Eurowizja 2016 Psychologia

Kim jest Dami Im tegoroczna reprezentantka Australii na Eurowizji 2016?

dami im

Andres Putting (EBU), zdjęcie pochodzi z materiałów dla prasy udostępnionych przez EBU, na zdjęciu Dami Im podczas konferencji prasowej dla zwycięzców II półfinału Eurowizji, zdjęcie dzięki uprzejmości EBU i SVT

Z nocy soboty na niedzielę poznamy zwycięzcę Eurowizji 2016. Czy będzie nim Dami Im, która w konkursie reprezentuje Australię? Co warto wiedzieć o tej niezwykle utalentowanej wokalistce, która wystąpiła w tym samym półfinale co Michał Szpak?

Dami Im przyszła na świat 17 października 1988 roku w Południowej Korei. Gdy miała 9 lat jej rodzice postanowili wyemigrować do Australii. Dami Im nie znała języka angielskiego, toteż próbowała się go nauczyć, słuchając piosenek Spice Girls – w tym ich niezapomniany hit Wannabe. Dami Im od najmłodszych lat zdradzała talent muzyczny. Dami Im uczęszczała do szkoły, w której uczyła się grać na pianinie. W związku z tym Polska nie jest jej zupełnie obca. Reprezentantka Australii kojarzy nasz kraj za sprawą twórczości Fryderyka Chopina.

Początki kariery Dami Im

Dami Im w 2013 roku wzięła udział w australijskiej edycji programu X Factor, tego samego, za sprawą którego poznaliśmy talent wokalny Michała Szpaka.  Dla obydwu artystów stanowił on krok milowy w ich karierze muzycznej.  Dami Im, w przeciwieństwie do Michała Szpaka, wygrała V edycję australijskiej edycji X Factor, pracując w zespole z siostrą Kylie Minogue.  Reprezentantka Australii na Eurowizji podczas występów tym popularnym programie muzyczny wykonała swój debiutancki singiel Alive, który po zakończeniu show zajął 1. miejsce na australijskiej liście sprzedaży i pokrył się platyną.

Gdzie zostanie zorganizowana Eurowizja w przypadku zwycięstwa Australii?

Australia aktywnie uczestniczy w Eurowizji od 2015 roku, przy czym w zeszłym roku miała zagwarantowany udział w finale. Tym razem musiała jednak stanąć do rywalizacji półfinałowej i zmierzyć się z reprezentantami innych krajów.  Dami Im bez trudu awansowała do sobotniego finału Eurowizji. Wiele osób uważa, że to właśnie ona zwyciężyła w czwartkowym półfinale. Prawdę poznamy w niedzielę, kiedy to EBU opublikuje na swojej stronie internetowej pełne wyniki głosowania. Dami Im jest faworytką bukmacherów. Miłośnicy Eurowizji uważają, że to właśnie ona będzie 14 maja największą rywalką Rosji Sergeya Lazareva.  W sytuacji, gdyby Grand Prix konkursu powędrowało do Dami Im, przyszłoroczna Eurowizja i tam odbyłaby się w Europie. Australia prawdopodobnie zorganizowałaby ją w Berlinie.  W umowie zawartej między EBU a australijskim nadawcą publicznym SBS jest mowa, że kraj ten w przypadku zwycięstwa nie organizuje Eurowizji u  siebie. Byłoby to dużym utrudnieniem zarówno dla przyszłorocznych reprezentantów, jak i miłośników tego muzycznego święta. Między Europą a Australią jest wiele godzin różnicy.  Wczoraj, gdy rozpoczął się II półfinał Eurowizji, w Australii była 5 nad ranem.

Prywatnie Dami Im jest mężatką, w 2012 roku wyszła za mąż za Noah Kima – byłego południowoamerykańskiego wojskowego. Czy reprezentantce Australii uda się przekonać do Sound of Silence mieszkańców Europy?

Komentarze (8)

Emilly27k

5 lat temu

Od początku kibicowałam Michałowi. Piosenka mi się spodobała, wpadła w ucho. Zaprezentował się ładnie. Dla niego sam moment zobaczenia jak to wszystko wygląda z drugiej strony był ważny. Jestem zadowolona z jego postawy i uśmiechu. Zaśpiewał dla nas- publiczności. Brawo Michał.

Tess

5 lat temu

Nie biorę udziału w glosowaniu. Słucham sobie Eurowizji jak każdego innego festiwalu. Ale z kim się spotkałam to każdy mówił, że Michał Szpak ładnie zaśpiewał i ma piękną piosenkę. Ludzie będą go słuchali.

filodendron

5 lat temu

To jury mocno omijało Szpaka, a przecież on znakomicie śpiewa i piosenka była ładna. Gdyby nie polscy migranci to by chłopak przepadł. Dobrze, że ma dobrą lokate, może wreszcie uda mu sie zrobić karierę na Zachodzie.

Mindi

5 lat temu

Reprezentantka Australii ładnie śpiewała, przyjemny głos i piosenka. Mnie jednak bardziej podobała się piosenka i wykonanie Michała Szpaka. Wydaje mi się, że powinien być w pierwszej trójce.

dulcynea

5 lat temu

Obejrzałam finał konkursu, właściwie , nie jestem rozczarowana. Michał Szpak zdobył ósme miejsce.
A pierwsze Ukraina, potem Australia przed Rosją.
Ja nie jestem zdziwiona , nigdy nie potrafiłam przewidzieć tych wyników 😉

Zostaw komentarz