Kultura Styl życia

Dama ciężkich obyczajów – Marta Obuch

Dama ciężkich obyczajów – Marta Obuch

Marta Obuch zyskała popularność jako autorka komedii kryminalnych. Jej książki nie tylko intrygują, ale przede wszystkim bawią. Nie inaczej jest w przypadku powieści Dama ciężkich obyczajów. Jaką historię tym razem przygotowała dla nas polska autorka?

Wiolonczelistka, której dokucza samotność

Lilianna na co dzień pracuje jako wiolonczelistka i adiunkt Akademii Muzycznej. Uczy studentów gry na tym pięknym instrumencie. Jej uroda świetnie koresponduje z wykonywaną pracą. Lilianna jest eteryczna i delikatna – błękitne oczy i blond włosy czynią z niej anielicę. Niestety, młoda kobieta czuje się coraz bardziej samotna. Przez pewien czas życie singielki jej odpowiadało, mogła dowolnie urządzać swoje mieszkanie i czerpać z tego przyjemność. W pewnym momencie dobrnęła jednak do takiego punktu, w którym zatęskniła za drugą połówką. Lilianna postanawia zagadywać do mężczyzn na ulicy. Traktuje to jako wyzwanie. Uważa, że aplikacje randkowe są mocno przereklamowane i pełno w nich oszustów oraz świrów.

Nieoczekiwane spotkanie z funkcjonariuszem policji pracującym pod przykrywką

Pewnego dnia Lilianna zagaduje do Witka Wiśniewskiego. Mężczyzna pracuje w policji, a obecnie odgrywa rolę zawadiaki, aby wkupić się w łaski mafii węglowej oraz śląskich organizacji przestępczych. Wiśniewski bierze Liliannę za prostytutkę, która stawia pierwsze kroki w tym najstarszym zawodzie świata.  Aby nie stracić na swojej wiarygodności, Witek nie tylko nosi dresy oraz adidasy, ale też odpowiada młodej kobiecie w dość specyficzny sposób. Mimo iż jego zachowanie jest dziwne, a sam Wiśnia nie jest blondynem, do których ma słabość główna bohaterka, ta spogląda na niego z zainteresowaniem. Prosi go nawet o numer telefonu.

Włamanie do domu cioci

W międzyczasie ciocia Lilianny zostaje okradziona. Zresztą nie tylko ona, inni sąsiedzi również skarżą się na to, że z ich domów zniknęły cenne przedmioty. Na szczęście w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie swoich siostrzenic – Lilianny i Iwony. Panie postanawiają wyjaśnić sprawę, odnaleźć złodzieja i go ukarać. Nie wierzą jednak w to, że dokona tego policja. Funkcjonariusz, który zostaje skierowany do pani Czesi, zdaje się mieć dobre zamiary, ale zarazem nie dysponuje żadną sensowną wiedzę, która dawałaby mu trop, którym ma podążać.

Dynamiczna komedia kryminalna

Co wyniknie z tych życiowych komplikacji? Jak potoczą się losy głównych bohaterów powieści Dama ciężkich obyczajów? Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie musicie sięgnąć po najnowszą książkę Marty Obuch.

Trudno nie polubić Lilianny, głównej bohaterki powieści Dama ciężkich obyczajów. To młoda i rezolutna kobieta, która nie boi się mówić głośno tego, co myśli. Przez swoją postawę nie ma zbyt wielu adoratorów, mężczyźni się jej boją. Ale czy to przeszkodzi jej w zainteresowaniu swoją osobą Witka Wiśniewskiego?

Komentarze (4)

Zostaw komentarz