ABC Odżywiania Dieta

Dieta na Nowy Rok bez nerwów

dieta-na-nowy-rok-bez-nerwow

Mówi się, że z takim nastrojem, jaki będzie towarzyszył Ci w Sylwestra, będziesz zmagać się przez resztę roku. Warto więc byśmy odpuścili w tym czasie konflikty i zadbali o dobry humor – swój i otoczenia.

Podobnie jak nadpobudliwym dzieciom z ADHD zaleca się dietę eliminacyjną, stosowaną przy alergiach pokarmowych, tak i u dorosłych dieta może być rozwiązaniem problemów z agresją i nerwowością, nasilającymi się po 40. roku życia.

Analizując skład różnych diet i menu kilku krajów wyłoniono te produkty spożywcze, które pomagają zwalczać nerwowość i agresję dzięki podwyższonej zawartości tryptofanu – obojętnego elektrycznie aminokwasu, któremu przypisuje się własności relaksacyjne.

Włóż nerwy do konserwy

Powodem złego humoru, drażliwości i niepokoju wewnętrznego jest spadek ilości serotoniny w mózgu, do którego dochodzi zarówno wtedy, kiedy rezygnujemy z posiłku, jak i wówczas gdy jemy niewłaściwe produkty.

Szczególnie skutecznym gwarantem dobrego humoru i uczucia relaksu są – zdaniem ekspertów – migdały i mleczko pszczele, a także surowa boćwina, surowy szpinak i jajka.

PFN

Mówi się, że z takim nastrojem, jaki będzie towarzyszył Ci w Sylwestra, będziesz zmagać się przez resztę roku. Warto więc byśmy odpuścili w tym czasie konflikty i zadbali o dobry humor – swój i otoczenia.

Na liście polecanych produktów są też czekolada, orzechy, mleko, fasolka, cukinia, mięso indycze, grzyby hodowlane, ryby morskie takie jak dorada i herbatniki z mąki razowej.

Takie menu, w iście włoskim stylu, ma nam zapewnić pozbycie się huśtawek nastroju, humorów, ataków złości oraz nerwowości. Skoro są to tak powszechnie dostępne produkty – warto przekonać się samodzielnie na ile ta dieta poprawi nam nastrój. Może jej wprowadzenie będzie naszym pierwszym postanowieniem na Nowy Rok?

PFN

Komentarze (14)

pati25

8 lat temu

Nie stosowałam żadnej diety.Bo ktoby sosował w święta.Jadłam tak jak zwykle.Myślę,że parę deko przybrałam.A to przez słodycze,dobre ciasta.Teraz nawet zajadam śliwki w czekoladzie.Zresztą teraz karnawał i można sobie trochę pozwolić 🙂

Mindi

8 lat temu

Przyznaję się, że mnie też jest więcej o dwa kg po świąteczno-sylwestrowym obżarstwie, niestety dieta powinna być zarówno jakościowa jak też ilościowa 🙁

mejgosia

8 lat temu

A ja muszę się pochwalić,że pierwszy raz od kilku lat po świętach waże o 900g mniej! A diety raczej nie stosowałam!

sirena46

8 lat temu

To dieta również dla mnie, wszystkie produkty z artykułu lubię szczególnie migdały, orzechy, czekoladę. Świetna dieta – przyjemne z pożytecznym 🙂

Inga

8 lat temu

Super dieta!Produkty ciekawe,a co najważniejsze wszystkie do zdobycia.Szczególnie ucieszył mnie szpinak,który uwielbiam i migdały.Z taką dietą nie ma mowy o rzucaniu kamieniami w najbliższych.

mejgosia

8 lat temu

coś w tym jest! jeśli chodzi o szpinak to na pewno ma dobre działanie , często mam na niego ochotę i jak sobie pojem to czuję się znacznie lepiej! Po świątecznym obżarstwie taka sylwestrowa dieta będzie zbawienna!

dulcynea

8 lat temu

Mnie ta dieta również się podoba.Nie lubię tylko cukini , a pozostałe składniki jak najbardziej w porządku.
Jeśli ma to pozbawić mnie huśtawek nastroju – to bardzo proszę 🙂

pati25

8 lat temu

Podoba mi się ta dieta.Oprócz cukini,boćwiny i szpinaku jem wszystko.Mogłabym być na tej diecie nie tylko w Sylwestra ale przez cały rok.:)

Mindi

8 lat temu

Bardzo przyjemna dieta, wezmę te składniki pod uwagę szykując dania na sylwestra. Lubię pieczarki, kanbaczki, orzechy i mleko. Pewnie dzieci też się ucieszą widząc czekoladę, nie będę im w tym dniu żałowała 🙂

Zostaw komentarz