ABC Odżywiania Dieta

Dieta na Nowy Rok bez nerwów

dieta-na-nowy-rok-bez-nerwow

Mówi się, że z takim nastrojem, jaki będzie towarzyszył Ci w Sylwestra, będziesz zmagać się przez resztę roku. Warto więc byśmy odpuścili w tym czasie konflikty i zadbali o dobry humor – swój i otoczenia.

Podobnie jak nadpobudliwym dzieciom z ADHD zaleca się dietę eliminacyjną, stosowaną przy alergiach pokarmowych, tak i u dorosłych dieta może być rozwiązaniem problemów z agresją i nerwowością, nasilającymi się po 40. roku życia.

Analizując skład różnych diet i menu kilku krajów wyłoniono te produkty spożywcze, które pomagają zwalczać nerwowość i agresję dzięki podwyższonej zawartości tryptofanu – obojętnego elektrycznie aminokwasu, któremu przypisuje się własności relaksacyjne.

Włóż nerwy do konserwy

Powodem złego humoru, drażliwości i niepokoju wewnętrznego jest spadek ilości serotoniny w mózgu, do którego dochodzi zarówno wtedy, kiedy rezygnujemy z posiłku, jak i wówczas gdy jemy niewłaściwe produkty.

Szczególnie skutecznym gwarantem dobrego humoru i uczucia relaksu są – zdaniem ekspertów – migdały i mleczko pszczele, a także surowa boćwina, surowy szpinak i jajka.

PFN

Mówi się, że z takim nastrojem, jaki będzie towarzyszył Ci w Sylwestra, będziesz zmagać się przez resztę roku. Warto więc byśmy odpuścili w tym czasie konflikty i zadbali o dobry humor – swój i otoczenia.

Na liście polecanych produktów są też czekolada, orzechy, mleko, fasolka, cukinia, mięso indycze, grzyby hodowlane, ryby morskie takie jak dorada i herbatniki z mąki razowej.

Takie menu, w iście włoskim stylu, ma nam zapewnić pozbycie się huśtawek nastroju, humorów, ataków złości oraz nerwowości. Skoro są to tak powszechnie dostępne produkty – warto przekonać się samodzielnie na ile ta dieta poprawi nam nastrój. Może jej wprowadzenie będzie naszym pierwszym postanowieniem na Nowy Rok?

PFN

Komentarze (14)

pati25

11 lat temu

Nie stosowałam żadnej diety.Bo ktoby sosował w święta.Jadłam tak jak zwykle.Myślę,że parę deko przybrałam.A to przez słodycze,dobre ciasta.Teraz nawet zajadam śliwki w czekoladzie.Zresztą teraz karnawał i można sobie trochę pozwolić 🙂

Mindi

11 lat temu

Przyznaję się, że mnie też jest więcej o dwa kg po świąteczno-sylwestrowym obżarstwie, niestety dieta powinna być zarówno jakościowa jak też ilościowa 🙁

mejgosia

11 lat temu

A ja muszę się pochwalić,że pierwszy raz od kilku lat po świętach waże o 900g mniej! A diety raczej nie stosowałam!

sirena46

11 lat temu

To dieta również dla mnie, wszystkie produkty z artykułu lubię szczególnie migdały, orzechy, czekoladę. Świetna dieta – przyjemne z pożytecznym 🙂

Danusiate

11 lat temu

O, nareszcie jakaś dieta stworzona dla mnie 🙂 Ten szpinak i boćwinę może też jakoś przeżyję 🙂

Inga

11 lat temu

Super dieta!Produkty ciekawe,a co najważniejsze wszystkie do zdobycia.Szczególnie ucieszył mnie szpinak,który uwielbiam i migdały.Z taką dietą nie ma mowy o rzucaniu kamieniami w najbliższych.

drobina

11 lat temu

Już od jakiegoś czasu naprawiam swoją huśtawkę nastrojów taką dietą. Powiem krótko – to działa ! 🙂

mejgosia

11 lat temu

coś w tym jest! jeśli chodzi o szpinak to na pewno ma dobre działanie , często mam na niego ochotę i jak sobie pojem to czuję się znacznie lepiej! Po świątecznym obżarstwie taka sylwestrowa dieta będzie zbawienna!

dulcynea

11 lat temu

Mnie ta dieta również się podoba.Nie lubię tylko cukini , a pozostałe składniki jak najbardziej w porządku.
Jeśli ma to pozbawić mnie huśtawek nastroju – to bardzo proszę 🙂

pati25

11 lat temu

Podoba mi się ta dieta.Oprócz cukini,boćwiny i szpinaku jem wszystko.Mogłabym być na tej diecie nie tylko w Sylwestra ale przez cały rok.:)

Mindi

11 lat temu

Bardzo przyjemna dieta, wezmę te składniki pod uwagę szykując dania na sylwestra. Lubię pieczarki, kanbaczki, orzechy i mleko. Pewnie dzieci też się ucieszą widząc czekoladę, nie będę im w tym dniu żałowała 🙂

Zostaw komentarz