Dieta

Dieta pudełkowa kontra siedzący tryb życia

Dieta pudełkowa kontra siedzący tryb życia

Nie od dziś wiadomo, że siedzący tryb życia ma bardzo negatywne skutki dla organizmu. Wpływa on przede wszystkim na zaburzenia pracy mięśni, a także nieprawidłową postawę sylwetki. Co więcej jeśli jest on połączony z niezdrowym odżywianiem to odbija się również na wadze. Ta z kolei może prowadzić do wielu chorób. Taki ciąg zdarzeń można przerwać, dzięki wprowadzeniu zasad zdrowego odżywiania.

Catering dietetyczny – z czego się składa

Rozwiązanie cateringowe jakim jest dieta pudełkowa charakteryzuje się dostarczaniem określonej liczby posiłków pod wskazany przez zamawiającego adres. Dzięki temu ma on zapewniony dostęp do zdrowych dań, w racjonalnych ilościach. Komponowane są one tak, by zapewnić jedzącemu stałe przypływy energii, a także odwieźć go od niezdrowych przekąsek. Tak więc najczęściej jest to pięć posiłków, które wystarczy jedynie podgrzać, by móc zjeść. Dietetycy radzą, by przerwy pomiędzy nimi wynosiły od trzech do czterech godzin. Wówczas organizm dostaje jasną informację o stałych dostawach pożywienia i braku potrzeby magazynowania. Przekłada się to oczywiście na zachowanie proporcjonalnej sylwetki i braku problemów z nadwagą.

Dieta pudełkowa – wartościowe śniadanie

Dietetycy od lat prowadzą kampanie mające na celu zachęcenie ludzi do spożywania śniadań https://www.eatzone.pl/pl-PL/Blog/2017/03. W kilku prostych punktach tłumaczą zazwyczaj dlaczego jest to tak ważny posiłek. Mianowicie jego brak powoduje poranny niedobór węglowodanów, co znacząco spowalnia metabolizm człowieka. W efekcie znacznie prędzej zaczyna się odkładanie tłuszczu. Co więcej bardzo często pojawia się senność, a także uczucie stresu, które nie ustępują do końca dnia. Zaznaczyć należy również, że przez zaniedbanie śniadania spada koncentracja, a także spowalniają się procesy myślowe. Z kolei na sylwetkę wpływa to tak, że zwiększa się ochota na niezdrowe przekąski, a w porach wieczornych rozpoczyna się niepohamowane uczucie głodu. Właśnie dlatego dieta pudełkowa oferuje pełnoprawne śniadania, które sprawią, że cały dzień przebiegnie prawidłowo pod kątem zdrowotnym. Fit catering oferuje posiłki składające się z ciemnego pieczywa, płatków zbożowych, zdrowych dodatków takich jak orzechy, czy owoce. Często pojawia się również owsianka z pestkami.

Dieta pudełkowa kontra siedzący tryb życia

Fit catering – regularne posiłki

Regularne spożywanie posiłków to kolejna zasada, którą od lat głoszą osoby zajmujące się zdrowym odżywianiem. Dieta pudełkowa np. z https://www.eatzone.pl/pl-PL/Catering-dietetyczny/slask zapewnia klientowi pięć pełnoprawnych posiłków, które ten powinien spożywać w odstępach 3-4 godzin. W przeciwnym razie, organizm nie będzie wiedział kiedy pojawi się kolejna dawka pożywienia i zacznie magazynować to co otrzymał do tej pory. Nie trudno jest się domyślić, że w związku z tym pojawia się na ciele efekt uboczny jakim jest tkanka tłuszczowa. Bardzo często przyjmuje ona formę nieestetycznych wałeczków na brzuchu i boczkach. Regularne posiłki jakie gwarantuje dieta pudełkowa wpłyną na utrzymanie prawidłowej wagi, zrzucenie nadprogramowych kilogramów, a także stopniowe uwalnianie energii.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz