Dieta O dietach

Dieta strefowa – hit zza wielkiej wody

dieta-strefowa-hit-zza-wielkiej-wody

Lubisz eksperymentować? Śledzisz najnowsze diety? Poczytaj o diecie strefowej i jej unikalnych komponentach.

Skąd pochodzi?

Dieta strefowa zwana też dieta zone, pomaga schudnąć, ale także leczy. Dietę tę opracował dr Barry Spears twierdząc, że poprawia ona pracę mózgu i hamuje głód. Trzy strefy odżywcze to węglowodany, białka i tłuszcze. Podstawową zasadą tej diety jest utrzymanie właściwego poziomu insuliny, której nadwyżka ma powodować tycie. Podobno stosowana jest w USA przez wiele gwiazd.

Dla kogo?

Dla osób, które mają problemy związane z podwyższonym poziomem hormonu insuliny. Jest to dieta przystępna dla ludzi z cukrzycą typu II. Nie zaleca się jej jednak osobom z chorymi nerkami oraz cierpiącym na artretyzm.

Główne składniki

W diecie strefowej wskazane są ryby i owoce morza, a także chude białe sery, drób, jajka, lekkie sery żółte. Wędliny, jogurty i kefiry można stosować ale w niewielkich ilościach. Ze strefy produktów tłustych zalecane są: czysta oliwa z oliwek, awokado, orzechy, śmietana, serki topione, lekkie śmietany. Dodatkowo spośród węglowodanów zielone i strączkowe warzywa, czereśnie, kiwi, truskawki, cytrusy. Rzadziej ciemne i pełnoziarniste pieczywo, kukurydza oraz ziemniaki.

Jak to działa?

Należy pamiętać o trzech podstawowych zasadach: grupy produktów trzeba łączyć w odpowiednich proporcjach. 30% dania to białka, również 30% to tłuszcze i 40% to węglowodany. Zasada druga to przestrzeganie czasu jedzenia. Śniadanie należy zjeść do godziny po przebudzeniu, kolejne posiłki jemy co 5 godzin. I ostatnia zasada: dania nie mogą przekraczać 1700 kalorii.

Jeden warunek: Zero używek

Pamiętajmy o tym, że nie wolno nam w czasie stosowania diety strefowej pić alkoholu i kawy, ani jeść słodyczy. To ważne!

Mira Starobrzańska

Komentarze (5)

mejgosia

9 lat temu

Samo słowo dieta już dziala na mnie odrzucająco! Wystarczy mi moja antycholesterolowa! Pilnowanie procentów, kalorii, nie, nie to nie dla mnie!
Pewnie dlatego muszę dźwigac to moje 70 kilo!

basia4ab

9 lat temu

Bardzo dobra dieta, ale nie dla mnie,gdyż uwielbiam ciasta i słodycze.Kawę mogę sobie odpuścić, ale słodycze trudno by było. Nie to że się objadam,ale bardzo lubię.Basia

pati25

9 lat temu

Dieta ta nie wygląda na bardzo skomplikowaną.Zawiera wszystkie te produkty,które lubię.Oprócz owoców morza.Są jednak w przypadku jej stosowania pewnee ograniczenia.Bez kawy nie mogłabym się obejść.Ciężko byłoby z niej zrezygnować.Gdybym musiała się odchudzać i stosować dietę to nnapewno nie tę

drobina

9 lat temu

Ciekawa ta dieta, ale u mnie raczej nie do przejęcia. Za bardzo lubię słodycze. Z kawą nie przesadzam, ale bez kawy byłoby mi smutno.

Zostaw komentarz