pracy z ciałem są efektem połączenia wschodnich praktyk Hatha Jogi, Tai Chi i Qi Gong z popularną na zachodzie szkołą kręgosłupa, stretchingiem, metodą Pilates i założeniami Body & Mind. Odpowiednie elementy i pozycje pomagają w utrzymaniu równowagi energetycznej, elastyczności stawów oraz stabilizacji postawy.

Yin i Yang

Model Yin-Yang pochodzi z filozofii taoistycznej i oddaje istnienie dwóch przeciwieństw, które uzupełniają się nawzajem. W dużym uproszczeniu yin to zacienione miejsce, symbolizujące uległość, chłód, noc duszę wodę i ziemię oraz symbolizuje żeński aspekt natury. Natomiast Yang jest miejscem nasłonecznionym, oznaczającym siłę, aktywność, radość, ciepło oraz symbolizującym męski aspekt natury.

Ta różna energia może odpowiadać za upodobania ludzi do konkretnej aktywności fizycznej. Dlatego każda z nas powinna wybrać taki trening, który będzie zgodny z jej wnętrzem i potrzebami ciała. W ten sposób zapewnimy sobie zdrowie i dobre samopoczucie. Trening TriloChi dzięki swojej różnorodności zadowoli zarówno temperamentne panie lubiące intensywne treningi, jaki i te, które potrzebują wyciszenia i medytacji.

Trzy razy Chi

Sukces i zadowolenie z praktykowania Trilo Chi gwarantują trzy różne formy treningu. Są to Power Chi, Chi Joga i Chi Flow Motion . Ich cechą wspólną są ruchy przy stymulującej zmysły muzyce, pobudzenie wyobraźni i skupienie ćwiczących na świadomości ruchu. Aktywny i regularny udział w zajęciach gwarantuje relaks dla duszy, ciała i umysłu oraz efektywny trening mięśni serca oraz układu oddechowego.

Wyciszające Chi Flow Motion

Zajęcia takie są pełne relaksu i medytacji, które umożliwiają odczucie energii przepływającej przez nasze ciało. Pierwsze próby dotarcia w głąb siebie i poszukiwania Chi nie będą łatwe, dlatego ćwiczący powinien uzbroić się w cierpliwość. Ogromną rolę odgrywa tu skupienie na oddechu (pranajama) oraz wykonywanie powolnych i świadomych ruchów. Równie ważna jest ciągła praca nad psyche, w czym pomaga medytacja oraz podróże w głąb własnej wyobraźni. Pracując nad ciałem wykorzystujemy między innymi ćwiczenia Feldenkraisa.

Energetyczne Power Chi

To zdecydowanie bardziej intensywny trening niż poprzedni. Świetnie sprawdzi się dla pań o przewadze energii yang. W trakcie zajęć poprawiamy przepływ energii w meridianach i usuwamy blokady energetyczne, które wywołują ból i choroby. Odpowiedni ruch i właściwe oddychanie pozwolą nam na świadomą pracę nad meridianami i wpłyną oczyszczająco na pracę konkretnych narządów i naszego ciała.

Chi Yoga

Główną inspiracją tego rodzaju praktyki jest Hatha Joga, a także metoda Pilates, stretching, gimnastyka kręgosłupa i klasyczny fitness. Metoda ta jest bardzo zbliżona do treningu Body Art, stworzonego przez Roberta Steinbachera. Można powiedzieć, że jest to forma pośrednia między fitnessową jogą, a klasyczną.

Jak widać różnorodność intensywności treningu Trilo Chi oraz jego związki z innymi formami body & mind, sprawiają, że każda z nas może wybrać zajęcia najodpowiedniejsze dla siebie. Nie pozostaje więc nic innego, jak sprawdzić czy Trilo Chi znajduje się w grafiku, któregoś z klubów fitness w Twojej okolicy.

Anna J

Komentarze (5)

drobina

9 lat temu

Dotychczas niewiele słyszałam o treningu Tirlo Chi. Muszę spróbować takich ćwiczeń, chociaż nie wiem, czy nie będą mnie nudziły:-X:P

pati25

12 lat temu

W ćwiczeniach Trilo Chi wykorzystywane są różne techniki.W ogóóle nie znałam tych ćwiczeń.Ale czytając o nich myślę,że nie są zbyt trudne

Jagoda

13 lat temu

Brzmi ciekawie… Kiedy widziałam tę nazwę na grafiku w moim fitness klubie nie miałam pojęcia co sie pod nią kryje. Może pora spróbować:)

Zostaw komentarz