Miłość i związki

Czysta karta. Dlaczego warto dać szansę facetowi?

kiedy warto dać facetowi szansę

Każdy popełnia błędy. Czasem w pierwszym odruchu winę przypisujemy tylko jednej stronie. Dopiero gdy emocje choć trochę opadną, dostrzegamy, że popełniłyśmy też masę błędów. Nikt nie jest od nich wolny. Czasem należy otworzyć nową, czystą kartę.  Dlaczego warto dać szansę facetowi?

Bo wina leży pośrodku

Gdy uświadomisz sobie, że obydwoje dołożyliśmy po cegiełce do zaistniałego stanu rzeczy, warto zastanowić się, czy jest co ratować.  Każde z was popełniło błędy. Bardzo często problem tkwi w niewłaściwej komunikacji i naszych lękach wyniesionych z poprzednich relacji. Facet oczekuje, że będziesz wyrażała swoje zainteresowanie w inny sposób, niż ty to robisz. I na odwrót. Do tego dochodzą lęki wyniesione z poprzednich relacji, które utrudniają wam zrobienie kroku do przodu. Każde z was boi się cierpienia i powtórki z historii.  Ty wiesz, że zachowywałaś się niewłaściwie, unikając okazywania emocji. Tyle razy chciałaś się do niego wtulić, pokazać mu, jak bardzo go pragniesz i doceniasz jego zalety, ale coś cię blokowało. Na szczęście wiesz, co zrobić z tą blokadą.  Pytanie, czy on da ci szansę naprawić błąd.

Umiesz mu wybaczyć i zacząć wszystko od nowa

To najważniejsze. Czysta karta wymaga wybaczenia. Jeśli jesteś w stanie podejść do sprawy, zachowując świeży umysł i nie robiąc awantury o to, co było, to warto dać sobie jeszcze jedną szansę. Tak naprawdę wybaczenie to najtrudniejszy z punktów, ale czasem udaje się pozbyć nagromadzonego żalu i zacząć wszystko od nowa, ciesząc się sobą.

Potrafisz go zrozumieć

Jeśli wydaje ci się, że rozumiesz, dlaczego wasza relacja potoczyła się tak, a nie inaczej, to znaczy, że jesteście na dobrej drodze. Musisz wiedzieć, dlaczego on postąpił tak, a nie inaczej i skąd wzięła się twoja postawa. Bogatsza o tę wiedzę poradzisz sobie ze wszystkim i przy jego dobrej woli może udać wam się stworzyć świetną relację.

Masz koncepcję, jak to naprawić

Musisz wiedzieć, co należy zmienić, aby wasza znajomość układała się w sposób właściwy. Jeśli jesteś gotowa zmienić swoją postawę i naprawić dotychczasowe błędy – lepiej wyrażać swoje emocje, zamiast chronić się za bezpiecznym płaszczem, to ma to szanse. On też musi chcieć to naprawić.  Bez jego pomocy nic nie zdziałasz.

On wciąż jest dla ciebie kimś wyjątkowym

Warto dać mu jeszcze jedną szansę, jeśli pomimo upływu czasu wciąż jest dla ciebie kimś wyjątkowym.  To się zdarza naprawdę rzadko, by po kilku miesiącach czy tygodniach móc wciąż stwierdzić: nie umiem o nim zapomnieć, bo cenię w nim to i to.  Wartościowych mężczyzn nie spotyka się zbyt często, warto to mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji o czystej karcie.

Bardzo chciałabyś się do niego przytulić

To świadczy o tym, że ten facet wciąż jest ci bardzo potrzebny i chcesz mu dać jeszcze jedną szansę. Czasem naprawdę warto spróbować. Oczywiście dobra wola musi być po obydwu stronach, inaczej nie ma to najmniejszego sensu. Nie chodzi o to, by kogoś bezsensownie napastować.

Czujesz, że dzięki niemu będziesz szczęśliwa

Jeśli ten facet dawał ci szczęście i czujesz, że tak może być nadal, to może naprawdę warto rozważyć, co zrobiliśmy źle i jak to zmienić. Jeśli on dojdzie do podobnych wniosków, że warto spróbować, możecie stworzyć coś naprawdę pięknego i trwałego, bo już wyeliminowaliście źródło problemów.

Dodaj komentarz