Uroda

Czym zmyć trwałą pomadkę z ust?

Czym zmyć trwałą pomadkę z ust

Dziś firmy kosmetyczne prześcigają się w opracowywaniu trwałych pomadek o matowym wykończeniu. Do wyboru mamy szminki w płynie oraz te w formie sztyftów. Jedne i drugie potrafią przetrwać na ustach całe wesele, nawet gdy sporo jemy i pijemy. Ich zaleta może czasem okazać się wadą. Czym zmyć trwałą pomadkę z ust?

Trwała pomadka, które nie chce zejść z ust

Wesele się skończyło, chcesz pójść spać, ale nie możesz, bo na ustach wciąż masz pomadkę. Próbowałaś już płynu micelarnego, mleczka do demakijażu i żelu do mycia twarzy, ale szminka wciąż trwa dzielnie na swoim miejscu. Na szczęście znamy skuteczny sposób, a właściwie kilka, o których przeczytacie poniżej.

Wrażliwe usta nie lubią kosmetyków do demakijażu

Przede wszystkim powinnaś uważać na płyny do demakijażu. Płyny dwufazowe, micelarne i mleczka do demakijażu niby nadają się do usuwania szminki z warg, aczkolwiek jest jedno ale. Jeśli masz bardzo wrażliwe usta, kosmetyki do demakijażu mogą je przesuszyć na wiór. Na dodatek możesz je podrażnić, a nawet poparzyć źle dobranym kosmetykiem.

Pomadka ochronna usunie trwałą szminkę z ust

Osobiście trwałą szminkę zawsze usuwam za pomocą naturalnej pomadki ochronnej do ust. Nakładam ją na wargi grubą warstwą, po czym sięgam po czystą chusteczkę higieniczną i dokładnie ścieram z warg. Jeśli wszystko nie zejdzie za pierwszym razem, ponawiam aplikację pomadki ochronnej i ścieranie chusteczką. Na koniec nakładam grubą warstwę pomadki ochronnej, by odżywić usta. Zalet tej metody jest kilka. Przede wszystkim tłuste rozpuszcza szminki, a naturalna pomadka ochronna zawiera oleje roślinne. Po drugie, nie wysuszam ust, lecz je pielęgnuje. Po trzecie, nawet jak zjem odrobinę pomadki, to się nią nie zatruje, a w przypadku płynu micelarnego mogą pojawić się jakieś niepożądane dolegliwości.

Oliwa rozpuści trwałą szminkę

Możesz też użyć zwykłej oliwy, którą dodajesz do sałatek. Ona też jest tłusta i przetarcie nią ust, a następnie wytarcie ich chusteczką, powinny doprowadzić do rozpuszczenia szminki w bezbolesny sposób. Na dodatek nawilżasz i odżywiasz usta.

Naturalny peeling ust

W skrajnych przypadkach pomóc może peeling. Jeśli szminka wciąż trzyma się konturu warg, nie chce ich opuścić, wymieszaj cukier z oliwą, po czym wymasuj powstałą mieszanką wargi.  Pomadka powinna zejść. Na koniec nałóż pomadkę ochronną.

Dodaj komentarz